Opinion - Sa ndikon feja tek shqiptaret! (13 Maj 2021)

0 Shikime 83 mijë

| Emision politik live nga në

Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.

Te ftuar: Artur Zheji, Endri Shabani, Paulin Vilajeti, Ergys Mertiri, Alba Bajraktari, Gerta Zaimi, Vladimir Kera

Në Skype: Dom Gjergj Meta

SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALfirst for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente

 1. Sokol Brushtulli
  Sokol Brushtulli
  5 ditë më parë

  Shqiptart jan10 perqind fetar. Te gjith pim pije alkolike substanca te ndyshme dhe pak shqiptar shkojn ne vende besimi. Zoti na rujt te gjithve. Pamvarsisht se jem pak besimtar ne zotin e lusim ne cdo moment ku do qe shkojm

 2. Coen Dark
  Coen Dark
  10 ditë më parë

  Po ku ka mos te jesh dyshues Zoteri perderisa ti nuk e ke lexuar librin e shenjte dhe komentimin e tije. Per te ardhur keqe ke ka thirrur aty Blendi

 3. Akif Kop
  Akif Kop
  23 ditë më parë

  Pse kristjanet ven kryqe neper varre,,, ndersa myslymanet jo,,,,,??? Pse,,,???? Mos kan qen te ndar me par,,,???

 4. Val Zen
  Val Zen
  25 ditë më parë

  Pse se thirrni elvis nacin po thirrni ateistat priftin. dueshte te jet edhe nji hogje po ju nuk dini qka folni e shof se ini te mbrapamet ju thoni se feja e shiptarit esht shiptaria 😂😂😂ncncn allahu na rujt pret jush edhe njerz si jun😁😁😂😂😂

 5. Val Zen
  Val Zen
  25 ditë më parë

  O njerz a e degjut blendin te minuta 1:33 shifnje qka thot per hogjallaret jan budallej edh injorant nji gazetar si blendi esht turp ta thot ket fjal qyqyr allahut qe kemi hogjallar te mrekullueshem ☝️☝️

 6. Albert Kastrioti
  Albert Kastrioti
  25 ditë më parë

  Rrofte shqipria Etnike ilire Katolike 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱⛪️✝️🏥🦅🦅🦅🦅

 7. Ioannis Pasaloukos
  Ioannis Pasaloukos
  28 ditë më parë

  O allah me ruaj prej injorances sepse injoranca eshte mekati me I madh ne bote

 8. FLORA LORI
  FLORA LORI
  28 ditë më parë

  O njerez te gjith njerzia eshte i njejte para Zotit,pa dallim feje pa dallim rrace,te gjithe mbajn brenda vetes nje drit, pjes e Zotit që eshte shpirti.

 9. enis hallaci
  enis hallaci
  28 ditë më parë

  O ju njerez kthehuni te Zoti juaj nenshtroni atij para se tju vije denimi sepse atehere nuk mund tju ndimoje askush dhe mos vdisni ndryshe vetem se duke qene musliman esht dorezimi ndaj Allahut nenshtrimi ndaj tij me bindje duke punuar qe ai ka urdheruar dhe largimi qe ai ka ndaluar largimi prej shirkut dhe pasuesit e tij Allahu i madheruar thote me te vertete feja e pranushme tek Allahu eshte islami dhe zgjodha islamin te jete feja juaj

 10. Klodiana Noka
  Klodiana Noka
  29 ditë më parë

  Kur takohemi nëpër rrugët e Evropës nuk pyesim çfarë feje ke? Por a je Shqiptar ? Ku ka injoranc ka më shume paragjykim. Njerzit nuk ndahen në Myslima apo Kristian por në njerëz të mirë dhe jo të mirë. Respekte.

  1. CallmemilionereALB CallmemilionareALB
   CallmemilionereALB CallmemilionareALB
   26 ditë më parë

   Po moter na jemi nji gjak kombi i njejt Zoti njejt,asnjera pale sjemi te pavdekshem,ballafaqohemi me te njejtat sfida ne jete Zoti nuk na priveligjon ne baze te fese!❤❤

 11. Παντελης Κατσας the
  Παντελης Κατσας the
  29 ditë më parë

  Njeriu ka sy dhe nuk shikon ka vesh dhe nuk degjon

 12. Alban Alban
  Alban Alban
  Muaj më parë

  Fet jan pushtet,mashtrim,degjenerim,manipulim

 13. Bashkim Selaci
  Bashkim Selaci
  Muaj më parë

  Komunistat njerez te flliqur

 14. Rejnald Velja
  Rejnald Velja
  Muaj më parë

  Hera e par që po e dëgjoj kët dom gjergjaj.. më jep përshtypjen që ësht shum njëri i mir . 👏

 15. Rejnald Velja
  Rejnald Velja
  Muaj më parë

  Oooo me ropbshpije.. kto që flasin si të vërbër duke mbrojutur një fe si dëgjoj dot. O popull hiqni dor nga fet e meruni me të mira në 360 grad .. pa inpërkatur njërs ose tjetës an fetar

 16. M Bh
  M Bh
  Muaj më parë

  Ky zheji nuk hahet me asgje tipik injorant komunist

 17. Amar Amar
  Amar Amar
  Muaj më parë

  90%

 18. Frank Jeager
  Frank Jeager
  Muaj më parë

  Shqiperia eshte pak mbrapa ne perpjekjet per mbrojtjen e Europes nga islamifikimi.

 19. Vidy
  Vidy
  Muaj më parë

  Jane mbush rruget e Tiranes e Prishtines me refugjat Sirianë, dhe askush sdel me jau jep ni gote me uj apo ni cop buk, e knej shiten Musliman. Hahaha

 20. adriatik pjeci
  adriatik pjeci
  Muaj më parë

  Feja islamike eshte e prapambetur. Kur te ndodhe nje Revoluzion si ai franceze atehere do te nise edhe emancipimi i mendimit se fese islame sepse detyrimisht do i duhet ti pergjigjet deshirave te popullit islamik qe ka vendosur te emancipohet

 21. adriatik pjeci
  adriatik pjeci
  Muaj më parë

  Si ka mundesi ore Blendi qe nuk fute ne debat Revolucionin Franceze ne saje te pyetjes mbi fene moderne dhe te prapambetur!? Revolucioni Francez eshte nje hap gjigant dhe nje pengese e forte i ndikimeve te teperta fetare dhe kjo eshte diçka shume perparimtare nga ana e organizimit shoqerore ku besimi eshte liri e individit dhe asnjehere nuk qendron mbi "Gjene e Perbashket". Ka nevoje per nje pyetje te tille , nderkohe qe ne vendet islamike duhet t'i perkasesh se s'ben asaj feje dhe ti bindesh pa diskutim?

