Krusita - Kam Mbijetu (Kenga Magjike 2021)

3 614 Shikime 365 mijë
Argëtim

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Stream and Download: music.onima.co/KrusitaKamMbijetu
Krusita - Kam Mbijetu (Kenga Magjike 2021)
Music by: Bruno & DJ Vicky
Lyrics by: Fifi
Produced by : ThreeDots Production
#krusita #onima #kengamagjike2021 #kammbijetu

Komente

 1. Kleo Karriqi
  Kleo Karriqi
  4 orë më parë

  po presim t fitosh festivalin e kenges vitin tjeter

 2. Qendrim Smajlaj
  Qendrim Smajlaj
  5 orë më parë

  😍👌🏻

 3. João Oliveira
  João Oliveira
  Ditë më parë

  I wish we could have a song like this for Albania in Eurovision.

  1. Kleo Karriqi
   Kleo Karriqi
   4 orë më parë

   well we have a lot of balads in eurovison, truth is they are not succesful for us

 4. Rezarta Rz
  Rezarta Rz
  Ditë më parë

  Zeri po i mbrekullueshem eshte 🥰,,, kenge koti kjo 🙄,,, "akull" e pakrahasueshme 🙈

 5. Vlora Vlora
  Vlora Vlora
  2 ditë më parë

  Wow e vetmja kenge e bukur sivjet tek kenga magjike

 6. Aron Bracaj
  Aron Bracaj
  2 ditë më parë

  Sa emocion percjell kjo kenge😍😍

 7. Pierre Chalin
  Pierre Chalin
  2 ditë më parë

  duet me nje djale kjo kenge do kishte me shume potencjal....

 8. Ardesa Karaj
  Ardesa Karaj
  3 ditë më parë

  me duket vetem mua apo krusita ngjan pak me ana kaurin ? ..

 9. Danielaa Sp
  Danielaa Sp
  3 ditë më parë

  Favorit Song te Kenga Magjike💫😍

 10. Kulla Çakorri
  Kulla Çakorri
  4 ditë më parë

  RESPEKTË RESPEKTË. E.mir e bukurë kenga e bukur si dilĺi

 11. Liza Ajdinaj
  Liza Ajdinaj
  4 ditë më parë

  Sa kengetare. .e lirshme bukur e embel ...te vjen qef ta degjosh

 12. Artjola Muça
  Artjola Muça
  4 ditë më parë

  I love your voice girl ❤️

 13. Lolu
  Lolu
  4 ditë më parë

  Krusita sjelle emocione qe cdo kush e ndijen por rralle e pranojm qe ndihemi ashtu. Sikurse tek kenga AKULL❤️.

 14. Kristi Idrizi
  Kristi Idrizi
  4 ditë më parë

  Kenga eshte e bukur po qe vjen kaq èmbèl eshte zeri brilant i Krusites bukuroshe suksese yll

 15. G. A.
  G. A.
  4 ditë më parë

  Wowww zerin fantastik. E meriton per Eurovision👏

 16. Kristi Idrizi
  Kristi Idrizi
  4 ditë më parë

  Kenga qe nga fillimi ne fund mjalt zeri i Krusites perl nje interpretim i shkelqyer te lumt krusita na kenaqe arrifsh majat

 17. ermenisa feka
  ermenisa feka
  5 ditë më parë

  Uroj vertet qe te fitosh me kete kenge krusita

 18. Fut Boll
  Fut Boll
  5 ditë më parë

  F A N T A S T I K E ❤🎤

 19. Anxhela Anxhi
  Anxhela Anxhi
  5 ditë më parë

  Ti je sii une ke frik si une do njesoj si une Si ti jam dhe une. Love you this song 🎵❤💓♥

 20. Qefsere Panxha
  Qefsere Panxha
  5 ditë më parë

  .

 21. Olsi Xhaxha
  Olsi Xhaxha
  5 ditë më parë

  Te degjosh ty te kendosh,eshte njesoj sikur futesh ne nje bote me vete dhe kenaqesh aq shume sa qe do te mos kete kurre fund!

