Pse e humbi Moska qetësinë nga rezultati i zgjedhjeve në Kosovë?! Roli i Tiranës…

1 059 Shikime 111 mijë

Komente

 1. Google Rev
  Google Rev
  Ditë më parë

  Rroft Albin Kurti, se ky ësht shpresa e kombit Shqipëtar.

 2. Jeton Avdulli
  Jeton Avdulli
  3 ditë më parë

  Bravo albin kurti te gjitha populli kemi syt nga ti

 3. Adriatik Haxhiraj
  Adriatik Haxhiraj
  4 ditë më parë

  Mos flisni me me Serbet fare

 4. Ismet Selmanaj
  Ismet Selmanaj
  10 ditë më parë

  Talumsha moj Kosov po e zoja ke, e ja hupe te drejtat ruse se tash ndryshe i luhet reni. Se tash tjeter kush flet e jo medhan tokat e Kosoves.

 5. Background video SK
  Background video SK
  14 ditë më parë

  🙋‍♂️👍👍👍

 6. Bardhok Brushtulli
  Bardhok Brushtulli
  14 ditë më parë

  PERPARA ALBIN

 7. Pavli Kosta
  Pavli Kosta
  16 ditë më parë

  Rusine e dime edhe pa deklarata.Te kerkojme pse nuk e njohin Kosoven 5 vende Evropiane me te cilat sipas deklaratave te politikaneve tone me keto vende kemi marredhenie te shkelqyera !

 8. Shkodran D.
  Shkodran D.
  16 ditë më parë

  E vertet eshte shumë e quditshme pse Shqipëria rrin aq shumë e qet ndaj situatës te shqiptareve jashtë shtetit të Shqipërisë ne krejt Ballkanin... ku do jan shqiptarët ne Ballkan nuk I kan tebdrejtat qe I duhen.... po per fatkeqësi ne Shqipëri si ne tjerat vende ku janë shqiptarët jan krejt të korruptuar ( perveq Z. KURTI) paramendoni 1 moment të ishin të gjithë shqiptarët politikan te pa-korruptuar s'do të kish bir nene qe mund të na ndal per drejtat e tona hiq me shumë

 9. Shkodran D.
  Shkodran D.
  16 ditë më parë

  Oh sa me gëzon kjo punë... I uroj dhe i shpresoj suksese më të mëdha Z. Albin Kurtit për të ardhmen e tij ne punën që e pret edhe pse e di qe gjarprit dot të mundohen ti bëjnë dekredibilitet.... me ju jemi Z. KURTI ❤🇦🇱🇦🇱🇨🇭🇨🇭

 10. Nimet Beqo
  Nimet Beqo
  16 ditë më parë

  KATËR PIKAVE TË HORIZONTIT PAQE PAQE PAQE PAQE

 11. Gjakova Gjakova
  Gjakova Gjakova
  19 ditë më parë

  Jeni tè mirè....Pamflet...

 12. mustafa cici
  mustafa cici
  21 ditë më parë

  F by

 13. NEWS Shqip
  NEWS Shqip
  Muaj më parë

  Urime Dardani!

 14. Terezina Pulaj
  Terezina Pulaj
  Muaj më parë

  Shqiperi e ndare né 2 luftete nje 100 vite passato Duke e ndare e te Bertè Vogel cufijte e tyre te ne shekuj duke lidhur diplomazia ogni ca arrite momenti qe qdo shtete te jepte i lire se te lidhet menje diplomati direkt seza dhe te lagoin duart di qdo pron e cufinje tqe eshte njour liria dhe pavarësia Parolaa pavarsi do te thot parim analise vendosj aritje resultate sistemin integrimit i lire i lire

 15. Ολγα Παπα
  Ολγα Παπα
  Muaj më parë

  As e rruan fare Rusia

 16. perendi eug
  perendi eug
  Muaj më parë

  U be Dardania do te thote te bashkohet shqiperia.

 17. Afsch Ckyfvy
  Afsch Ckyfvy
  Muaj më parë

  Krejt kapakat. E wc. I kisha bo me ftyr. Putinit. E vuqiqit. Haaaaa.

 18. fazli fisteki
  fazli fisteki
  Muaj më parë

  qka pona intereson neve per. sllabet rusit. na jem tokat pelazgo ilire qe 1000 vite jem luft me sllavet edhe hale hala dote jem. luft me kta qena sllave ruse romet cigan karpateve ruse. pirdhu. pedofil ortodokse pabes qena

 19. Festim Kertusha
  Festim Kertusha
  Muaj më parë

  Mjafte. U. Vran. ne. Kosov. o. Bythqira. Rus. Femij. Gra. Pleq Llumi. Rus. Llum. do. ngeli Kosova..Shtet.me.Ameriken🇦🇱🇺🇸