 22. Lyon Lyon
  Lyon Lyon
  Muaj më parë

  Ska besim pa shehadet pa namaz pa zekat pa ramazan e pa haxh 2 kushtet epara jan edhe sakat me ken veq te jesh me mendje shendosh 3 tjerat jan sipas mundesis te sinqert keto 5 vepra duhet mu shiku dhe nga ne njerzit Ndersa qeshtja besimit ne zemer jan te padukshme ato jan 6 Te besosh ZOTIN 1 NJI te besosh ne melaiket te besosh 4 librat qiellor tevrat zebur ingjil kuran fletushkat e Ibrahimit alei selam te besosh kader caktim te ZOTIT AI e dinqfar do qe ndodh dhe ne ringjallje keto 6 kushte jan pa dukje vetem bsim me zemer nuk ka dhun ne fe erdhi e verteta e u zhduk e kota gjithmon e kota ka ken e zhdukur

 23. Lyon Lyon
  Lyon Lyon
  Muaj më parë

  Fjala e ALLAHUT ne kuran Thuaj o ju jahudi o ju te krishter ejani te bashkohemi ne nji fe te vetme te adhurojm ZOTIN 1 te mos i shoqerojm kend per ortak ose shok e nqs nuk pranojn thuaj deshmoni pra per ne qe jemi musliman dmth te nenshtruarit e ZOTIT pa kushte

  1. Erjola Toli
   Erjola Toli
   14 ditë më parë

   Bvgj

 24. Lyon Lyon
  Lyon Lyon
  Muaj më parë

  Kujtojn njerzit se feja asht loj sot me bajern neser me real mbasneser me barcelonen qdo gjynah fal ALLAHU nqs pendohesh vrasjen imoralitetin vjelljen shpifjen kamaten alkolin e zullume te shumta por veqon ZOTIN 1 FUQIPLOT dhe pranon Profetin e Fundit Muhamedin alei selam Ndersa mundesh me ken njeriu ma i ndershem puntor ke ba fejesa martesa ke pajtu gjaqe ke ndimu fukarat por i ben shirk dmth ortaki ZOTIT apo kufer dmth mohim apo merresh me sir magji ALLAHU nuk te fal kurr nqs vdes me at bindje je ne zjarr pergjithmon ekuptoi kush e kuptoi se kuptoi kush se kuptoi ska justifikim diten e gjykimit kur te ringjallen njerzit te gjith me nji mosh te barabart 33 vjeq ateher eshohin te verteten por asht teper von

 25. illyrans warriors
  illyrans warriors
  Muaj më parë

  besimi asht shume i ceket ne shqipri edhe bashkjetesa asht shume e mire. flas me provoje se kemi jetua mysliman e katolik ne nje shtepi ne emigrim njeri ishte nga veriu tjetri nga jugu shqipri e mesem edhe nga te gjitha vendet edhe kjo me plq shqiptar mbi te gjitha

 26. illyrans warriors
  illyrans warriors
  Muaj më parë

  zhej i la pa fjal te gjith edhe e verteta esht se shkenca nuk e njef fen. degjova nje grek qe punonte ne nasa i ben nje pytje per fen edhe prgj ishte ne nuk e njofim fen

 27. Kacurri Linza
  Kacurri Linza
  Muaj më parë

  Shqiptaret duhet te besojne tek Zoti, pasi po degjenerojne si shoqeri.Po prishet familja Shqiptare. TE GJITHE MYSLYMANE, KATOLIKE, ORTODOKSE, BEKTASHIJE. SKA RENDESI BESONI TEK ZOTI

 28. ROMAN 3
  ROMAN 3
  Muaj më parë

  nuk meren me frymen me spiritualitetin thote mertiri per kto hoxhallaret qe dalin neper youtobe internet po ku ka islami fryme e spiritualitet ooo mertir

 29. Nicos Berletti
  Nicos Berletti
  Muaj më parë

  FUERZA CATALISMO!

 30. Algert Marku
  Algert Marku
  Muaj më parë

  Allahuekber

 31. Lyon Lyon
  Lyon Lyon
  Muaj më parë

  Nuk ka 100 fe TE ZOTI por ka vetem nji fe qe do te thot nji legjislasion ose nji kushtetut urdher i prer Te adhurohet ZOTI NJI te falet namazi te jepet zekati te agjerohet 30 dit dhe vizita ne qabe pik Je shqiptar je arab je francez je gjerman turk kinez afrikan asht caktim i ZOTIT smund ta mohojne askush te gjith grumbullohena te nji bab ADEMI ose ADAMI por qeshtja e fes te sakt dhe atyre te devijuara jan ne dashurin e ALLAHUT dhe deshiren e njeriut pra zgjidh o xhehnemin zjarrin ZOTI na rujt ose xhenetin parajsen TE ZOTI vetem nji fe asht e pranume ajo feja e PROFETIT IBRAHIM ose ABRAHAM ISLAMI FE rruga per parajs te gjitha fet tjera jan te rrefuzume njeriu vetem se poshteron vetveten perfundimi asht ne zjarr ALLAHU ma marrt shpirtin duke vdek vetem musliman dhe ALLAHU me ringjall amiiiin Ka ardh e verteta dhe zhduket e kota gjithmon e kota ka ken e zhdukun

  1. Lyon Lyon
   Lyon Lyon
   Muaj më parë

   O ju mos besimtar ju nuk besoni ne ate qa besoj un por dhe un nuk besoj ne ate qe bsoni ju dhe kurr skam per te besuar ne ate qe besoni ju ju keni bindjen e juj un kam bindjen time te ALLAHU do dalim e japim llogari gjthsecili per ate qe ka lyp ok kryva me ty

  2. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   ah ti je koqe kanari po islami eshte fee e satanit re burr po ik moo

