Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

4 287 Shikime 453 mijë
Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alfirst.info

Komente

 1. maksim sota
  maksim sota
  3 orë më parë

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 2. zejmona zeni
  zejmona zeni
  9 orë më parë

  ze mahnites

 3. Laura Laura
  Laura Laura
  10 orë më parë

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 4. Mira Cobo
  Mira Cobo
  10 orë më parë

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 5. Roza Roza
  Roza Roza
  17 orë më parë

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 6. Nico Banushi
  Nico Banushi
  Ditë më parë

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 7. Alban Cekoja
  Alban Cekoja
  Ditë më parë

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 8. Aliraj Florian
  Aliraj Florian
  Ditë më parë

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 9. Emiliano Emini
  Emiliano Emini
  Ditë më parë

  Mbrekulli 👏👏

 10. Gentjan Breshani
  Gentjan Breshani
  Ditë më parë

  Rofshi sa malet

 11. Roza Roza
  Roza Roza
  Ditë më parë

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 12. bledar muho
  bledar muho
  2 ditë më parë

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 13. Aurent Cala
  Aurent Cala
  3 ditë më parë

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 14. Klau Pashaj
  Klau Pashaj
  3 ditë më parë

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 15. sulo tiran
  sulo tiran
  3 ditë më parë

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 16. Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda
  3 ditë më parë

  Kenge e valle e paci gjithmon

 17. Odhise Hyso
  Odhise Hyso
  3 ditë më parë

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 18. dhurata Dhurata
  dhurata Dhurata
  4 ditë më parë

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 19. Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino
  4 ditë më parë

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 20. Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 13
  4 ditë më parë

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 21. Arta Kuske
  Arta Kuske
  4 ditë më parë

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 22. Paviola Hoxhaj
  Paviola Hoxhaj
  4 ditë më parë

  Super zera

 23. Edlira Jakupi
  Edlira Jakupi
  5 ditë më parë

  Bravooooooo♥️♥️

 24. Mimosa Salij
  Mimosa Salij
  5 ditë më parë

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 25. Nuredin Korreshi
  Nuredin Korreshi
  5 ditë më parë

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 26. Zaja Rlton
  Zaja Rlton
  5 ditë më parë

  Lol uy6666

 27. Stelios Troka
  Stelios Troka
  5 ditë më parë

  The dislikes are from jealous Serbs

 28. sofia simoni96
  sofia simoni96
  5 ditë më parë

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 29. Egla Kamperi
  Egla Kamperi
  5 ditë më parë

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 30. Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj
  6 ditë më parë

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 31. Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj
  6 ditë më parë

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  1. Spiridoula Rrapushi
   Spiridoula Rrapushi
   Ditë më parë

   Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 32. erinda sulaj
  erinda sulaj
  6 ditë më parë

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 33. Fredi Yzeiraj
  Fredi Yzeiraj
  6 ditë më parë

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 34. Zani i mirè
  Zani i mirè
  6 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 35. Liljana Allkaj
  Liljana Allkaj
  6 ditë më parë

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 36. Serxho Vlore
  Serxho Vlore
  6 ditë më parë

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 37. Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak
  6 ditë më parë

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 38. Flora Gusha
  Flora Gusha
  6 ditë më parë

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 39. Pranvera Duka
  Pranvera Duka
  6 ditë më parë

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

 40. Flora Gusha
  Flora Gusha
  6 ditë më parë

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 41. Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher
  7 ditë më parë

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 42. Gigi Gigi
  Gigi Gigi
  7 ditë më parë

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 43. Besa Serjani
  Besa Serjani
  7 ditë më parë

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 44. Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher
  7 ditë më parë

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 45. Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha
  7 ditë më parë

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 46. Baftjar Hatija
  Baftjar Hatija
  7 ditë më parë

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 47. Marjana Ana
  Marjana Ana
  7 ditë më parë

  😍👏👏👏

 48. Eva Rriska
  Eva Rriska
  7 ditë më parë

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 49. Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama
  7 ditë më parë

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 50. Sandra Stathi
  Sandra Stathi
  7 ditë më parë

  Bravo

 51. Dizo Sako
  Dizo Sako
  7 ditë më parë

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 52. Brunilda Koci
  Brunilda Koci
  7 ditë më parë

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 53. Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα Καραγκιόζη
  7 ditë më parë

  Ju lumte goja

 54. Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  7 ditë më parë

  Bravo petrit shoku im

  1. Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
   4 ditë më parë

   @xhek kanani να σαι καλά φίλε

  2. xhek kanani
   xhek kanani
   6 ditë më parë

   Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 55. Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak
  7 ditë më parë

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 56. markela Tsailaki
  markela Tsailaki
  7 ditë më parë

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 57. Elbasan Tirane
  Elbasan Tirane
  7 ditë më parë

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 58. Valbona Kociraj
  Valbona Kociraj
  7 ditë më parë

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 59. Erion Haska
  Erion Haska
  7 ditë më parë

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 60. Viron Alushaj
  Viron Alushaj
  8 ditë më parë

  Bravo

 61. etmond sefa
  etmond sefa
  8 ditë më parë

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 62. Katerine Ndreko
  Katerine Ndreko
  8 ditë më parë

  9

 63. Albana Doraci
  Albana Doraci
  8 ditë më parë

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

 64. CHANEL ONE
  CHANEL ONE
  8 ditë më parë

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 65. Roza Roza
  Roza Roza
  8 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 66. Xrstina azemi
  Xrstina azemi
  8 ditë më parë

