Ylli Baka & Agron Llakaj - Miniera e floririt (Official Video HD)

84 000 Shikime 431 mijë

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip

Teksti: Arben Duka \u0026 Agron Llakaj
Muzika: Klodian Qafoku
Fotografia: Arber Shehu
Klarinet: Renato Liçi
Kitare: Elton Muçi

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2NmHst...
iTunes: music.apple.com/us/album/mini...

Komente

 1. S__L__T TYBE
  S__L__T TYBE
  12 orë më parë

  Shume.kenge.ebukur.

 2. fier tiran
  fier tiran
  15 orë më parë

  Atje larg e kam Nenen 😍😍

 3. gjoka soni
  gjoka soni
  Ditë më parë

  O Gone ...po kot Dole nga profil yt si humorist 😅

 4. Filippos Cani
  Filippos Cani
  2 ditë më parë

  Bravo shume kenge bukur 👏👏

 5. Jurgen Vela
  Jurgen Vela
  2 ditë më parë

  bravooooooo

 6. Julia Kalluci
  Julia Kalluci
  2 ditë më parë

  Shqiperia jone e bukur🔥

 7. Daniel Aris
  Daniel Aris
  3 ditë më parë

  🔥🔥🔥

 8. Riza Barruku
  Riza Barruku
  3 ditë më parë

  Agron Llakaj, nje djale Shqipërie, nje legjendë e gjalle e Arti tone Kombetar. Patriot dhe i dashur. Respekt pa fund 🙏❤

 9. Jemi 1
  Jemi 1
  3 ditë më parë

  Me mungon o Memaliaj im

 10. Bonn Quito
  Bonn Quito
  3 ditë më parë

  U zuri dhembi buke tani dhe beni si nostalgjik,po tu ripen edhe njeher veshet ne minera ta shikonit sumatriçen sa do i kendonit

 11. DADO DADO
  DADO DADO
  3 ditë më parë

  Shqiperi o vend I mjer 30 vjet qe te kam dhjer te kam dhjer e te kam permjer me kta idiotet e mjer

 12. Lindita Rira
  Lindita Rira
  3 ditë më parë

  Super...

 13. Enena Senka
  Enena Senka
  3 ditë më parë

  Bravo ju lumt 👏👏

 14. Ana Anushka
  Ana Anushka
  3 ditë më parë

  AAAAAAAAA sa bukur ! Agroni i paska shtuar lezetin.

 15. Daniel Muskal
  Daniel Muskal
  4 ditë më parë

  bravo ylli baka agron llakaj respekte

 16. Emiljan Hokja
  Emiljan Hokja
  4 ditë më parë

  💪👍

 17. InstegramSHQIP
  InstegramSHQIP
  4 ditë më parë

  Qenga qytet I bukur mes lumit si eka emryn qyteti??

 18. Sander Kaci
  Sander Kaci
  4 ditë më parë

  Respekte per ju mjeshtra

 19. Benz Boy
  Benz Boy
  5 ditë më parë

  Respekte Ylli baka dhe agron llakaj nga saranda

 20. Tone Seio
  Tone Seio
  5 ditë më parë

  KISHA 20 E CA VITE QE SE KISHA PARE ME KETE VEND NE 1998 ATY ME GRABITEN MI MOTEN TE GJITHA LEKT DHE MAKININ ME KANE GJELLUAR ME KALLASH PASKAN DALE MALLKIMET E MIA E SHUM TE TJERVE ......

 21. Frroku alban Frroku
  Frroku alban Frroku
  5 ditë më parë

  Gjithmon esht bukur ti kendosh vendlindjes tende, super.

 22. eniola
  eniola
  5 ditë më parë

  💃💃💃💃💃ju kendofte shpirti per gjithe jeten👏👏👏

 23. Olger rama
  Olger rama
  5 ditë më parë

  Arben Duka legjenda❤️

 24. Sokrat Xhemali
  Sokrat Xhemali
  5 ditë më parë

  Vendlindja dhe vuajtjet nuk harroen kurre,bravo bravo jeni patriote me vlera.

 25. Flora flora
  Flora flora
  6 ditë më parë

  Ska gje me t'bukur se kur i kendon vendlindjes balten qe ti ke shkelur balta ne vendin tend sikur mjalta ket ja din vleren vetem ata qe jan ne gurbet 😥

 26. marieplayroblox deusch
  marieplayroblox deusch
  6 ditë më parë

  Respekte pa funteeeeee

 27. CARPEDIA UK
  CARPEDIA UK
  6 ditë më parë

  A more Agron leshi. Bone dhe ti kenge.