 32. Komenti Komenti
  Komenti Komenti
  Muaj më parë

  gjirh ballkani opo linia mesme ka shum fe. kjo gjith pordhe bashk me tjeret. jo italia jo franza jo leshi. feja sherbetore e politikave te fuqishme

 33. Lyon Lyon
  Lyon Lyon
  Muaj më parë

  E vertet para islamit ishte kristianizmi po para kristiani,mit i shin muslimanet e Profetit Idriz ose Thotit muslimanet e Alesandrit te madh mendohet se ishin Profet Ilirian sepse ne qdo popull ZOTI ka derguar profet e ne fillim dhe fund ALLAHU e din ma se miri Ishin muslimanet e Suleimanit Dautit Muses dhe muslimanet e IBRAHIMIT alei selam ABRAHAMIT duhet edhe te krishtert me ba kurban nuk ishte as jahudi as i krishter Ibrahimi ishte musliman adhurote ZOTIN NJI FUQIPLOT Oose ALE LUJA ose ALLAHU EKBER kan te njejtin kuptim dhe PROFETI I FUNDIT MUHAMED alei selam tha te ndjekim fen e te parit te profetve ati IBRAHIMIT AS nuk tha fen e MUHAMEDID Te gjith Profetet kan thir njerzit ne nji bindje mendore shpirtrore dhe JEZUSI ose ISAI alei selam ishte musliman nuk adhurote kryqin as nuk thoshte se jam katolik lexojeni mir 4 ungjijt po thoshte ALE LUJA ZOTI ASHT MA I MADHI ose ALLAHU AKBER asht nji mirsi e madhe prej ZOTIT kur ta jep te msosh tverteten lexoni onjerez ather flitni shikone krijimin e qiejve e tokes diellit e hanes yjet nuk jan kriju vedit pse nuk ndertohen urat dhe pallatet ujsjellsat hidrcentralet superstradat vedit por kan arkitektin e vet

  1. Lyon Lyon
   Lyon Lyon
   Muaj më parë

   ALLAHU NJI Ademin e krijoj nga dheu me duart e veta burr direkt me mjekerr Havan nga brija e Ademit pa nan Isain nga Mejremja pa bab ne na krijon me bab dhe nan 4 lloje krijimit ska nevoj per bir as shok ALLAHU dakord Qfar asht ai ZOT qe e tuturojn njerzit han pin jashteqitet flen dhe vdes Isai alei selam nuk ka pik force ne ndertimin e qiejve e tokes as nuk ka ken pjesmarres as se ka pa krijimin e tyre ALLAHU asht pergjithmon nuk vdes kurr dhe smerrem ma me ty

  2. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   i kemi lexu te gjitha, krishti esht bir i Zotit

 34. Lorenzo Lenci
  Lorenzo Lenci
  Muaj më parë

  Zoti nuk ekzton. Thjeshtë ne jemi të ndikuar nga parardhësit tanë, jemi të bombarduar me idenë e prezencës së Zotit. Po të marrim 1000 persona dhe ti rrisin pa idenë e Zotit ata as që nuk do e kenë idenë e fesë. Që do të thotë që asnjë Zot nuk I shfaqet atyre. Njerëzit që drejtojnë fetë janë parazitët dhe hajdutët më të mëdhenj të shoqërisë në qindra o mijëra vjetë. Mëndjet më të mëdha të njerëzimit as nuk pranojnë të flasin per fe o për Zot.

  1. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   rriti 1000 edhe ne mars prap do kerkojn Zotin sepse esht injektuar tek ne te gjesh te Parin tend

 35. Arben Gjoshi
  Arben Gjoshi
  Muaj më parë

  Kjo tema jote or Farzi eshte relative Feja jote Farzi eshte leku kush paguan me Shum andej ktheheni bashk me zhelet e tua i eshte vëne keq demokratja Fes se humbi votat Zoti n'a i heqt qafe faren tuaj te pa fe qe na lat ne errësir me shplarjen e trurit ... Ju jeni si pem pa kokrra me keq Akoma kokrra helmuese feja e drejt eshte miresi drejtesi E pam ateizmin e pare 45-91edhe te dytin 91-21 Do ZOTI e kthen popullin tone ne fene e te pareve tone ne shekuj e kemi sunduar boten e sot bota tallet me ne.

 36. mentor behrami
  mentor behrami
  Muaj më parë

  zerko ke shum te dreit te lumt zoti zerko

 37. Ermhs macaven
  Ermhs macaven
  Muaj më parë

  Njeriu vet eshte zot dhe vet feja eshte plage e shoqeris atje ku pa shkollimi eshte prezent dhe budallalleku eshte me I madh shembull Lindja e mesme

 38. Sajmir Shatza
  Sajmir Shatza
  Muaj më parë

  Ky dokumentari ishte degjenerim total per fete 😂😂

 39. B Nd
  B Nd
  Muaj më parë

  Mertiri hiqet si i moderuar po i digjet shpirti per pak Turqi 🤣

  1. Malësor_ Dukagjinit
   Malësor_ Dukagjinit
   20 ditë më parë

   @baba vera une si Kristher per Kastriotin edhe per Shqiptaret te verteta qe nuk e kan shit fejen edhe traditat Turkut.

  2. B Nd
   B Nd
   28 ditë më parë

   @baba vera Ja ku e nxore koken. Mire se na erdhe o i biri i Erdoganit. Sa per Greqine, pa merak e kam ndergjegjen e qete se s'kam pas kurre te bej me ta Flaka ju dalte atyre dhe turqve sa per mua. Ti do me merzitesh po i doli flaka babes tan Erdoganit po hajt se me mire do behet.