 22. mikaele topciu
  mikaele topciu
  5 ditë më parë

  Super 😍😍

 23. Rina Rexha
  Rina Rexha
  6 ditë më parë

  Super

 24. Kejvin Çika
  Kejvin Çika
  6 ditë më parë

  Si këngë as që nuk i afrohet “Akull” . Teksti më duket pak mediokër. Melodia është e mirë ama smë thot gjë.Krusita del mbi këngën këtu (7.4/10)

 25. The New Classic
  The New Classic
  6 ditë më parë

  Nje kerkerse per gjithe kengetaret:Mos shkoni te gjithe turme te flori dhe banda e tij pasi te gjitha kenget duken copy paste dhe shumica skane pike kuptimi dhe tekst pa lidhje.keni shume kompozitore te tjere qe ia vlen ti degjosh ne skena si kjo e Kenges Magjike.

  1. The New Classic
   The New Classic
   6 ditë më parë

   Nuk jam kundra Florit aspak por arrij ta kuptoj dhe ate pjese qe kur ke kaq shume kengetate qe presin kenge nga ti bie inspirimi i punes dhe kenget te behen monotone dhe nuk ke cfare jep nga vetja.

 26. Tasha Tasha
  Tasha Tasha
  6 ditë më parë

  Super kènge

 27. Ejona Shkurti
  Ejona Shkurti
  6 ditë më parë

  super super super

 28. Artur Hoti
  Artur Hoti
  6 ditë më parë

  Nuk te marr inat edhe nese me shan, sti le bosh un kraht qdo qeliz nga ty merr ajr😍😭🔥🔥🔥🔥🥇

 29. Artur Hoti
  Artur Hoti
  6 ditë më parë

  I besoj ndjenjes ksaj radhe shum, me vetem nje prekje godet, vret dhe me frym me mbush prap kam mbijetu🔥🔥🔥🤯 ti duhet tjesh fituesja me ket ze me ket embelsi dhe brishtesi ashtu si paraqet kenga 🥇

 30. Rexhina Musaku
  Rexhina Musaku
  7 ditë më parë

  Sa keng e bukur 😍😍😍

 31. olti beshello
  olti beshello
  7 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 32. Ana Koci
  Ana Koci
  7 ditë më parë

  Je me e mira💖

 33. Ermira Xheladini
  Ermira Xheladini
  7 ditë më parë

  Super

 34. selina licenji
  selina licenji
  7 ditë më parë

  Bravo per zerin kurajën dhe kengen kaq brilante 🥰🥰🥰

 35. Kleo Kaso
  Kleo Kaso
  7 ditë më parë

  Krusita eshte bere kinge dhe eshte e talentuar,kenga yll.

 36. leja rudi
  leja rudi
  7 ditë më parë

  Text shumm i bukur fifi Bravo Po ashtu i pershtatet Kengetares 👌🥰

 37. drawings bardha
  drawings bardha
  7 ditë më parë

  Zëri😢😢😍😍😍😍😍🙈 Te lumte, vec vazhdoo!🔥🔥🔥🔥🔥

 38. Lala D Lumturie
  Lala D Lumturie
  7 ditë më parë

  🥺🖤

 39. Sami Nebiu
  Sami Nebiu
  8 ditë më parë

  Cc. Sbën kjo këng. Më e mir ishte ajobe 2019, ky stil nuk të ri sepse sje fifi ti...

 40. Arilda Dauti
  Arilda Dauti
  8 ditë më parë

  Ke frik si un😕

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 41. denis barahoxha7
  denis barahoxha7
  8 ditë më parë

  Si gjithmon super yll dhe super kengetare 🔝👑 trujt zoti ❤️

 42. Klodiana Arapi
  Klodiana Arapi
  8 ditë më parë

  Burri im eshte fiksuar keq me kete kenge . MBAs tij Dhe une tashme 😅🥰🥰

 43. leja rudi
  leja rudi
  8 ditë më parë

  Suksese bukuroshe Texti shum kuptim Te bukur ashtu shum mir e kendon me shum Ndjenja ❤️🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇽🇰

 44. Kasandra Pako
  Kasandra Pako
  8 ditë më parë

  Fifi 👏🏻👏🏻

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 45. R N
  R N
  8 ditë më parë

  valla bre me qeto balada po na shpifni tmerr aa 🤮🤮 sdi fifi fififi fifififififififiiiii flori mumajesi fifififififiififififi flori mumajesi nuk she sen tjeter

 46. Xhejson Xhejsson
  Xhejson Xhejsson
  8 ditë më parë

  Po mos te ishte per refrenin do ishte kenge pa thelb,prisja me shume nga fifi🤷‍♂️🤦‍♂️

 47. Kejd Gishto
  Kejd Gishto
  8 ditë më parë

  ❤️❤️

 48. eleo ima
  eleo ima
  8 ditë më parë

  Je nje perle e vertete ☀️☀️

 49. kristi robi
  kristi robi
  8 ditë më parë

  O yll 😍😍😍😍😍😍

 50. Odeta Mehaj
  Odeta Mehaj
  8 ditë më parë

  Perl

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 51. Sidrit Çollaku
  Sidrit Çollaku
  8 ditë më parë

 52. Ada Furxhi
  Ada Furxhi
  8 ditë më parë

  1 nga kenget me te bukura tek Fest Kenga Magjike sivjet. Deri tani hyn në Top 5 per mua. 😘 Kjo kenge eshte qetesi per shpirtin!