  1. Στεφανος Λακας
   Στεφανος Λακας
   6 ditë më parë

   Duket qe te pelqen preshi

 28. Roza Roza
  Roza Roza
  6 ditë më parë

  Po Memaliaj ka ngel Shkretetire 😒😒😒🙋‍♀️

 29. Toni Sei
  Toni Sei
  6 ditë më parë

  UJI XHAM ORE

 30. Erinda Luga
  Erinda Luga
  6 ditë më parë

  Kur lexova titullin mendova se ishte nje kenge tjeter per Metën.

 31. Ilia bekogianni
  Ilia bekogianni
  6 ditë më parë

  Ju lumt goja👏 Vjosa vazdon dhe post ne Mallakaster. Beni nje kenge edhe per Mallakastren ❤️

 32. Valbona Sulejmani
  Valbona Sulejmani
  6 ditë më parë

  Vend i bukur te pakten 1 her ne jet duhet vizituar

 33. jimmys SHKELQIM mantse MANCE
  jimmys SHKELQIM mantse MANCE
  6 ditë më parë

  HALLALL 📌

 34. Elsa Rista
  Elsa Rista
  6 ditë më parë

  Ju lumte goja .shum kenge prekese .

 35. Klodian Elezi
  Klodian Elezi
  7 ditë më parë

  Memaliaj Tepelena atje ku gjemon pushka edhe pena 🥺❤ nostalgji

 36. Albert Gjerga
  Albert Gjerga
  7 ditë më parë

  Kur bej ruge te gjata me nxirni mallin me kete kenge me behet ruga avion sikur hidhem me Koke te shkembi balenes e dal te kasapana U kendoft zemra gjithmone prsh nga lafshoku

 37. Danis Danis
  Danis Danis
  7 ditë më parë

  Shuume bukur ju lumt goja🥰🥰

 38. DANJELA THIMO PENO
  DANJELA THIMO PENO
  7 ditë më parë

  Bravo Ylli & Goni ju kendofte zemra jini te preferuarit e mi vendlindja nuk harrohet kure jini të paarritshëm bravo 🌟🌟👏👏👏

 39. Julia Dra
  Julia Dra
  7 ditë më parë

  Jeni te mrekullushem

 40. Tzena Isla
  Tzena Isla
  7 ditë më parë

  Mos vdekshin kurr keta zerat qe i kan dhen muzikes shqiptare kaq vler ..na kenaqni shpirtin ..kur na mer malli per token ton degjojm ty Yll

 41. Diana Sevdari
  Diana Sevdari
  7 ditë më parë

  Bravo ju lumt goja dhe mendja per keto vargje per kete qytet te vogel po me vlera

 42. Edmond Dosti
  Edmond Dosti
  7 ditë më parë

  Hallall ja u befte zoti capajevat e xhaxhajt

 43. Andi And1
  Andi And1
  7 ditë më parë

  Mire ylli..po dhe agroni u bo kongetar🤦🏻‍♂️

  1. Andi And1
   Andi And1
   7 ditë më parë

   @kamela Shehaj spo ngel me njeri pa u bere 😂😂me shume ka kengetare sesa degjues😂😂

  2. kamela Shehaj
   kamela Shehaj
   7 ditë më parë

   Prit kur t behesh dhe ti😂😂😂

 44. Jimi J
  Jimi J
  7 ditë më parë

  Jam nga Veriu por tashi po e shof sa Mrekulli qenka Memaliaj.Gjynaf sa potencial paska per Turizem.E rrethume nga ai lum madheshtor duhet te ishte plot Restorante,Hotele me pamje.Duhet te terhiqej Turizmi me Programe Muzikore,Kulinarine e zones,Ato pallatet e vjetra te ktheheshin ne Hostele,Te krijohej muncia e Hiking neper male,Rafting me anije te vogla.Pse jo the nje teleferik i vogel.Gjynaf sh vend i bukur

 45. Katerina Fabio
  Katerina Fabio
  7 ditë më parë

  Qyteti Memaliaj ❤️ Agron Llaka &Ylli Baka ...nje bashkpunim i bukur per 1 keng qe sdo ket kurr vdekje ...!!

 46. Suzana Vangjeli
  Suzana Vangjeli
  8 ditë më parë

  Kenge E Mbrekullueshme!