  3. baba vera
   baba vera
   28 ditë më parë

   ty per greqi

 40. Socialist Albania
  Socialist Albania
  Muaj më parë

  Ka me shume se 30 vjete qe eshte lejuar liria fetare, e besimit tek ai i padukshmi qe ua ka shkruar jeten perpara se sa te lindni dhe qe ju jep shprese 'frymore' per te perballuar jetesen ne kapitalizmin qe ju aq shume e deshironit. Por, si ka mundesi qe shqiptaret pas gjithe ketyre viteve me liri fetare dhe besimtare te devotshem te ligjeve qiellore, jane kthyer ne egersira qe nuk njohin respekt, ligje, rregulla, jetese sociale, apo normat me te zakonshme te nje jetese normale!? Si ka mundesi qe ne 30 vjet liri fetare, ne kete vend kane ndodhur tragjedi pas tragjedie? Si ka mundesi qe jeta e njeriut ne kete vend, gjasme me njerez me devotshmeri fetare, ka vrasje e cmenduri te tjera nga me mizoret pothuajse cdo dite te vitit? Si ka mundesi qe jane shtuar burgjet dhe 99% e te burgosurve jane vrases apo kriminela me rrezikshmeri te larte shoqerore te cilet jane edhe besimtare te devotshem? Feja ne Shqiperi u kerkua me teper per egoizem se sa per te qetesuar shpritin gjasme te 'vrare' gjate komunizmit. Njerezit u mashtruan dhe u genjyen se me ane te fese mund te preknin qiellin dhe te gjitha problemet e tyre do te zgidheshin, por ja qe ndodhi e kunderta. Ne kapitalizmin barbar e sheh mire se sa te mbron ai i padukshmi qe te shikon dhe 'mbron' nga qielli. Feja, pervecse eshte anti-shkencore, eshte dhe anti-shoqerore, sidomos ne Shqiperi ku shqiptaret tashme jane te ndare mes veti edhe pse e shprehin respektin per fene e tjetrit sa per te lare gojen. Kohezioni kombetar eshte shperbere. Shqiptaret i kane kthyer kurrizin vllazerise duke u bere pale me fete e huaja dhe jo me traditat e lashta pagane/ kombetare te cilat na bashkonin dhe na gezonin. Ndarja fetare mes shqiptareve ka qene dhe eshte pika kryesore e armiqve te Shqiperise per nje shperberje totale ne te ardhmen e afert te identitet kombetar, duke na quajtur Turq, Grek apo Venedikas. Feja ze rrenje ne popuj e kultura te prapambetura, prandaj dhe Shqiperia eshte kthyer ne nje hambar te injorances dhe tragjedive te njepasnjeshme. Crrenjosja e mentalitetit, rregullave dhe praktikave te erreta fetare ne Socializem kishte si qellim primar, clirimin e mendjes te njeriut nga psikoza e tmerrshme e burgosjes se mendimit kritik dhe ti jepte hov njohurive shkencore bashkekohore, duke hedhur poshte me fakte konkrete mentalitetin dhe rregullat e injoranteve Mesjetare qe nuk e kishin idene se si funskiononte jeta. Por ja qe, per nje vend te vogel si i yni, ekperimeti fetar duhej bere me patjeter per te analizuar sjelljen psikike te njerezve dhe pasojave qe sjell feja ne menyren e jeteses se nje populli te varfer si Shqiptaret. Prandaj dhe rrezimi i sistemit te drejte, ateist - socialist duhej rrezuar me cdo kusht. Plani ka funksionuar 100% ne 30 vitet e fundit.

 41. salihu shenur
  salihu shenur
  Muaj më parë

  Pavarsisht se un jam mir ekonomisht, dhe prindin me kan edukuar shum mir. Un fejen e shof si shpetim nga kjo bote e rrejshem. Sepse jeta esht cikell, esht nje fillim po edhe nje mbarrim. Dhe feja me ban te lumture se kjo bote esht kalimtare. Dhe kur e kupton se kjo Bota esht kalimtare, vepron me akcione te bukura, e respekton njerin tjetrin... 👍🏻

  1. E
   E
   23 ditë më parë

   @ROMAN 3 e sa per jezusin vet bibla e tregon qarte qe ai ka besuar nje zot dmth qe ka qen musliman Jezusi i tha: ''Mos më prek, sepse ende nuk u ngjita te Ati im; por shko te vëllezërit e mi dhe u thuaj atyre se unë po ngjitem tek Ati im dhe Ati juaj, te Zoti im dhe Zoti juaj''.(Gjoni 20:17) e Jezusit për të krishterët.Jezusi pranon se Zoti i njerzve dhe Zoti i tij është i njëjti.Pra Zoti i krishterëve është edhe Zoti i Jezusit.Nëse Jezusi është Zot athere ai na paska një Zot.A ka Zoti një Zot???Jo ai është thjeshtë një i dërguar i nderuar. Mateu 26.37 37Ai mori me vete Pjetrin dhe dy bijtë e Zebedeut e filloi të ndiente trishtim dhe ankth. 38Atëherë u tha: «Shpirti im është i trishtuar deri në vdekje. Qëndroni këtu dhe rrini zgjuar me mua». 39Pasi shkoi pak më tej, ra me fytyrë përdhe dhe u lut: «Ati im, po të jetë e mundur, largoje këtë kupë prej meje. Megjithatë u bëftë jo si dua unë, por si do ti». Jezusi Ra me fytyrë përdhe dhe u lute e njejta gje qe bejen muslimanet shum qarte e tregon se jezusi ishte musliman

  2. ROMAN 3
   ROMAN 3
   29 ditë më parë

   @E oo injorant si me afron muhamedi me Zotin me 15 gra me skllave e me lufta per kalifat a llogjiko ti a nuk llogjiko, feja eshte shpirterore ooo budall nuk esht feja si lahet kari kur je xhunup..ti thu identik qe un i besoj mitet greke ama nuk besoj qe zeusi vrau poseidonin, prometou dha zjarrin e ky ate ai ate ather ca dreq mitesh beso ti??? edhe feja kjo eshte shpirterore ku nje Zot misherohet vjen toke te krijesat e veta, krijesa vet se beso e kryqezo, Ai ringjallet e me kte akt i jep ringjalljen krijeses vet e kush e pranon kush e beson do shkoi perjet te Ai..pra kjo esht feja qe ti e qun prralle e shpifje kjo pra esht shpirterorja, sic jep jeten babi jot per ty ktu ne toke per te shpetu, ashtu dha jeten Zoti per ty per krijesen e tij per 3 dit, kurse ti mthu muhamedi jo shok jooo po qe per muhamed kam skenderbeun un.