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 53. Edenisa Pulaci
  Edenisa Pulaci
  9 ditë më parë

  I like krusita 😍😍😍

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 54. Stop Injorances
  Stop Injorances
  9 ditë më parë

  Perlë!

 55. Kamela Hysenllari
  Kamela Hysenllari
  9 ditë më parë

  nje perle e vertet

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 56. FiLMyPasion
  FiLMyPasion
  9 ditë më parë

  Fantastike

  1. Edmond Hoxhaj
   Edmond Hoxhaj
   3 ditë më parë

   Si ka mumdesi qe muzika eshte kaq e bukur?!!! Thjesh pa fjale. Pafund respekt dhe vlersim..!

 57. Ela K
  Ela K
  9 ditë më parë

  Kjo eshte shume e bukur bravo

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 58. Emirjeta Koleci
  Emirjeta Koleci
  9 ditë më parë

  Suksese

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 59. Brandbyleorinda bbl
  Brandbyleorinda bbl
  9 ditë më parë

  Fustanin ta paskan bo nr shum ma te madh 😌

 60. my broke
  my broke
  9 ditë më parë

  super hit

 61. My Way
  My Way
  9 ditë më parë

  E degjova live te djelën as nuk prisja te stonoje e as nuk stonove, zerin, kontrollin, performancën super. Madje do te doja te shihja në Eurovizion. Kënga e lezecme, do doja te kishte pak me shume tekst se refreni është i bukur por përsëritet. Gjithsesi shume suksese, po te prisja sa pash listen e konkuruesve dhe sme zhgenjeve. 😘

 62. Ilma Ismaili
  Ilma Ismaili
  9 ditë më parë

  Normal që kryevepër aty ku prek Fifi dhe Bruno❣️

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 63. hamit demiri
  hamit demiri
  9 ditë më parë

  Ze i vecante

 64. leja rudi
  leja rudi
  9 ditë më parë

  Shpresoj Te fitosh ket vit e Meriton ❤️🇦🇱🇽🇰

 65. manjola rruka
  manjola rruka
  9 ditë më parë

  Te lumte bukuroshe na kenaqe,suksese pafund!!!

 66. ARNIDA MUSAKU
  ARNIDA MUSAKU
  9 ditë më parë

  ❤️

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 67. IRIDA HAMZALLARI
  IRIDA HAMZALLARI
  10 ditë më parë

  Sh e bukur

 68. Renard Cjapi
  Renard Cjapi
  10 ditë më parë

  Suksese honey 😍😍🤗🥇

 69. sacrifice Sh. N. O 007
  sacrifice Sh. N. O 007
  10 ditë më parë

  Qe nga kanga e par kur e ka lansu ne tregun muzikor e kam degjuar dhe vazhdoj ta degjoj muziken e Kengtares Kursita , dhe kjo kang perfundimisht osht on top sa keq osht kur ka pak kengtare qe bejn kesi lloj kangesh qe len gjurm te pa shlyshme., kjo kang me kujtoj diqka te bukur nje kohsisht edhe e dhimbshme., faleminderit nga ty Kursita je kengtarja ime e preferuar ✌️🌹🙏💋❤️👑👑👑👑

 70. Aldi H
  Aldi H
  10 ditë më parë

  MADE IN FIFI 🤩

 71. Xhane Ajdari
  Xhane Ajdari
  10 ditë më parë

  The best song😍😍😍💔suksese🥺🥺🥺

 72. loredana ogici
  loredana ogici
  10 ditë më parë

  Super me pelqen shume brava 👏👏👏

 73. Klejda Peci
  Klejda Peci
  10 ditë më parë

  Suksese ❤️

 74. Miss Ilazi
  Miss Ilazi
  10 ditë më parë

  Kenga fituese?