 47. Paro Vejzati
  Paro Vejzati
  8 ditë më parë

  🙂🙂🙂🙂

 48. Maria Marulka
  Maria Marulka
  8 ditë më parë

  2 florinj jeni njeri me I mire se tjetri ❤ju dua shum te dyve. Respekte .shendet paçi❤

 49. Fieri Fieri
  Fieri Fieri
  8 ditë më parë

  Bravo, super kenge. Vertete zera spektakolar, nuk perseritet me ky duet, kjo harmoni zerash e tingujsh. Jeni artist te kalibrit botror. Zdi me ke tju krahesoj, sme vjen ne mendje asnje artist qe tju perngjaj. Te dy jeni krye rropq..a e ato rropt megjithe kenget tuaja se na keni hapur k..in . Ky kokqoshja kendon me theks grek kurse ky fispredha do i fus turinjt gjithandej tpuuuu

 50. Festim Festim
  Festim Festim
  8 ditë më parë

  Eh memaliaj , rrofshin kenget qe te kujton qe ekziston se te tjeret te kan harruarrr

 51. Kur Legjenda
  Kur Legjenda
  8 ditë më parë

  Agron bythlepirsi i politikes Turp te kesh Mos genje vendin tend dhe popullin shqipetar se te njohin se kush je.

 52. Vlore Vlore
  Vlore Vlore
  8 ditë më parë

  Bravo 👏

 53. Flora Gusha
  Flora Gusha
  8 ditë më parë

  DY YJET E JUGUT E TER SHQIPERISE. KRENARI KOMBETARE SI PERSONA DHE NE KARIEREN PROFESIONALE JENI TE MREKULLUESHEM .JU DUAM SHUME .MERITONI DASHURI DHE RESPEKT POPULLOR.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 54. Louiza Hida
  Louiza Hida
  8 ditë më parë

  Bravo bravooo

 55. Jeta Koka
  Jeta Koka
  8 ditë më parë

  Braviiiiiiiiiiiii 2 artista

 56. Entela Seiti
  Entela Seiti
  8 ditë më parë

  Bravoo👏👏👏👏

 57. Gezim Ajdini
  Gezim Ajdini
  8 ditë më parë

  Ju kendofte zemra te dyve shume bukur vendelindja mbetet vendelindje bravo per dedikimin

 58. Albana Kociu
  Albana Kociu
  8 ditë më parë

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏🙏👏👏👏👏

 59. Ernest Facja
  Ernest Facja
  8 ditë më parë

  Respekte Artista ❤

 60. Fatbardha Behaj
  Fatbardha Behaj
  9 ditë më parë

  Braaaavoooooo nk ka si ju ,krenaria e shqiperis

 61. SANDOKAN TIGRIS
  SANDOKAN TIGRIS
  9 ditë më parë

  Jam nga Burreli kjo kenge me pelqen jasht mase,,respekte per jugun

 62. Selman Haxhiaj
  Selman Haxhiaj
  9 ditë më parë

  Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 63. Adrian Illyrian
  Adrian Illyrian
  9 ditë më parë

  Te dy keta kan punuar ne minjerat e Memaliajt 🙂 bravo per kengen

 64. manjola korriku
  manjola korriku
  9 ditë më parë

  O gone je me mire so aneja lerja kengen yllit se nuk I mban dot 6 kunguj nen nje sqetull.

  1. manjola korriku
   manjola korriku
   8 ditë më parë

   @iksi dyfisht PO ti ia bere gjellen gruas . Kujdes mos.e djek se ha dajak pastaj mor daje

  2. manjola korriku
   manjola korriku
   8 ditë më parë

   @iksi dyfisht jam pa pune

  3. iksi dyfisht
   iksi dyfisht
   8 ditë më parë

   ik se tu dogj gjella ty . lerja komentet te papunve

 65. Inter Mondiale
  Inter Mondiale
  9 ditë më parë

  Dy artista te medhenj jane bere bashke,ju lumte goja👏👏👏

 66. Marjana Didi
  Marjana Didi
  9 ditë më parë

  Ju lumte goja 🙏❤💙💚

 67. You don’t know me bitch
  You don’t know me bitch
  9 ditë më parë

  Kenge koti ,nuk me pelqeu fare, ky ylli kot fare

 68. Bledar Nanaj
  Bledar Nanaj
  9 ditë më parë

  Suksese

 69. Aurel Vrapi
  Aurel Vrapi
  9 ditë më parë

  Kjo Atedhedashuri duhet tna mekohet pasi po humbim ardhmerin e Kombit tone ...ju pergezoj perzemersisht nga Koreja e Jugut

 70. Jimmy K
  Jimmy K
  9 ditë më parë

  Bravo cuna vendlindja eshte parajsa me e madhe qe kemi ne jete,komplimentet me te mira per yu zoterinj

 71. Elona Dine
  Elona Dine
  9 ditë më parë

  👏👏👏👍👍👍

 72. Belba Belba
  Belba Belba
  9 ditë më parë

  Suksese shume bukur bravo me zerin tuaj te bukur 👏👏👏👏👏👏

 73. sandokan zyka
  sandokan zyka
  10 ditë më parë

  🦅🦅🔥🔥

 74. Alim Gega
  Alim Gega
  10 ditë më parë

  E iku ajo koh qe kishte pun per te gjith po tani nuk ka pun dhe po vriten njerzit sikur te jen zoq lum per zerin ylli dhe imadhi agron 👍