 20. Fatlum Sejdiu
  Fatlum Sejdiu
  Muaj më parë

  shqiptaret duhet me ba si izraeli ni njesi speciale ku shkojn i marin kriminelet qe kan kryer krime ne ks apo tradhtaret kudo qe jon mi ndjek e kta qe jon prej viteve 90 si edi vucic sali miloshi baton stanishiqi mi majt ne vezhgim ose miju jep plum nball edhe miju tregua se kombin e interesat e saj nuk i takojn personave po popullit qashtu kudo qe jeton shqiptart edhe ne maqedoni e malin e zi meju jep prekrahje e atyne qe lujn bisht plum e kta qka jon ne shqipri prej viteve 90 krejt i kisha hek i kisha pru te ri se me kopila te enverit nuk ecim perpara edhe deri sate jan sali miloshi e edi vucici aty shqiprija skome pas kur permisime duhet edhe naj politikan si albini e vjosa osmani ne trojet shqiptare qe jon shkollum qe jon te menqur qe skan tbame me kriminel po mendojn per popull e qate her kur jish forcu shqiprija e kosova jishin forcu shqiptart ne te gjitha trojet si ne mk si ne mal te zi e dej nish te molla e kuce edhe bugjetin mijav rit ushtri me rujt hapsiren ajrore e detare e edit nashta pija qkerdhejm robt e pe rxojm qito zgjedhje edhe mej her me arestu mija konfisku pasurin me denu ose plum nball per tradhti ma shpesh shkoj serbi e greqi tu ba pazare me nda ks e detin se sa ka ardhur kosov e me fol per interesat e shqipetarve kudo qe jan mos tju mashtrojn ma ma mir buk e djath e me ken i lir se buk e mish e me ken i shkelur siqe don edi e sali miloshi me ndermjetsusin e tyre baton stanishiqin qe shum shpejt kan me lan dikun skejt somaforave tkuqen 😎✌

 21. A C
  A C
  Muaj më parë

  Rroft🇦🇱 Albin Kurti Kryeminister🇦🇱 Vjosa Osmani Presidente 🇦🇱

 22. Vivid S8
  Vivid S8
  Muaj më parë

  Albino mos tolero por ti duhet dialogosh me ato serb qe te pranohet kosova si shtet imevarur.

 23. Vivid S8
  Vivid S8
  Muaj më parë

  Albino ti mos prano adnjeherr tezat serbe

  1. Vivid S8
   Vivid S8
   Muaj më parë

   Mos e humb albino Bane serbine te therase dorzohem, kosov e pamevarur, mos harro se je gjak shqiptari e race kosovari je DArdan more krijimi I ballkanit rrft albin kurti

 24. naser kastrati
  naser kastrati
  Muaj më parë

  Nëse trembet Rusi dhe Serbia e kishin vra Albin Kurti në burgje si të tjerët që i vrave e nuk gjinden as trupat e shokve të Albinit.

  1. Robert
   Robert
   28 ditë më parë

   Shkjau, jo vetem qe nuk vrau, por as nuk tentoj te i burgos disa “patriot” siq jan Miladini shqipefols, Ise3%, Rambo, Xhavit Haliti, Ali Ahmeti....

 25. gregory gregory
  gregory gregory
  Muaj më parë

  Kosova shtet i pavarur. Si çdo shtet evropian.

  1. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   Kosova osht Shqipni. Dhe me thon ma sakt e panvarur 😉 btw Kosova osht Shqipni por pa politikant rrebela e tradhtar te Shqipnis e kemi nje ketu nga Dardanija se di a e pranoni ju? 😁

 26. Joan Sarande
  Joan Sarande
  Muaj më parë

  Radhen e ka Tirana, te mblidhen firma ne te gjitha trevat shqiptare. Edhe te zhdukim politiken e gabuar te Tr.duam frym te re politike! Prsh Albini+ Vjollca.

 27. Peja Peja
  Peja Peja
  Muaj më parë

  Russia e serbija le tja marrin ngoj njeti tjetrit 😂

 28. Radostin Fier Radostin Fier
  Radostin Fier Radostin Fier
  Muaj më parë

  Kush po e Q ,,, moskan tani... Vllezer ju lutem Mos e perdorni me kosov.. Por Dardani, se emri kosov vjen nga fjale serbe.. Dardania ❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 29. Antonis Ma
  Antonis Ma
  Muaj më parë

  bravo KOSOVA

 30. Xhavit Bylbili
  Xhavit Bylbili
  Muaj më parë

  Fack you Putin

 31. paul paul
  paul paul
  Muaj më parë

  Rama, larg duart nga Kosova, ajo eshte prone e shqiptareve te Kosoves, ska pse i ngaterrohesh neper kembe vellait nese smundesh ta ndihmosh, .

  1. Radostin Fier Radostin Fier
   Radostin Fier Radostin Fier
   Muaj më parë

   Jo kosov... Por Dardani te lutem vllezer te mesohemi qe ta quajme Dardani

 32. Gezim Allaraj
  Gezim Allaraj
  Muaj më parë

  Sepse do te humbase shpejt kontrollin e Tiranes zyrtare, per asgje tjeter.