  1. SiNdI tUrKu 🇲🇫
   SiNdI tUrKu 🇲🇫
   8 ditë më parë

   Kthe subin ❤️

 75. EKLIPS
  EKLIPS
  10 ditë më parë

  Krusitaeshte nder kengetaret e reja me te mira per momentin, por kenga s'me thote asgje. Nje kenge e sterdegjuar dhe nje pjese e instruentalit eshte kaq monoton . Akull ishte nje nivel tjeter dhe totalisht shume here me e mire se kjo kenge. Nuk e kuptoj renien artistike te Krusites dhe Marjones qe ishin wow ne edicionet e kaluara dhe marrin pjese sa per te mbushur numrin mesa duket. S'me pelqen fakti qe vijne me materiale jo cilesore dhe nuk vendosin ne maksimum potencialin e tyre te madh qe kane. Suksese! 7/10

  1. Kristi Idrizi
   Kristi Idrizi
   6 ditë më parë

   J8

  2. Kristi Idrizi
   Kristi Idrizi
   9 ditë më parë

   Ja ke fut kot kenga eshte shume e bukur te krijon emocione qe sa fillon dhe deri ne fund te rrenqeth apo zeri brilant i Krusites eshte perle

 76. din h
  din h
  10 ditë më parë

  Po nuk e fitove ti kete vit jam i bindur se Kenga Magjike eshte thjesht nje mashtrim !

 77. Briselda Abazaj
  Briselda Abazaj
  10 ditë më parë

  Fifi te lumtë ajo dorë e artë për kete kryevepër 🙏💕

 78. Arlinda Tome
  Arlinda Tome
  10 ditë më parë

  Kënga më e bukur 🤍

 79. R M
  R M
  10 ditë më parë

  Super si gjithmon 👏👏

 80. Gold Mobile
  Gold Mobile
  10 ditë më parë

  Wowwww shum kang e mir zanin dihet perfekt pi shum koha kso kange nuk ka dal sukese se fjalt jan teperta ❤👏👌💖💎💣

 81. Geniada Skenderi
  Geniada Skenderi
  10 ditë më parë

  Sa e bukur suksese ❤👏

 82. cobo lori
  cobo lori
  10 ditë më parë

  Urime urime nje ze shume I bukur Suksese 😘❤

 83. Glejvis Official
  Glejvis Official
  10 ditë më parë

  alfirst.info/load/mniwkom0fqynqn0/video

 84. OKSANA
  OKSANA
  10 ditë më parë

  Me e mira ♥

  1. SiNdI tUrKu 🇲🇫
   SiNdI tUrKu 🇲🇫
   8 ditë më parë

   Kthe subin pls

 85. Agata Ametis
  Agata Ametis
  10 ditë më parë

  ❤❤❤

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 86. Ajdi Domi
  Ajdi Domi
  10 ditë më parë

  Bravooo super❤️❤️❤️❤️

 87. Abed Zedat
  Abed Zedat
  10 ditë më parë

  ❤❤❤👍👍👍

 88. Roza Sadiku
  Roza Sadiku
  10 ditë më parë

  Mjaltë e këndon e sjell këngën në nota ashtu siç vinë notat të ëmbla. Suksese!

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ?😊

 89. Onna Onna
  Onna Onna
  10 ditë më parë

  𝘐 𝘣𝘦𝘴𝘰𝘫 𝘯𝘥𝘫𝘦𝘯𝘫𝘦𝘴 𝘬𝘴𝘢𝘫 𝘳𝘢𝘥𝘩𝘦... 𝘉𝘦𝘴𝘰𝘫𝘪, 𝘮𝘦𝘳𝘪𝘵𝘰𝘯 𝘧𝘪𝘵𝘰𝘳𝘦𝘯👏🏻 𝘚'𝘵𝘪 𝘭𝘦 𝘣𝘰𝘴𝘩 𝘜𝘯𝘦 𝘬𝘳𝘢𝘩𝘦𝘵... 𝘤𝘥𝘰 𝘲𝘦𝘭𝘪𝘻𝘦 𝘯𝘨𝘢 𝘵𝘺 𝘮𝘦𝘳𝘳 𝘢𝘫𝘦𝘳 𝘛𝘪 𝘫𝘦 𝘴𝘪 𝘶𝘯𝘦... 𝘥𝘰 𝘯𝘫𝘦𝘴𝘰𝘫 𝘴𝘪 𝘶𝘯𝘦..𝘴𝘪 𝘵𝘪 𝘫𝘢𝘮 𝘥𝘩𝘦 𝘶𝘯𝘦.. 🤍𝘦 𝘬𝘦 𝘵𝘪!