 75. Ledi Kanani
  Ledi Kanani
  10 ditë më parë

  Faleminderit Ylli dhe Agron per kete kenge shume te bukur per qytetin tone , qe e dua dhe e mbaj gjithmone ne zemer.❤❤❤

 76. Besnik Fejzo
  Besnik Fejzo
  10 ditë më parë

  Jeni me te miret po presim per nje bashkounim tjeter per tepelenen kesaj radh😂😎🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🏅

  1. Besnik Fejzo
   Besnik Fejzo
   10 ditë më parë

   Sa me pelqen kjo kenge

 77. Anxhela Anxhelaziraj03
  Anxhela Anxhelaziraj03
  10 ditë më parë

  Shume ebukur kenga😙😙😙😙

 78. cuni prej kuksi
  cuni prej kuksi
  10 ditë më parë

  Ju kendoft zemra djema rrespekt nka KUKSI

 79. Daniel Aris
  Daniel Aris
  10 ditë më parë

  2:05 🔥

 80. djalingatropoja
  djalingatropoja
  10 ditë më parë

  Shume kenge me vend e me domethanje! 100 % SHQIP 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱Rrespekte .

 81. Bobi Hysaj
  Bobi Hysaj
  10 ditë më parë

  Cfar pasurish te braktisura njerz pa pun dhe me shum halle gjynah ti lesh keto vende ne harres ju lumt goja Artista se vetem ju mendoni për vendin ton 👌👌👌

 82. Marjanthi Caushaj
  Marjanthi Caushaj
  10 ditë më parë

  Ju lumte goja . Na kenaqet. Te preperuarit e mi si aktor dhe si kengetar . Te rroni 1000 vjet.

 83. Briktu Lucy
  Briktu Lucy
  10 ditë më parë

  🎍🎋🎄💮💗🎋🎄🧩😆✨🎋🎄🌙🌠 *Zoti e tregoi dashurinë e Tij ndaj nesh duke dërguar Birin e Tij Jezu Krishtin, i cili vdiq dhe u ringjall prej së vdekurish për të na dhënë jetën e përjetshme.* *Ai gjithashtu premtoi të shërojë trupin tuaj.* *Nëse rrëfeni me gojën tuaj Zotin Jezus dhe besoni në zemrën tuaj se Zoti e ka ringjallur prej së vdekurish* *Ai do t'ju japë jetën e përjetshme* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 84. veiz caka
  veiz caka
  10 ditë më parë

  Bukur👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 85. Μαρία Βεΐζης
  Μαρία Βεΐζης
  10 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥bravo

 86. Elisabeta Dionisi
  Elisabeta Dionisi
  10 ditë më parë

  Jam mbese nga libohova por e KAM vizituar disa here kur isha e Vogel zoti ju dhente shendet dhe jete

 87. ALKANO ELezI
  ALKANO ELezI
  10 ditë më parë

  Mo's u plakshit Kurr ishalla ❤️👑👑

 88. Julio Espana
  Julio Espana
  10 ditë më parë

  Agron llakaj ikon gjithmon ne zemrat e shqiptaris legjenda humorit shqiptar ♥️🔥

 89. Bobi Boss
  Bobi Boss
  10 ditë më parë

  ku jane memaliotet like kush esht memaliot.

 90. artur asameni
  artur asameni
  10 ditë më parë

  Nje shprehje popullore thote kur behen bashke 2 leber ja nisin kenges por kur behen bashke 3 leber une them gjini vend ku te futeni

 91. Sia Ira
  Sia Ira
  10 ditë më parë

  1 Ylli kemi me kete ze Bilbili

 92. Nia Cuni
  Nia Cuni
  10 ditë më parë

  Ju këndoftë zemra në emigrantëve na mungon shumë toka jonë ❤

 93. Diana Meleq
  Diana Meleq
  11 ditë më parë

  Bravo e qate

 94. Diana Meleq
  Diana Meleq
  11 ditë më parë

  Shume bukur nje dyshe e shkelqyer nostalgji ju kendofte zemra

 95. Fabian Muco
  Fabian Muco
  11 ditë më parë

  Te lumte bytha o gone

 96. Violleta-Elpida Mpallatzia
  Violleta-Elpida Mpallatzia
  11 ditë më parë

  ❤❤

 97. Silvana Malaj
  Silvana Malaj
  11 ditë më parë

  👏👏👏👏

 98. PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  11 ditë më parë

  🔥

 99. PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  11 ditë më parë

  Kenge e kenduar me shpirt.

 100. PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  PROVA TEKNIKE YOUTUBE
  11 ditë më parë

  Keto kenge meritojen 1 milion klikime per 1 dite.