 33. Bes Bau
  Bes Bau
  Muaj më parë

  RUSIA DHE SERBIA MUNDEN TE HAJN VETEM MUT DERI SA TE NGOPEN.. NJEJT EDHE POLITIKA E FLLIQUR E TIRANES.. POLITIKEN E ILIR META KRIMINELIT, LUL GJUMASHIT ME BABIN TRADHTAR BERISHA DHE MONIKEN E KORUPTUAR DERI NE FYT.. TASH KEMI NE PUSHTET NJE LUAN DHE NJE LUANESHE.. ALBININ DHE VJOSEN.. SHYQYR ZOTIT QE ZHDUKEN NGA FAQJA E DHEUT KOMANDANTET E PASHKOLLE QE BENIN PAZARE NEPER HOTELE PER COPTIMIN E KOSOVES.. ALBINI DHE VJOSA DOT JA KTHEJN NDERIN DHE RESPEKTIN QE JA HUMBEN "KOMANDANTET ME SHKOLLA FILLORE" KOSOVES.. KOSOVES ASPAK SI DUHET SHQIPERIA.. KOSOVA KA AMERIKEN, ANGLINE DHE GJERMANINE.. TIRANA LE TE MERET ME KORUPSIONIN QE KA PUSHTUAR CDO VEND..

 34. Mili Aljimi
  Mili Aljimi
  Muaj më parë

  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 35. Aldo Pallaveshi
  Aldo Pallaveshi
  Muaj më parë

  Nji mut ka për tbo dhe ky si para ardhesit e këtij axhenda e europës është kundër shqiptarëve dhe prej kohësh punon kundër nesh.ne si popull sjemi në gjendje të mbrojmë veten tonë dhe për rrjedhojë europa do mbaje anën e me të fortit kurse në akoma shpresojmë se do na zgjidhin europa dhe amerika hallet.ne vend qe te forcohemi ushtarakisht dhe ekonomikisht që ti tregojmë dhembet armikut ne akoma presim të na mbrojë bota.

 36. Jesse James
  Jesse James
  Muaj më parë

  Moska dhe Beogradi kanë një strategji të re dhe shumë të rrezikshëm, janë munduar me e paraqitur Kosovën si vend wahabit në skenën ndërkombëtare, jo vetëm kaq, lufta që zhvilloi Azerbajxhani kundër Armenisë për të re fituar territorin e Karabakut e forcoi propagandën e Rusisë se edhe Serbia ka të drejtë ligjor të repushtoi Kosovën që është hiqur Serbisë "me dhunë nga NATO dhe terroristët e UÇK,se". Deklaratët të kryepeshkopite serbe, Vucicit apo të qeverisë ruse përdorin një retorikë shumë agresive kohët e fundit. Të jeni shumë kujdesen, shqiptarët dhe sidomos Shqipëria duhet me u armatosur me të madhe për të ndihmuar Kosovën nëse sulmohet nga fashistet serbo rus.

 37. Ida Kardhiqi
  Ida Kardhiqi
  Muaj më parë

  Poshte rus qeni dhe politikanet shpirte shitur,qe prene e ndane ILIRIN per slavin turko-avare 🇦🇱🦅🇦🇱🦅🇦🇱🦅🇦🇱🦅🇦🇱

  1. Miki Miki
   Miki Miki
   Muaj më parë

   Rrofte Russia e Amerika, tè mos eksistonin Russia e Amerika bota do ishete né luft, sot e ksai dite

 38. Minire Isufi
  Minire Isufi
  Muaj më parë

  Shteti shiptar duhet te mbroj kosoven e te gjith shiptart qe jan jasht shtetit shiptar qe ne bruksel e vashington e azi qe te na ndihmoni prej agresorve qe po na kercnohen me luft serbia e rusia e maqedonia greqia mali zi te na ndihmoni ti zgjedhmi problemet me serbij greqi maqedoni e maltezi me dialog se nuk mundet ma populli shiptar i ndam ne 6 shtete me jetu po ni shtet shiptar ne ballkan me kufijt e para 110vjeqe kto mini shtete sllave ne trojet shiptare

 39. Minire Isufi
  Minire Isufi
  Muaj më parë

  Rusia dhe serbia te gjith sllavt duhet ta kuptojn se ballkani eshte shipni mos te na perzihet ne pun tona te mbrenshme rusia

  1. Agostin Marku
   Agostin Marku
   Muaj më parë

   Ruset e maskarenjte i kemi ne drejtim te shtetit

 40. Maliq Veseli
  Maliq Veseli
  Muaj më parë

  Pa ia dath opingat rusis serbija se ule koken dhe bota nuk qetsohet pa ia ul koken edhe rusise.Te gjitha te zezat botes i kan ardh nga rusija ngs Pravosllavlja ata efhe ortpdoksizim e kan deformue ne Pravosllavlje.