  3. E
   E
   Muaj më parë

   @ROMAN 3 jezusi ishte musliman mor njeri i keq si gucon shpife per profetin muhamed ai qe ishte njeriu me me ndikim ne bot a nuk është ai qe historjanet e vertet e vun ne vend te 3 si njeriu me ndikim ne bot per moralin e tije te larte kurse feja juaj ju meson juve vetem urrejtje e si ti besojem nje zoti qe lind nje zoti qe ben cdo gje qe ben nje njeri a ka logjike ketu me i besu nje zoti tille qe e mund populli i tije e si mund ky me qen zoti a nuk po logjikoni i lartesuar qofte i madhi zot prej cdo mangesij qe i vendosni ju mor idhujtare pranoheni muhamedin hater do te gjeni shpetimin ata qe vetet juzusi musai dhe te gjithe profet paralajmeruan per ardhjen e tije

  4. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   @Nertil bravo shume e sakte ok si parim ama ama le te hiqemi si dy intelektuale ateista...e un ty po te them..oo vlla dakort ama te islami un i gjej e 4 5 vargje kuranike qe flasin per lufte e xhihad..e per mu kjo esht politike e kohes nuk eshte e perjetshme dhe aq me pak hyjnore kjo perben shkak per vlla vrasje...dhe sic ka ndodh.. pra vertet duhet zgjedhi vete duhet lexoje vete pa imponime njeriu duhet perpiqet te shohe me logjike fetare, them logjike fetare se logjika racionale eshte ateiste nuk pranon fe, pra esht sikur ti lexon nje tip skenderbeu arab ...edhe nje tjeter si tip zeusi grek ose odini norvegjes, pra nese ty te frymezon herojt, ne rradhe pare burra je ku ke heroin tat skenderbeun e bash ma i mire..nese ti do logjike fetare ku feja esht mite e shpirterore athere ja ku ke universin adhuroje ke zeusin ke odinin ke krishterimin nuk.di a mkupton, pra perballe ke dy romane nje roman fantastiko shkencor me simbolike te thelle e nje tjeter roman aksion kod kanun shoqeror ca esht me mire ti servirim te rinjve per pasurimin e botes se tyre shpirterore ?? qe neser te jene te denje per kombin tone??

  5. Nertil
   Nertil
   Muaj më parë

   @ROMAN 3 se pari un besoj, nuk jam asnjeanes, se dyti tash pajtohem me ty, tash mund te them qe je racional ne mendim dhe njerezit duhet te lexojne sa me shume dhe ne fund te vendosin vet se si deshirojne te besojne.. per nje gje te jesh i sigurt asnje fe monoteiste nuk te meson per keq perkundrazi keto fe te mesojne si te duash prinderit, familjen, rrethin e ngusht, komunitetin dhe ne fund gjith humanet ne toke. Ka te tille qe e perdorin ne menyre te paduhur po ata terheqim mbas vete vetem ata te cilet jane naiv dhe te palexuar te pa shkolluar..

 42. Shaban Ibraimi
  Shaban Ibraimi
  Muaj më parë

  Kështu ANALista vetem ne Shqipëri gjen.

 43. MrTush25
  MrTush25
  Muaj më parë

  Njeri me klloun se tjetri, njeri me fodull se tjetri, njeri me zhurmues se tjetri, njeri me I shkartues nga tjetri. Askush nuk tha dicka inteligjente mbi temen. Si mbas nje studimi te bere nga PNUD ne 2018 63% e shqiptareve nuk jane pratikante fare dhe ata qe jane praktikante te rregullt nuk jane me shume se 1% te popullsise.

 44. Drita Celaj
  Drita Celaj
  Muaj më parë

  Endri Shabani ke humb shume pike mos moho fene tende per askend.. mund te thuash nuk e praktion si ne te gjith por e dim qe familjen e kena Muslim cdo kush rrespekton fene e njeri tjetrit Une u Rrita ne komunizem por nuk e kam mohuar sot 30 vjet ne USA jam Muslim pra religion Muslim e kena be cdo document qe plotesojm

 45. Dani
  Dani
  Muaj më parë

  Sikur Shqipni te ishin ndertu shkolla ne vend te atyne kishave dhe xhamijave do do ishim nder vendet ma te perparume ne Evrop. Shpresoj qe atyne te rinjve ti mos i helmohet mendja me muhamet e krisht.

  1. E
   E
   26 ditë më parë

   @ROMAN 3 po se degjove priftin duhet te vdesesh ky është denimi keshtu thot bibla

  2. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   @Dani esht tjeter gje e beson se beson ti, po mos i fut gjith fete ne nje thes, ta them sinqerisht nuk ta gjen asgje e keqe shqiperine nga kisha e shqiptari krishtere ruajuu kur te vin islamistat te dera shpise..

  3. Dani
   Dani
   Muaj më parë

   @ROMAN 3 njihet mire tolerance ortodokse sidomos ne Greqi. Ka shume filozofi pagane nese kerkon te njohesh vehten si dhe te jesh nje person aktiv ne pasurimin e shoqerise. Feja eshte nje mosnjohje realiteti duke kerkuar drejtesi dhe shprese nga fantazmat e librave te shejte.

  4. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   asgje e keqe nuk e gjen shpirtin e njeriut nga kisha e nga krishti ta harrosh, 400 mij te krishter ortodoks ke ne shqiperi e nga kto neper burgje i ke me gishta doree, kurse per 400 mij mysliman ke 4000 te burgos..ja ca ben kultura islame e ja cben kultura krishtere, i riu i krishter brumoset shpirterisht i riu mysliman brumoset radikalisht...mos folni ne ajer kot, ne kishe krijohet ambient harmonik me gra me fmij me kenge me lule me qirinj kurse xhamiat i ke mbush me injorant qe bejn politik kunder usa evropes etj etj etj

 46. greedyFbaby
  greedyFbaby
  Muaj më parë

  a paragjykohet feja islame ne shqiperi ? nuk fton asnji hoxhe ose imam

  1. Fati Tifa
   Fati Tifa
   29 ditë më parë

   nk shtojne hoxhat aty

 47. Sergio Danone
  Sergio Danone
  Muaj më parë

  Nje vend me 3 fe kombi ka shum probeme kurse kur ke 1 fe kombi esht me I lidhur dhe I fort

  1. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   jam super dakort..😢😢

 48. Kodi Pagan Shqiptare
  Kodi Pagan Shqiptare
  Muaj më parë

  Demokracia i josh çdo fe ideologji e pastaj i godet ne heshtje dhe i dërgon drejt zhdukjes

 49. Dardan Al
  Dardan Al
  Muaj më parë

  Eshte Kombi perpara pastaj Feja. Zoti krijoi kombet dhe fene e krijuan njerzit. Behuni te mencur si hebrenjte qe e perdorin besimin per te forcuar kombin. Edhe pas 2000 vjetesh e formuan e zmadhojne vendin, ne e kemi dhe na e kane mare e na e marin. O faqeziu eshte ndryshe Shamia e kryqi. Le te varin gjysme hene. Por jo shani.