  Mbrekulli

 67. Avdi Hoxholli
  Avdi Hoxholli
  8 ditë më parë

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 68. af solar
  af solar
  8 ditë më parë

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 69. Entela Xhelili
  Entela Xhelili
  8 ditë më parë

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 70. silvana cekrezi
  silvana cekrezi
  8 ditë më parë

  Ju lumte 😍😍😍

 71. Elvis bocaj
  Elvis bocaj
  8 ditë më parë

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 72. Mersin Malaj
  Mersin Malaj
  8 ditë më parë

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 73. Lina Hoxha
  Lina Hoxha
  8 ditë më parë

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

 74. Aulona Sqillo
  Aulona Sqillo
  8 ditë më parë

  Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

 75. Gerald Jaupaj
  Gerald Jaupaj
  8 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 76. Eua Hasa
  Eua Hasa
  9 ditë më parë

  Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

 77. Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj
  9 ditë më parë

  Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

 78. Fato Veliu
  Fato Veliu
  9 ditë më parë

  O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

 79. Tirana Tirana
  Tirana Tirana
  9 ditë më parë

  JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

 80. xhek kanani
  xhek kanani
  9 ditë më parë

  SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  1. Vyron Kapino
   Vyron Kapino
   8 ditë më parë

   Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

 81. E.K.
  E.K.
  9 ditë më parë

  Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

 82. Kristo Zervo
  Kristo Zervo
  9 ditë më parë

  RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

 83. muhamer spahillari
  muhamer spahillari
  9 ditë më parë

  Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

 84. genci bani
  genci bani
  9 ditë më parë

  Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!

 85. Donika Mazaj
  Donika Mazaj
  9 ditë më parë

  Shum bukur na kenaqet jeni mrekullushme

 86. drita shabani
  drita shabani
  10 ditë më parë

  Bravo Sh bukur Ze bilbili te dy Oh kenaqesi tu degjoj qe kendoni me ate ze fantastik Urime Zjarr skena .

 87. Besnik Topi
  Besnik Topi
  10 ditë më parë

  Bravo jeni te dy bilbilat e jugut dhe lum ata qe ju degjojne hallall ja u befte zoti na kenaqet shum me kengen tuaj te bukur 👏👏👏

 88. Ajet Shenaj
  Ajet Shenaj
  10 ditë më parë

  2 bilbilat e jugut kur behen bashk Te shtojn jeten 🥰🥰🥰

 89. Adi Veizaj
  Adi Veizaj
  10 ditë më parë

  Bravooo

 90. Stavros D
  Stavros D
  10 ditë më parë

  Ja keshtu ndodh kur bashkohet Gjirokastra me Vloren!

 91. Arber Balla
  Arber Balla
  10 ditë më parë

  Bravooooo kryeveper promovimi i folkut popullore mbare nga trevat e kombi shqiptare!!

 92. I’am Illyrians
  I’am Illyrians
  10 ditë më parë

  Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo Urime 🤗👊🇦🇱👊🇦🇱🇦🇱💪

 93. Festime Hoxha
  Festime Hoxha
  10 ditë më parë

  Bravo e dogjet fare

 94. VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA
  10 ditë më parë

  Te lumte petrit kohe kisha pa te pare ke gjetur dhe nje labe qe i qan kenget e jugut

 95. Rozina Lluca
  Rozina Lluca
  10 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏

 96. Albano Tafa
  Albano Tafa
  10 ditë më parë

  Ju dhent zoti shendet se na kenaqet shpirtin ne keto koh te veshtira qe po kalojm 👏👏👏

 97. aleks aleks
  aleks aleks
  10 ditë më parë

  Jasha jasha

 98. Rudina Bani
  Rudina Bani
  10 ditë më parë

  25 vjet me pare Petrit Lulo ka qene kenetari kryesor ne dasmen time.10 vite me pare kam qene ne koncert live me Maya . Tek zeri i ketyre kengetare koha nuk ka ndikim. Ze te fuqishem unike dhe te embel qe ne kenget e tabanit bejne mrekulli

 99. lili shyta
  lili shyta
  10 ditë më parë

  Ku je o Petrit o legjenda e Shqiperise! E keni qare kete kenge. Me bet te qaj nga bukuria e interpretimit😥😥😥😥. Mos harroni kostumet kombetare.

 100. Kalie Vogli
  Kalie Vogli
  10 ditë më parë

  Nuk më thoni mo çuna atë tepelensin e Ali Pashait që i jep aq lezet këngëve dhe ma bënë atë zë siç e do kënga, vetëm unë e dëgjojë. Baba këndonte bukur por në miq e në dasma gjente mënyrën që të merrte edhe shokun që i mbante këngët. Ne marrësit, thosh baba jemi me thes, mbajtësit numërohen me gishta.

  1. Marios Bodurri
   Marios Bodurri
   6 ditë më parë

   Y1yyyyq

  2. Rudina Bani
   Rudina Bani
   7 ditë më parë

   Sa bukur e keni thene per mbajtesit se ketu ai e ka pasuruar kengen aq madherishem.

  3. Ronaldo sulejmani
   Ronaldo sulejmani
   9 ditë më parë

   Po' e vertet ai qe mban hison gjith lezet