 41. lllyrien Autokton
  lllyrien Autokton
  Muaj më parë

  Rusija e serbija ushqehen nga disa shqipfolca qe jon te kurruptum. Rusija serbija jon ne panik nga poplli vet qe ka shum krime vrasje kurrupsjon poplli osht gjenje lufte civile serbija me qetnikt e serbis Rusija kunder putinit qe i vret njez te mequr e demokrat qe dojn drejtsi Ne kombi shqiptar duhet ti burgosim Agjentat ruso serb grek

 42. Zenun Rexhbeqaj
  Zenun Rexhbeqaj
  Muaj më parë

  Zeri i bashkuar i kosoves bëri jehon kosova eka pas te nevojshme ket zë dhe sot po merr frym ndryshe kosova urime kosov

 43. Zenun Rexhbeqaj
  Zenun Rexhbeqaj
  Muaj më parë

  Po piktori me mini shengenin ku do arrij ju shperndan shoqnija keq e kurtin e ka lexu shum mir sun do ban dallavere me kurtin po ka mundsi mev bashku me shokt e dallaverxhive

 44. Zenun Rexhbeqaj
  Zenun Rexhbeqaj
  Muaj më parë

  Po ku jan ata qe i than kurti po nderhyn ne zgjedhjet amerikane kur kurti i sugjeroj shqip folsit ta votojn bajdenin ata ju vrsulen mizorisht kurtir se esht kunder amerikes sot ekan shti bishtin ner veg dhe spo ju ndigjohet zeri se ika mbulu krimi

 45. bukaniku ab
  bukaniku ab
  Muaj më parë

  Shqiptaret jan mesu te mashtrohen dhe te ngopen me lug bosh,,, pritni more entuziasta naiv,,, po qem gjall ,, te shohim pas 10 vjetesh,,,se dikur ne né Shqiperi,, ne vitet 90 ishim plot shpres,, e ja sot cfar katrahure,,, po ne jemi mendje te bukura,, se shajm e bertasim,,, e kur na e mbushin gojen me lek,,, harrojm idealet,, harrojm vendin, harrojm te tjeret perreth,,harrojm se ka halle e probleme qe duhen zgjith,,,, formula e vetme esht e thjesht,,, zhdukje korrupsioni,, zhdukje korrupsioni e zhdukje korrupsioni,,, lart njerzit me merita pune,,, po me shqiptaret kjo formul nuk funksionon,,, e jo vetem per fajin e tre kater krereve,,,se aq e kemi kutin e ndergjegjes,, te vogel,,,hakmarres,,inatci,,, me vese,,,, megjithate rroft Dardania,, i uroj gjith te mirat se e meritojn,, kan vujt,, kemi vujt e vuajm

  1. Ismet Shtime
   Ismet Shtime
   Muaj më parë

   Mir Zotni bokaniku, pra a njef ti naj formul më të mirë, mbasi që ende traka juaj po ju sillet auto-revers, ndryshimet ka gjasa të mdhaja pozitive, se me Pronto klanat sa kan ba mir aq edhe kan ba dam. Prandaj me dy lider të pastërt si loti nuk mundet të jet më keq por veq ma mir. Rrnoftë kombit shqiptarë 🇦🇱

 46. Skenda 1234
  Skenda 1234
  Muaj më parë

  Ngushllime Rusi qe e humbe me te dashurin .Hashimin

  1. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 47. Arjan Rexhepi
  Arjan Rexhepi
  Muaj më parë

  Albini e ka dridh te gjith Ballkanin 🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️👐🏽👐🏽👐🏽👍

 48. Festim Kertusha
  Festim Kertusha
  Muaj më parë

  Rusia. Per. remuj Mafja. Ruse. Kunder. Kosoves Kosova. Shtet. Si Rusia Kush. Po. e. Run. per. Rusin Kosova. Shtet. Albin. Kurti.. flet. Si. Bur. Vucici. Si. Kurva. Ruse Albini. Kosova🇦🇱🇺🇸

 49. Safet Neziri
  Safet Neziri
  Muaj më parë

  Kjo është per te qeshur, sepse Rusija nuk ban zhurm, kuptohet pse sepse Bini asht agjent i Rusve dhe i Serrbve. Ky kluni i Milloshit, kur thot ne parlamentin e Kosoves,,Bombardimet qe jan bërë mbi Serrbin, simbas tij nuk i është gëzuar askush, duhet me qen shum paranojak me thën këto fjal ne Parlament, kur dihet se atë dit qe ka fillu te bombardohet, shum njerz, kan qajtë nga gëzimi, ishte ky i vetmi shpetim per Kosoven. Fatmirsisht qe ndodhi bombardimi sepse katastrofa ne Kosov do te ishte shum,shum e rëndë,gjë qe duhen te falenderohen nga zemra aleatet tan qe u rreshtun ne krahun ton, posaqerisht Shtetet e Bashkuara te Amerikes

  1. Safet Neziri
   Safet Neziri
   14 ditë më parë

   @Ismet Shtime shko doku pak te ata t'meqmit ne Shtime,se venin e paske qatu, se ma viq se qe tek je, veq n'piac gjinden,po ty as mishi st'hahet msa i qenit,more qen bir qeni.