  1. Lyon Lyon
   Lyon Lyon
   Muaj më parë

   Kombi asht caktim aty ke lind se mohon dot nuk mundesh shqiptar arab francez gjerman turk kinez cifut indjan afrikan te gjith bashkohen te nji baba Ademi alei selam por qeshtja e fes asht me deshir nji fe pranohet te ZOTI jo 100 pra zgjidh o zjarrin o parajsen Qielli toka uji ajri dita nata jan te ALLAHUT ka vendos ligj atij itakon Profetet te gjith pa perjashtim kan zbatu ligjin e ZOTIT e lene ma te ktyre njerzve tjer qe bajn e hekun ligje si mas interesave tyne Ska prparesi arabi ndaj jo arabit i bardhi ndaj te ziut vetem devotshmeria te afron te meshira e ZOTIT

  2. Sherif Saraci
   Sherif Saraci
   Muaj më parë

   Ca thua o fyell . Zoti krijoi fene pastaj kombet budalla.

 50. 하요
  하요
  Muaj më parë

  Mysliman do thot eshte ai qe pranon islamin . Islami ka 5 shtyllat e tij qe myslimani duhet ti kryej me detyrim. Katoliket jane ata qe pranojn krishtin dhe kane 10 urdherat e tij qe duhet ti kryejn . Zoti nuk eshte i but i qet i embel . Zoti eshte i but i eger i fort i meshirshem por dhe i pa meshirshem . Ku e shohim kete i ke ne bibel ta thot bibla zoti i denoj thot bibla . E thot bibla dhe kurani per te gjitha skemi pse ta bejme siq duam neve zotin. Zheij po flet flet sipas interesave te gazetarit dhe jo si fetar . Nuk kane prer koka fete jane njerezit . Thotn se feja myslimane eshte perhapur me dhune me forc me shpat

  1. 하요
   하요
   Muaj më parë

   Me qfarr force me qfare shpate malaizin indonezin kinen anglin ameriken kush i pushtoj qe sot ka me miljona mysliman . Zheij te flasi mire. Se ul inteligjencen e vet . A jane shqiptaret besimintare . Jo jo shum pak . E thon veq si emer por nuk jane fetar.

 51. Vester sil
  Vester sil
  Muaj më parë

  Gjergj Meta shum I nderuar e shum i zgjuar respect shqiptar e burre I vertet

 52. Handmade Artistic
  Handmade Artistic
  Muaj më parë

  Po nuk lexuat nuk do kuptoni pse kjo bote qe jetojme u krijua. Pse ne u krijuam. Pse profetet dhe profecia erdhi ne mesin tone.Cfare qellimi ka feja Tek njeriu. Cfare ka mbas vdekjes. A do merret njeriu ne llogari per ate qe ka besuar dhe per ate qe ka punuar. KU do shkoje me pas ne ferr apo ne parajse? Feja nuk eshte perralle Apo fjale poetike Apo fjale te Cmendurish por eshte nji mesazh me kuptim se kjo bote su krijua pe qellim dhe KY univers nuk ka kuptim pa 1 Zot.

  1. Handmade Artistic
   Handmade Artistic
   Muaj më parë

   @Gamer & Architect Njeriu eshte nje qenie inteligjente se ashtu e krijoi i modhi Zot e vecoi njeriun nga kafshet dhe neqoftese ti mendon se njeriu u krijua pa qellim dhe se feja erdhi ashtu kot e ke gabim se ne nuk jemi krijuar vetem te hame dhe te dhjesim te bejme sex dhe te shumohemi se do ishim njesoj si kafshet por jemi vecuar nga kafshet me inteligjence dhe me besim (Feja). Cdo gjo ndryshon sipas kohes e vetmja gjo qe nuk ndryshon asnjehere dhe nuk del nga moda eshte ai qielli i kalter me diellin vezullues dhe natyra e mrekullueshme dhe universi I pafunde. Feja nuk njef mode feja do egzistoje deri ne diten e Fundit te kesaj Bote .

  2. Gamer & Architect
   Gamer & Architect
   Muaj më parë

   @Handmade Artistic *Evolucioni*

  3. Handmade Artistic
   Handmade Artistic
   Muaj më parë

   @Gamer & Architect Ti je nje prej ateisteve , te pyes A ka mundesi qe nje Anije Po themi te hec vete te ngarkohet dhe te shkarkohet vete dhe te jete vetekrijuar pa njeriun ? E si ka mundesi qe ky univers kaq I madh qe si dihet fundi dhe kjo toke dhe ky cikel keto krijesa te lloj llojshme njeriu truri i tije inteligjenca e tij zemra qe rreh pa e kontrolluar ne ajo rreh cdo sekond dhe ne jetojm pa e vrar menjen se ajo punon vete dhe ti merr fryme dhe kur je ne gjume , a Mendon qe te gjitha keto ndodhin pa nje force ? Djalli i mallkuar ju ka humbur arsyetimin disa njerezve dhe nuk shohin argumentet e qarta qe Zoti ti ka lene ti meditosh .

  4. Gamer & Architect
   Gamer & Architect
   Muaj më parë

   @Handmade Artistic zoti esht krijese qe vec njerzit e varfer e shikojn si shprese, ngaqe jeten e kan te mbushur me vuajtje kujtojn se kur te vdesin do rojne me mir 😂

  5. Handmade Artistic
   Handmade Artistic
   Muaj më parë

   @Gamer & Architect Njeriu qe ka besimin e drejte te Fese eshte njeriu qe ka shum force brenda tij nuk dorezohet dhe nuk deshperohet por falenderon kur eshte ne miresi dhe duron kur eshte ne sprove dhe Zoti modh do ta shperbleje njeriun e mire Dhe sa per ta dit Feja dhe besimi sdo kishte kuptim te besohej neqoftese te gjithe do e shikonim Zotin e krijesave se pastaj merrte fund puna te gjithe do ishin besimtare.

