KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

3 256 Shikime 341 mijë
Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alfirst.info

Komente

 1. Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti
  11 orë më parë

  Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni

 2. Lori Al
  Lori Al
  Ditë më parë

  Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo

 3. Mira Salla
  Mira Salla
  Ditë më parë

  Juljana kengetarja ime e preferuar bravo

 4. lilian profti
  lilian profti
  Ditë më parë

  Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri

 5. Daut Metlli
  Daut Metlli
  Ditë më parë

  Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

 6. Dashi Hazizolli
  Dashi Hazizolli
  Ditë më parë

  Juljana je e paarritshme!

 7. Shkëlqim Gjoni
  Shkëlqim Gjoni
  Ditë më parë

  👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

 8. Artur Zizolli
  Artur Zizolli
  2 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 9. Festim Debrova
  Festim Debrova
  2 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏

 10. Marenglen Hoxha
  Marenglen Hoxha
  3 ditë më parë

  Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

 11. Piera Matteoni
  Piera Matteoni
  3 ditë më parë

  Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

 12. editr
  editr
  4 ditë më parë

  Mrekulli.

 13. Petrit Kapaj
  Petrit Kapaj
  5 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏.

 14. Prifti Angli
  Prifti Angli
  5 ditë më parë

  Super duet, ju kendoft zemra

 15. Idris Lusha
  Idris Lusha
  6 ditë më parë

  Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

 16. George Xhumari
  George Xhumari
  6 ditë më parë

  Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

 17. Flora Caci
  Flora Caci
  6 ditë më parë

  Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

 18. Dark_Demmon_15
  Dark_Demmon_15
  7 ditë më parë

  ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

 19. Andrea Goga
  Andrea Goga
  7 ditë më parë

  Jeni me të mirë të Shqipërisë

 20. Maksut Lako
  Maksut Lako
  7 ditë më parë

  Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

 21. Drita Kaci
  Drita Kaci
  7 ditë më parë

  Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

 22. Vjollca Xhelili
  Vjollca Xhelili
  7 ditë më parë

  Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

 23. George Xhumari
  George Xhumari
  7 ditë më parë

  Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

 24. Latif Bora
  Latif Bora
  8 ditë më parë

  Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

 25. Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures
  8 ditë më parë

  Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

 26. Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures
  8 ditë më parë

  Perle

 27. Ylli Telha
  Ylli Telha
  8 ditë më parë

  Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

 28. Luan Hoxha
  Luan Hoxha
  8 ditë më parë

  Julumt

 29. Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra
  8 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 30. arben basha
  arben basha
  9 ditë më parë

  Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

 31. Lume Hoxha
  Lume Hoxha
  9 ditë më parë

  Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

 32. Domeniko Kokonozi
  Domeniko Kokonozi
  9 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

 33. Klea Hoxholli
  Klea Hoxholli
  9 ditë më parë

  Zemra ju kendofte ❤❤

 34. Fredi Tona
  Fredi Tona
  10 ditë më parë

  OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

 35. Fredi Tona
  Fredi Tona
  10 ditë më parë

  NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

 36. Flutra Tatani
  Flutra Tatani
  10 ditë më parë

  Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

 37. Ardit Mecani
  Ardit Mecani
  10 ditë më parë

  V a s k e #1

 38. O. Bani
  O. Bani
  11 ditë më parë

  Ju kendofte zemra!

 39. mirela arapi
  mirela arapi
  11 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 40. Joana Majko
  Joana Majko
  11 ditë më parë

  Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

 41. Franci Bregu
  Franci Bregu
  11 ditë më parë

  Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

 42. Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino
  12 ditë më parë

  Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

 43. Fatos Bame
  Fatos Bame
  12 ditë më parë

  Bilbili shendet Kanarine me nje djale

 44. Mimoza Baxhija
  Mimoza Baxhija
  12 ditë më parë

  Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

 45. Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore
  12 ditë më parë

  Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

 46. Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore
  12 ditë më parë

  Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

 47. En Su
  En Su
  12 ditë më parë

  E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

 48. Selena Koci
  Selena Koci
  13 ditë më parë

  Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

 49. shkelqim mehmetaj
  shkelqim mehmetaj
  13 ditë më parë

  bravo vaske e juljana shume bukur

 50. Astrit Cela
  Astrit Cela
  13 ditë më parë

  JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

 51. Kozeta Zaimaj
  Kozeta Zaimaj
  13 ditë më parë

  Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

 52. Ronaldo sulejmani
  Ronaldo sulejmani
  13 ditë më parë

  Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

 53. Ornela Demo
  Ornela Demo
  14 ditë më parë

  te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

 54. Ilir Koci
  Ilir Koci
  14 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

 55. Lorenc Tanushi
  Lorenc Tanushi
  14 ditë më parë

  Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

 56. Leonora pasho
  Leonora pasho
  14 ditë më parë

  M dzxx Z

 57. Isuf Morea
  Isuf Morea
  14 ditë më parë

  Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

 58. alket biliman
  alket biliman
  14 ditë më parë

  NA KENAQE O PERMETI YNE

 59. Jonus Melaj
  Jonus Melaj
  14 ditë më parë

  Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

  1. Jonus Melaj
   Jonus Melaj
   14 ditë më parë

   Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

 60. Rudin Mekolli
  Rudin Mekolli
  14 ditë më parë

  Zemra ju kendofte gjithmone

 61. Alketa Mbroci
  Alketa Mbroci
  14 ditë më parë

  Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

 62. Naime Shehaj
  Naime Shehaj
  14 ditë më parë

  Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

 63. Manushaqe Germenji
  Manushaqe Germenji
  14 ditë më parë

  I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

 64. Artan Kodrasi
  Artan Kodrasi
  14 ditë më parë

  Bravo bravo se na nxorrete malline

 65. Gazi inoks
  Gazi inoks
  14 ditë më parë

  Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

 66. Astrit Cela
  Astrit Cela
  14 ditë më parë

  TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

 67. Manjola Lico
  Manjola Lico
  15 ditë më parë

  Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

 68. Jetmira Ninga
  Jetmira Ninga
  15 ditë më parë

  Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

 69. Emiljano Hasani
  Emiljano Hasani
  15 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

 70. Albana Dimo
  Albana Dimo
  15 ditë më parë

  Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

 71. Shaho Shahaj
  Shaho Shahaj
  15 ditë më parë

  Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

 72. Xhevair Qevani
  Xhevair Qevani
  15 ditë më parë

  I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

 73. Laberi Lar ne flori
  Laberi Lar ne flori
  15 ditë më parë

  Nostalgji per keto kenge ju limte goja

 74. Anita Stafa
  Anita Stafa
  15 ditë më parë

  Kenaqesi tu degjosh..

 75. Ardit Hoxha
  Ardit Hoxha
  15 ditë më parë

  A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

 76. Tatiana Cuka
  Tatiana Cuka
  15 ditë më parë

  Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

 77. Virsion Prifti
  Virsion Prifti
  15 ditë më parë

  Kapo lavoro

 78. Astrit Cela
  Astrit Cela
  15 ditë më parë

  SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

 79. ajda Belishova
  ajda Belishova
  15 ditë më parë

  Tomi engjell ju jeni Djalli

 80. Ferzilet Dani
  Ferzilet Dani
  15 ditë më parë

  Ju lumte goja

 81. Natasha Mihali
  Natasha Mihali
  15 ditë më parë

  Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

 82. Bledar Mehmeti
  Bledar Mehmeti
  15 ditë më parë

  Super

 83. Linda Balliu
  Linda Balliu
  15 ditë më parë

  Sa bukur o zot bravo juliana

 84. Albjon Boci
  Albjon Boci
  15 ditë më parë

  Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗

 85. Tasim Ruko
  Tasim Ruko
  16 ditë më parë

  Shume bukur te dy ju lumte goja!

 86. zana ana
  zana ana
  16 ditë më parë

  Super bravo shqipet ❤💃👏👏

 87. Ardjan Kryemadhi
  Ardjan Kryemadhi
  16 ditë më parë

  Ambasadoret e kenges popullore te jugut Shqiperise, RESPEKTE nga Italia

 88. Klinton Muha
  Klinton Muha
  16 ditë më parë

  Mjeshtri i kenges vask curri

  1. Idris Lusha
   Idris Lusha
   5 ditë më parë

   Të mrekullueshëm,të japin jetë e jetë pacin.

 89. Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  16 ditë më parë

  O Juli mos je shtatzën kështu më ngjan amin

 90. Albert Haka
  Albert Haka
  16 ditë më parë

  Zeri i Vaske Currit per kenge popullore te rrenqeth mishin. Respekte nga Elbasani.

 91. Elida Mersinllari
  Elida Mersinllari
  16 ditë më parë

  Super me te miret

 92. Kalije Ziu
  Kalije Ziu
  16 ditë më parë

  Shqipëria jug vee

  1. Reio o sa e kercej kete leng Macoku
   Reio o sa e kercej kete leng Macoku
   16 ditë më parë

   pa ndarje krahinore

  2. Kalije Ziu
   Kalije Ziu
   16 ditë më parë

   Y

 93. Vasilika Dima
  Vasilika Dima
  16 ditë më parë

  U ka lezet,bukur❤❤❤

 94. Selman Ramadani
  Selman Ramadani
  16 ditë më parë

  E kan qar te DYTEEEEEEEEE

 95. Dashamir Muça
  Dashamir Muça
  16 ditë më parë

  Xhevairë të tabanit, të kuptojnë disa që e kanë bërë llum me tallava.

 96. Dashamir Muça
  Dashamir Muça
  16 ditë më parë

  Respekt për ju përcjellësit e vlerave të tabanit Respekt

 97. Noriana Cela
  Noriana Cela
  16 ditë më parë

  Ha

 98. Dorina Rina
  Dorina Rina
  16 ditë më parë

  2 Dashuri♥️♥️

 99. Kristi Shuli
  Kristi Shuli
  16 ditë më parë

  Kenga popullore iu ben me te afert me popllin .ju faleminderit qe po na kenaqni ne keto dite te veshtira ..hajredini .fier

 100. Agron Xhelali
  Agron Xhelali
  16 ditë më parë

  NORGA : ,Janë këngë që dalin nga shpirti, këngë që të shtojnë jetë e të japin gëzim. Si goja dhe zemra.👍💥🌈🌹🌹