  2. Ismet Shtime
   Ismet Shtime
   14 ditë më parë

   Lumi ti për ment e tua, koke rrush me men, me ma pas ba lopa një viç si ti pa e pre nuk e kisha lan. Ti venin e paske në spitalin e Shtimes.

  3. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   A dini të shpjegoni çfarë keni shkruar ?

 50. Arber Vajkali
  Arber Vajkali
  Muaj më parë

  Shaban Murati është një analist me përvojë e i mpreftë . Në shtjellimin e mësipërm jam në përgjithësi në një mëndje, veç ndahem në një pikë. Politikanë tanë në këto vitet e fundit janë treguar pak sa të tërhequr dhe mund të kenë qënë të gatshëm të bënin kompromise që binin ndesh me interesat kombëtare. Duke u nisur nga kjo , njerëz të veçantë thonë se këtu ka tradhëti. Kësaj i thonë ti biesh shkurt. Nuk duhet të harrojmë që BE kërkon dialog (vetë BE nuk është në një zë,).,SHBA gjithëashtu;po 4 vjetët që shkuan presidenti Tramp dihet se ç'qëndrim mbajti.Tashmë situata politike ka ndryshuar .Në SHBA është një president dashamirës i shqip tarëve dhe në Kosovë tashmë një politikan i ri trim dhe këmbëngulës . Albini i kagjithë erërat në favor të tij dhe çështjes shqiptare,Serbia ka borxhe për të larë ,po ç' do gjë në kohën e duhur.

 51. Badin Dzabiri
  Badin Dzabiri
  Muaj më parë

  Putinin e permban komunistat e shteteve Ballkanik.se sa ma shum Vjedhje te kijet ne shtetet Ballkanke. aq mamir asht Per Rusijen komuniste Putine.

 52. Osumi Osumi
  Osumi Osumi
  Muaj më parë

  Kjo Rusia cariste e ka mbajtur ne kembe shtetin fashist e vjarper Serb.!!!??? Por sot ka 22 vjet qe nuk kendkn carizmi po kendon vence bilbili AMERI.KAN..!?pozhte Serbia.!??🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇦🇱

 53. Murat Shehu
  Murat Shehu
  Muaj më parë

  Eshte loje per te mbrojtur agjentin e tyre AlbinKurti.

  1. Ismet Shtime
   Ismet Shtime
   14 ditë më parë

   Kurse ti qenke shpijun, edhe shpijun pa pare, hajt baj bothen e mos ha mut.

  2. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   Agjent qe i mbron interesat e shqiptarve? , po ata let qojn qisi agjendash po na vyn pra se kta qlirimtart e patriotat ton e shiten e vjedhen Kosoven per 20 vjet.

  3. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   A dini ta shpjegoni këtë ?

 54. Nimet Beqo
  Nimet Beqo
  Muaj më parë

  Çdua unë Dua të bëhem mik me gjithë botën NË pamundësi ti arrij qëllimit E lashë të shkruar Dielli atje lart nuk flet Edhe pse ne këtu poshtë I MARIM energjinë AS TOKA SKA ZË E KAM THËNË

 55. Andrea Luigi
  Andrea Luigi
  Muaj më parë

  Po cpune ka moska sr cfare bejne te tjeret kini kujdes tregoni pjekuri politike mos u acaroni por mos u jepni rendesi tregohuni menefrege me politikat e te huajve pra potitika fe mire dhe mos u jep rendesi duhet te tregohet me maturi

 56. liljana bombaj
  liljana bombaj
  Muaj më parë

  Pa Ameriken sdo te ishim asgje Albin Kurti duhet te spastroj te gjitha politikat nga korupsioni

 57. Rumen Marinov
  Rumen Marinov
  Muaj më parë

  I nderuar SHABAN MURATI,jam i mahnitur nga komenti yt lidhur me:Pse e humbi Moska qetesine nga rezultati i zgjedhjeve ne Kosove?! Qofsh i lumtur! Aleluja!

  1. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   @adrian kosovari Ku e ke hallin ?

 58. Hassani Luli
  Hassani Luli
  Muaj më parë

  Suksese te metejshme per vendosmerise tuaj Zoti ALBIN KURTI 🇦🇱🦅 Ameriken dhe BE ne duhet te bashkohemi fort Kjo Bote kerkohet nje demokraci dhe nje Kulturt ne nivelet me te larta Humane ,qe eshte BE dhe Amerika 🇺🇲Anglia🇬🇧Gjermania🇩🇪 dhe krejt Europa Kjo Bote t'ju jape Kulture edhe shteteve ,qe bejne patjeter pengese per Diktature te popujve : jemi ne shekullin 21 dhe duam nje Kulture te njerzimit

 59. My Love
  My Love
  Muaj më parë

  Me zë koka kur shoh sa shume sulmohemi 😡

  1. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   Saktë i nderuar.