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 90. jovana Cara
  jovana Cara
  10 ditë më parë

  Shpresoj te dalesh fituese yll🎶🥰💫💫💫💫

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 91. Kristina ♐
  Kristina ♐
  10 ditë më parë

  *Kam Mbijetu* I besoj ndjenjes Ksaj rradhe, ksaj rradhe shume Me vetem nje prekje Godet, vret dhe me fryme me mbush Prap kam mbijetu Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Do kerkoj ndjese une Dhe nese gabim je ti Nuk do mendoj shume Tek ty po dorezohem me shpirt Zemren e ke ti Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une...

  1. ••megg_drug••
   ••megg_drug••
   Ditë më parë

   😐💔

  2. SiNdI tUrKu 🇲🇫
   SiNdI tUrKu 🇲🇫
   3 ditë më parë

   @Liri Dauti shpresoj të të plotësohen të gjitha dëshirat, paç fat 🙏😉🤗

  3. Liri Dauti
   Liri Dauti
   3 ditë më parë

   Ju lutem nje koment

  4. Liri Dauti
   Liri Dauti
   3 ditë më parë

   😊😊po e kerkoja se dua ta mesoj kee kenge se jam kenetare vete

  5. Liri Dauti
   Liri Dauti
   3 ditë më parë

   Flm per teksitn

 92. Alba Xheka
  Alba Xheka
  10 ditë më parë

  Bravooooo ♥️👏 Kenga me e bukur !! Meriton fitore te jemi realist 😊

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

 93. Αris L.
  Αris L.
  10 ditë më parë

  Suksese Krusita super interpretim!!!❤️

 94. ENRI TIRANA
  ENRI TIRANA
  10 ditë më parë

  Po çfare pret prej Florit te ta beje kengen me te bukur se te vetes

  1. ENRI TIRANA
   ENRI TIRANA
   9 ditë më parë

   @Julian Cela muziken ia ka ba flori

  2. Julian Cela
   Julian Cela
   9 ditë më parë

   Po cuni po , po e ka bo fifi

 95. Chá, Bolachas e Eurovision
  Chá, Bolachas e Eurovision
  10 ditë më parë

  Wooow! I loved your 2018 entry, but this is a much better song. This has a chance to win. Wonderful melody and it fits your voice perfectly. Good luck!

 96. Mada Mada
  Mada Mada
  10 ditë më parë

  Ke nje zë të mrekullueshëm krusita.Shpresoj te arrish larg e dashur.

 97. Srećko Delibašić
  Srećko Delibašić
  11 ditë më parë

  My winner!

  1. Geg Toska
   Geg Toska
   10 ditë më parë

   My winner Marjana Metohu.

 98. Perputhen Ekslusive
  Perputhen Ekslusive
  11 ditë më parë

  Je perfundimisht fituesjaa e ardhuroj kte keng 🥺🥰🥰🥰🥰🔥

  1. Liri Dauti
   Liri Dauti
   2 ditë më parë

   @Kristi Idrizi 500%e drejte

  2. Liri Dauti
   Liri Dauti
   2 ditë më parë

   Vakoli e ka perle nje here mendoj se do e marri nje cmim te parin te dytin ose tretin patjeter njerin e ka e siguruar.Sidomos me ate vokal e ze kristal dhe fantastik😊😄😗😗😙😘

  3. Liri Dauti
   Liri Dauti
   2 ditë më parë

   @EMFLAND entertainment 😠

  4. Liri Dauti
   Liri Dauti
   2 ditë më parë

   Fiks

  5. EMFLAND entertainment
   EMFLAND entertainment
   2 ditë më parë

   Nuk e besoj te fitoj me ket vokal 🤔

 99. Një Copëz Jetë
  Një Copëz Jetë
  11 ditë më parë

  ♥️good luck babe

  1. Kristi Idrizi
   Kristi Idrizi
   7 ditë më parë

   Mjalte kenga mjalte dhe Krusita shume suksese e ke kenduar kete kenge shume bukur

 100. Rina Illiu
  Rina Illiu
  11 ditë më parë

  🌹The Best 👑Krusita👑❤

  1. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   @Rina Illiu ❤️

  2. Rina Illiu
   Rina Illiu
   7 ditë më parë

   @Endri_prifti4 ☑️ ok

  3. Endri_prifti4 ☑️
   Endri_prifti4 ☑️
   7 ditë më parë

   hey me ndihmon me nje sbc ? 😊