 53. Hwat Hwat
  Hwat Hwat
  Muaj më parë

  Zheji ts pshursha mjekren

 54. M L
  M L
  Muaj më parë

  Le ta mbrojme me fanatizem bashkjetesen fetare

 55. Flamur Seidini
  Flamur Seidini
  Muaj më parë

  Po te ktheheni koken ne 360 Grade do kuptoni se besimëtaret me te mbëdhenjë janë fukarenjët.

 56. 01SOALB
  01SOALB
  Muaj më parë

  Zhej = Shqiptare.

 57. Agustin Tarazhi
  Agustin Tarazhi
  Muaj më parë

  Tema asht shume interessante çfare asht feja si fjale asht latine por kemi fjalen shqiptare bese pra besoj pra asht akt abstrakt dhe si i tille asht i manupulushem te tjera fjale jane prralla. Zoti asht i hebrejve mrapa i te krishtereve dhe ma vone i muslinaneve ,asht i plotfuqishem sikur thone librat e shenjte prandaj mos e thartoni trunin kot sepse bibla dhe kurani thone se zoti i shef vete besimtaret e vet pra propaganda fetare perban m'kat themelore po kush e merr vesh, ne kete konteks fitohne piratet e besinit se me demek jane sherbetore te zotit.

 58. Artoors 009
  Artoors 009
  Muaj më parë

  Feja lindi kur mashtruesi i parë në histori takoi budallain e parë në rrugë. Po të vazhdojmë me këto ritme islamizmi dhe kristianizimi s'do jetë e largët dita kur të rrokim pushkët ndaj njëri tjetrit. Bosnja nuk është larg nga ne....

 59. Durim Alimi
  Durim Alimi
  Muaj më parë

  Zheji per te ardhur keq!

 60. Misto Tiko
  Misto Tiko
  Muaj më parë

  Ne ju rruhet trapi shqipetarve per zot Shqipetaret vetem lekun Kane zot

 61. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Njeriu me i keq se shejtani e shan Allahun si i krijoi i furrnizoi na anen tjeter i shfrytwzoin te mirat e tij Allahu mo ua mundesoft me shfrytezu te mirat e Allahut atyre qe nuk e meritojn amin amin amin

  1. Heroi Skenderbe
   Heroi Skenderbe
   28 ditë më parë

   @Petrit Tir pooooooo

  2. Petrit Tir
   Petrit Tir
   28 ditë më parë

   @Heroi Skenderbe @Koko Skenderbeu shume mire e ke , lavazhtruri kan ik per lesh

  3. Heroi Skenderbe
   Heroi Skenderbe
   29 ditë më parë

   @E hahahahaha, unë nuk jam islamofob, unë urrej fenë në përgjithësi, sepse është mashtrimi më I madh në historinë e njerëzimit. Por kur ekzistojnë teushpëlarë si ty priftërinjtë dhe hoxhallarët do bëjnë qef. Unë habitem si mund të besoni pallavrat e fesë, kaq idiotë jeni, kaq, seriozisht beson që ka ferr dhe parajsë. Edhe një fëmijë 5 vjeç ka më shumë tru se ty.

  4. E
   E
   Muaj më parë

   @Heroi Skenderbe shko mor islamfob se vendi ty është ferri aty do jesh Përgjithmonë aty është vendi i cdo islamfobi qe e urren islamin dhe zotin dhe nuk është mirënjohës falenderues ndaj tije po per çeshtje kombtare ka fanatizmi e urren fen e vertet me argumente nga zoti tije

  5. Heroi Skenderbe
   Heroi Skenderbe
   Muaj më parë

   Çfarë është allahu more analfabet?

 62. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Shejtani armik me i madh i Allahut nuk e shau Allahun njeher biles u betua ne madherin e Allahut qe kam per ti devijuar njerezit nga rruga e drejt e tij kurse njeriu me i keq se shejtani e shan Allahun Allahu e gurezoft e shkaterroft e sekonta e paralizoft kta lloj njerezish amin amin amin

  1. Cubi Cubi
   Cubi Cubi
   Muaj më parë

   @ROMAN 3 une e di po ti nuk pe dishe . Princat shqiptar vet I thiren osmanlit per mbrojtje , e nuk erdhen as ty sulmu as per te sulmu . Krejt vet e kan pranu islamin e jo me detyrim . Islami nuk e detyron kerkon per pranim te Islamit . Vetem shqiptart paskan qen te detyrum , po popujt tjer per rreth pse nuk u detyrun kur edhe tjeret kan mujten mi detyru . Po ditet e sotme kush po I detyron ne gjith evropen e boten me Kalu ne islam ? A je ty pa sa po kalojn qdo dit prej krishterimit ne islam ? Islami asht e para dhe e vetmja fe e ALLAH-it . Amin.

  2. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   @Cubi Cubi nuk erdh krishterimi duke sulmu islamin e ti e di mire erdh islami duke ataku krishterimin pra satani dmth kundershtar

  3. Cubi Cubi
   Cubi Cubi
   Muaj më parë

   @ROMAN 3Feja e ALLAH-it e para dhe e vetmja prej ademit a.s (adamit ) e Ibrahimit a.s ( abrahamit ) e muses a.s (moses ) e ises a.s ( krishtit , Jesus , Kristos etj ) ka qen , asht dhe do perfundoj me Islamin . Islami asht e vetmja fe e ALLAHU-it , Muhamedi s.a.w.s eshte pejgamberi i fundit . E kto te ashtuqujtura fe tjera jan te shpikura prej ushtarve te shejtanit .

  4. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   dhe shejtani krijoi islamin dhe terhoqi pas vetes 1,5 miliard njers dhe i devijoi nga rruga Zotit 600 vjet e tutje mrapa e i futi ne erresire...e ndau dhe kishen (trupin e Krishtit) i futi percarje midis tyre sic benin romaket perca e sundo e ashtu po vepron satani..perkohesisht gjer sa te kthehet Krishti🙏🙏🙏

  5. Cubi Cubi
   Cubi Cubi
   Muaj më parë

   Shum mir e paske shkru . Ka hutbe se edhe vet shejtani ik prej shejtanve njerez .