 60. Arsim Drmaku
  Arsim Drmaku
  Muaj më parë

  Deri KUR, vetëm duke u mbrojtë, Kosova prej vitit1878 duk ju grabitë serbosllavet Tokat dhe duke ushtrua metoda më qnjerzore ndaj Shqipetarëve, në anën tjetër njesojë të vetquajturit Grekë,pasi me ndihmen e trimave Suliot dhe Arvanit formuan Shtetin, si Falenderim u'a muarren një pjesë të madhe teritor Shqipëtarve dhe i masakruan në metoda ma qnjerzore, Qamët...Edhe prapë tradhtarët e do politikan kosovar humbën 10 vitë me ketë qetnikun e vogel vuqiq në bisedime, pa kërkuar të pagjeturit, vrasjen e 14 mijë personave, mosha prej ni viti ose edh fëmijë në djep e deri te 90 vjeqar krejtë civil të pa mbrojtur +dhunimet, po cili pis i pisave duhet të bisedon me qetnik pa i kërkuar, dëmshperbimin edhe atë sa të egziston Bota me i fajsua atë popull gjenocid, sikur Izraeli me Gjermanët ,....

  1. Arsim Drmaku
   Arsim Drmaku
   Muaj më parë

   @blockboy for real e vertet, po pak a shumë fajet politikanet tanë që pranuan bisedime gjaja Teknike, ato të gjitha politike...

  2. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   E kan pyt ket qetnikun e vogel me nje intervist a kerkon falje per viktimat femij e gra shqiptare ka thon jo...

 61. Arsim Drmaku
  Arsim Drmaku
  Muaj më parë

  O SHQIPE leni sllavët, punoni bashk forconi shtetet, ekonomin, kryesorja na e dimë qfar mendimi kanë hasmit shekullor për ne, Ruset, serbet dhe të vetëqujturit grek që nuk njohin veten qfar fisi gabel është.....,,

 62. Tomorr Hoxha
  Tomorr Hoxha
  Muaj më parë

  Poooo.eshte shqetesuar Moska nga Albin Kurti...Sa qesharake...Nuk e kane me nder asnje qime B....the.

  1. Tomorr Hoxha
   Tomorr Hoxha
   Muaj më parë

   @Pri Pri Kjo qe thua ti mbetet per tu pare..Ne shqiptaret kemi vuajtur nga qendrimet e nxituara dhe te pa pergjegheshme te atyre qe kemi pase ne krye te shtetit.Sduhet hedhur hapi me shume sa cke takatin...Dakort...E sa per armiq te brendeshem..ketyre gjerave mos u beso se keta jane per ti fut trute e gomarit popullit per te perfituar ata qe i predikojne... beneficet qe te jep pushteti.

  2. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   @Tomorr Hoxha Është për tu habitur dhe nuk është në rregull që vetëm me hamendësime apo duke u bazuar në tendenca të etiketimeve tërësisht të paqëndrueshme, të pabazuara e të ngritura nga disa subjekte të dështuara për efekte gjatë fushatave zgjedhore, të tentohet etiketimi i një subjekti politik përparimtar që ka program të mirëfilltë zhvillimor e vizion të qartë të bashkëpunimit ndërkombëtar e integrime euroatlantike.

  3. Tomorr Hoxha
   Tomorr Hoxha
   Muaj më parë

   Halli eshte se ne jemi si ajo dhija e ngordhur e bishtin perpjete..Vetem Dipllomci vetem keshtu mund te perfitojm dicka Mire eshte ta kemi mire jo vetem me Ameriken por edhe me shtetet e fuqishme mbare boterore..Ata jane qe vendosin per ndryshime kufijsh ne jemi fundi i kavallit per kete pune...Ndryshe shkojm perseri si ne kohen e xhaxhit...Lufte Imperjalizmit Amerikan e Social Imerjalizmit sovjetik edhe me gjere po deshe(VEGLAVE TE TYRE)e ne shkojm perseri te hame bare e armikut nuk ja shtrijme doren.

  4. Mbreti Agroni
   Mbreti Agroni
   Muaj më parë

   @Tomorr Hoxha Po por xhaxhit si ka hanger kari as per rusi as per amelik as per kurgja hiq Xhaxhi koqet e dashit 10kg Hehe te rroj shypnia Etnike Te rroj Albini kryeminister i shypnis etnike Hahahaha

  5. Pri Pri
   Pri Pri
   Muaj më parë

   @Tomorr Hoxha Ku e ke hallin ?

 63. Dem Rrota
  Dem Rrota
  Muaj më parë

  Kosova asht tu I eliminua tradhtaret por shqipnia iksat komunista pro rus e turq qe po shkaterrojn shqipnin por edhe kosoves ja kan ba xhamen nuk asht rastesi qe po I thirrin Hagar uqk kosove mos I besoni kti brez politikarakurvash te shqipnis jeni ma mire pa kta urime edhe drejtesi edhe prosperitet per te tan ?

  1. Ismet Shtime
   Ismet Shtime
   14 ditë më parë

   Dhavt Zoti edhe te ju në Shqipni populli voton njerz të sinçert si Albini dhe Vjosa, kshtu që do tja shtojn forcën Vjosës dhe Albinit para ndërkomtarëve sidomos ata që po na pengojnë në përparim , arsyja shkaki i disa korruptarevë tonë ku jetojnë Shqiptarët, prandaj vet populli si në Dardani (Kosovë ) duhet të votoj vetëm për njerzit e pastërt pa dosje hajnie dhe korrupcion.

  2. Dem Rrota
   Dem Rrota
   Muaj më parë

   @Selim Neziraj ? Jo ti duket se je me idhje shum por shko e qaj dru edhe mos u merzit se vadhahi allahi I joti nuk po me duhet gja as mua ?

  3. Selim Neziraj
   Selim Neziraj
   Muaj më parë

   Sa pa lidhje kyfar komenti rusija po shqetsohet pèr zgjedhjet nè kosov budallallaqe shum shum palidhje ky koment

  4. Jona duraj
   Jona duraj
   Muaj më parë

   @Dem Rrota realiteti është që Shqipëria ( politikanët flas ) duhet të kishte bërë njërën për kosovën si nëna për fëmijën por këta politikan që kemi ne (që zoti ju dhëntë dënimin e merituar) që janë tradhëtarë dhe të shitur nuk lanë gurë pa lëvizur për ti bërë keq Kosovës edhe për çfarë? Për karriget e tyre! Do minishengen me Serbin ky injoranti që kemi për kryeministër kur ajo që duhet të bënteishte ti mbyllte çdo derë Serbis dhe të hiqte doganën me kosovën! Jemi një gjakë mo vlla jemi një komb jemi vllezër se konceptoj dot faktin që të kemi dogan me kosovën dhr ta heqim me Serbin ARMIKUN e çdo shqiptari! Ndoshta jam e gabuar po më dhëmb tepër fakti që jemi një komb dhe një komb me histori të lavdishme e të vijnë këta kriminelët e të na katandisin në këtë derexhe që jemi tani!

  5. Dem Rrota
   Dem Rrota
   Muaj më parë

   Syt me I pas ku duhet por politika shqiptare asht anti shqiptare qysh me enver kopilin edhe kta kopila qe ka lan mrapa ? Edhe kosova I ka pas do por kosova mos te shikjojn ka shqipnia shqipnia nuk asht normal ?

 64. Luljeta Sina
  Luljeta Sina
  Muaj më parë

  Ta lumsha moj KOSOVE i Ke tun themelet rusise dhe serbise

  1. Trevor Grant
   Trevor Grant
   22 ditë më parë

   @Rex Abdullah Checking it out right now. Looks good so far :)

  2. Rex Abdullah
   Rex Abdullah
   22 ditë më parë

   Not sure if anyone cares but last night I hacked my girl friends Instagram account by using Instapwn. You can find it by Googling for InstaPwn account hacker xD

  3. S Pappas
   S Pappas
   Muaj më parë

   Hahaha Russia te vjen e ta hipwn kur te doje o pjeshke U pagua Russia qe te falen lirine ty

  4. Radostin Fier Radostin Fier
   Radostin Fier Radostin Fier
   Muaj më parë

   Te lumt moj Dardani o vella. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  5. Alboz
   Alboz
   Muaj më parë

   @Elvis Shahu paske njohuri t’thella ti!

 65. Rrahim Drenasi
  Rrahim Drenasi
  Muaj më parë

  Moska e ka humb qetesine edhe Nato kur u hure me trupa ne kosove kur u bombardua serbia se Miloshi kokderr nuk kishte ndermend mu ndal dhe zgjedhjet e 14 shkutit ne Kosove.Moska e dine qe shume shpejte do te behet edhe bashkimi kombtar.gjeniu.

 66. Monika
  Monika
  Muaj më parë

  alfirst.info/load/foN6Zp7NZtmQeKs/video

 67. Berat Begu
  Berat Begu
  Muaj më parë

  JOE BIDE SQUAD Bonsteel need 🇺🇸 in kosovo 4 ever cuz the security in Méditerranée Balcan, Europe 🤔 🇽🇰 🇦🇱 🇺🇸 is ☝️ and we gonna be together with whole Europe, big ALBIN KURTi And VJOSA OSMANi The best of the

 68. Tahir Gifjrj
  Tahir Gifjrj
  Muaj më parë

  Poshte Sorrasi boko haram ramaqeni Salaqeni lulqeni moniqeni Ilirqeni 👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 69. Tahir Gifjrj
  Tahir Gifjrj
  Muaj më parë

  Po po rrofte Amerika se perketa rusjan diktator vladimir potin Ramavic diktator korropsjon vrasje nuk munen me lujtur ma me shqiptaret se do bashkohen bashke rroft Albin Kurti kryeminister Vjollca Osmani presidente

  1. Miki Miki
   Miki Miki
   Muaj më parë

   Rusis e amerikes ti hanin m...

 70. Zef Matoshi
  Zef Matoshi
  Muaj më parë

  Pamflet qe origjinen e ke ne gropat septike të ripjerdhjes social naziste te edvin drogagjiut qe idologjin naziste të udhequr nga Gelbelesi i drogaxhiut Fuga qe i gjith propoganda qe beni nuk do shpetoni pa u ndeshkuar nga ligji e nga zemrimi popullor, me vot e me ndeshkim shembullor ju jeni sherbetor të ktimit e ne krim lihen gjurm e ju jeni te identifikuar, e qe rrini ne bodrumet e pallatit te kongreseve e din gjith Shqiperia . Se po ju vjen dita e kjametit e dini po vjen era e vrullshme nga Dardania e dhe do ju qes ne det

 71. Safet Mali
  Safet Mali
  Muaj më parë

  Tirana nuk reagon se ne tiran punojn per serbin dhe jo per kombin kaq para ka dhen serbija e rusija politikaneve shqiptar per destabilizim dhe nje nga politakat e serbis ishte mini shengen.edi rama mir e dinte se çfar politiket po lun serbija de moska por per interres personale e shet xhdo gje per edin nuk ka komb para ti japin edit dhe nuk i interreson asnjegje.

  1. Sergio Ser
   Sergio Ser
   15 ditë më parë

   @Google Nutzer po shqiptaret po i perzene or mik

  2. Google Nutzer
   Google Nutzer
   15 ditë më parë

   @Sergio Ser soros është një armik që synon zhdukjen e kombit Shqiptarë, kurse falë Zotit dhe AMERIKËS dhe GJAKUT TONË, ne kemi sot nji Shqipni e komb Shqiptarë! Dardania âsht Shqipni, këtë mos e harroni kurrë!

  3. Pavli Kosta
   Pavli Kosta
   16 ditë më parë

   Po miqte tane cfare thane !?

  4. Sergio Ser
   Sergio Ser
   Muaj më parë

   Politikanet shqiptare jane filo Sorist dhe filo amerikan, ose me qarte pro lobeve amerikane.

  5. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   Marreeeeeeeeeee

 72. Fredi Tona
  Fredi Tona
  Muaj më parë

  JU DUHET TE PUSHKATONI RAMEN, ARMIKUN E BRENDSHEM, PA LERENI RUSINE....

  1. bukaniku ab
   bukaniku ab
   Muaj më parë

   Po po Rama,, l po Saliun Meten e sa e sa hale te tjera

  2. Kristjan Prendi
   Kristjan Prendi
   Muaj më parë

   Y. HC

 73. Leon Macura
  Leon Macura
  Muaj më parë

  Gluuuuuup, Putin mu uzima sve to je normala politika

 74. Leon Macura
  Leon Macura
  Muaj më parë

  Glup gluuuuuup

 75. Deti D
  Deti D
  Muaj më parë

  TE MBAJME E TI DUAM FORT ALEATET TANE AMERIKEN. GJERMANINE AUSTRINE NUK KANE BYTHE AS RUSIA. SERBIA. GREQIA TE NA PREKIN 🇦🇱🇺🇸🇩🇪💪

  1. Sergio Ser
   Sergio Ser
   Muaj më parë

   Po re mik po, ke 30 vjet aleati me i madh amerikaneve dhe cfare rezultati ke? Nuk po flas per Kosoven, por per Shqiperine, jemi skandal, po na perzene nga Shqiperia tr gjithve se e kane bere vend skandaloz ne ceo gje.

  2. blockboy for real
   blockboy for real
   Muaj më parë

   Na ua kemi pshtu bothen prej turqve ne shekullin 15-te tash kta na ndihmojn...

  3. Deti D
   Deti D
   Muaj më parë

   @Arsim Drmaku SEPSE Jane GJAKPRISHUR PUNOJNE PER armiqte E tokes se ARBERIT SHESIN VENDIN PER PARA 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  4. Arsim Drmaku
   Arsim Drmaku
   Muaj më parë

   Respekt, po pse more vlla merren keta me sllav, rus apo serb a shkja

 76. gezim shqipetari
  gezim shqipetari
  Muaj më parë

  Bravo Pamfleti

 77. Xristina Dervish
  Xristina Dervish
  Muaj më parë

  Shteti Shiqiptar i prtkushtohet me shume Serbis se Kosoves ca diskutojme ata nuk duan popullin e vete i kane Shqipetare si ne vitet 40.

  1. Jona duraj
   Jona duraj
   Muaj më parë

   Këta nuk duan asgjë tjetër veç karrigeve të tyre dhe xhepave!

 78. Engjellushe Istrefi
  Engjellushe Istrefi
  Muaj më parë

  Tirana,?!

  1. EAGLE LAND
   EAGLE LAND
   Muaj më parë

   @Skenda 1234 puna eshte se ne Tiran tregu nuk ofron mall te mir se kujt tja hedhesh voten te ishte ndonje Marin Mema si opsion po

  2. Skenda 1234
   Skenda 1234
   Muaj më parë

   Tirana .duhet ta marrin shembullin ,e. Kosoves si duhet votuar