 63. Lumturije Murati
  Lumturije Murati
  Muaj më parë

  Shum katastrof jeni sleni hapsira ne biseda as nuk degjoni veq zhurm boni sdi njeri kend ta ndegjoj edhe ti Bleni kur ben pytje te pakten lej ti perfundoj pergjigjjen, ka nderhyrje katastrof .

 64. Kein Raca
  Kein Raca
  Muaj më parë

  Une jam nga familja myslymane , nuk e praktikoj ,por dom gjergji me pelqeu shume ,nje prift shume i zgjuar inteligjent ,bravo ,ku eshte ndryshimi midis fese , feja myslymane eshte shume e prapambetur ,tek imamet dhet tek njerzit ,qe e praktikojne , feja ortodokse prifterinj jane te prapambetur nga ideologjia sipas tyre vetem ato duhet te jene ortodoksit nuk ka vend per fe tjeter ,fejet e tjera sipas prifterinjve ,duhet shtypen me gjak ,sic jane ruset ,apo greket futen ne fe nacioliste, kurse feja katolike ,prifterinj jane shume me zgjuar ,ato ta marin kalane pa gjak me qetesi pa e kuptuar ato ta marin kalane ,kjo eshte feja katolike nuk eshte posesive si dy fejet e tjera .

  1. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   ti mos shif kulturen liberale ateiste evropiane e te duket katolicismi ashtu, katolicismi esht me radikal se ortodoksia, mos harro pastaj indulgjencat qe shperndanin mesjete per faljen e mekateve ose turren e druve, nuk u praktikonin kto ne ortodoksi, ortodoksia ka mbet nder shekuj e pa ndryshuar e njejte shpirterore e frymore kurse krishteret qe devijuan mbeten katoliket, shiko sa sekte rrodhen nga katoliket me ungjillor me anglikan me luteran me protestant me deshmitar jehovai etj etj etj kurse nga ortodoksia nuk ke rrjedhje, e pse mos jet vetmja fe?? apo tjet islami qe kopjo nga krishterimi kopjo nga judaismi kopjo nga paganizmi sajo nje fe frankeshtajn e e i thote atyre ju keni ndryshu..nc nc nc nc

  2. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   Eshte fakt dhe kjo vertetohet nga eksperienca e njerezve me te tre besimet monoteiste....Edhepse Kisha katolikene te kaluaret ka ba krime monstruoze nda njerezve te edukuar - ne te njejten kohe moderohet dhe i permireson gabimet e veta.Dokumentet e Para te gjuhes dhe kombit tone jane shkruar nga Prifterinj katolik te Kishes Romake,si p.sh. Pal Engjulli me Formuken e Pagzimit,Meshari i Gjon Buzukut e shume libra tjere ne gjuhen tone,para 500 vjeteve.

  3. Edison Demleka
   Edison Demleka
   Muaj më parë

   Pse nuk behesh katolike athere!.?ti fatkeqesisht nuk e din fen islame por vetem ke degjuar neper medjave prifterinjet e kan bo fen sipas mendimve te veta nuk I permbahen bibles sepse ne bibel thot esht 1 Perendi por kto I kan bo 3 ne 1 I kan ngaterru njerzit I kan bo lemesh

 65. Adonis Krasniqi
  Adonis Krasniqi
  Muaj më parë

  ☝️Allau sak tjeter Amin

  1. baba vera
   baba vera
   28 ditë më parë

   @Kristian Albania ik mor llatin a grek a qka je ik shko pi gjak njeriu ashtu si te mson ty bibla, edhe bibla eshte nga lindja e mesme o llatin

  2. Adonis Krasniqi
   Adonis Krasniqi
   28 ditë më parë

   @Bashkim Selaci ☝️mos u mer me Analfabet pershendetje per ty

  3. Bashkim Selaci
   Bashkim Selaci
   29 ditë më parë

   @Kristian Albania Une jam lindur ne f. Kruje i arsimuar me shkollen e mesme te * Kostandin Kristoforidhi * ne Tiron. Edhe pjeserisht te larten ne Amerik.

  4. Bashkim Selaci
   Bashkim Selaci
   Muaj më parë

   S’ka tjeter Alhamdulilah

 66. My Love
  My Love
  Muaj më parë

  ORE, JENI NE TEREZI JUVE?! Ç’FARE “RELIGJONI” THONI ORE ANALFABET?! **FEJA** *ORE* **FEJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA**

 67. My Love
  My Love
  Muaj më parë

  ORE, JENI NE TEREZI JUVE?! Ç’FARE “RELIGJONI” THONI ORE ANALFABET?! **FEJA** *ORE* **FEJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA**

 68. My Love
  My Love
  Muaj më parë

  Z.#ArturZheji ke kaq te drejt sa s’ka ku te vej me.... Na ka hyr kanceri (Feja) ne familje....s’dim ç’te bejme

 69. My Love
  My Love
  Muaj më parë

  A ju dhjefsha fen une juve.....mortja mortja.....po kthehemi ne mesjet me budallenjt qe i terheqin prej hunde 🤬 Shikoni familjen dhe shoqerin, lerini kto dogmat 5 lekshe te feve.... “NUK KA NEVOJ TE NDJEKESH FEN QE TE JESH I MORALSHEM” 😡 FEJA JONE DUHET TE JEN NJERZIT QE DUAM, TE JEMI NE SHERBIM TE TYRE DHE TE PERMIRSOHEMI SI NJERI PER VETEN TON.....✌🏻👍🏻

 70. Lala Lala
  Lala Lala
  Muaj më parë

  Njerzit ne kohet e sodit kan per zot lekun , egon , mashtrimin, e kujtojne zotin dhe e kerkojn kur bien ne humbere ateher thon kemi zot , por nje gje se kuptojn sic e harrojn Zotin ashtu Zoti i mohon !!!

  1. E
   E
   Muaj më parë

   @Gamer & Architect zoti e ka len njriun te lire ai mund te zgjelle rrugen qe zoti eshte i kenaqur me te por mund te zgjelle rrugen e keq pas ai është i lire po per te keqen qe ai zgjelle do te japi llogari para zotit pra kjo bot është parajes qe mos te ket padrejtesi

  2. Gamer & Architect
   Gamer & Architect
   Muaj më parë

   @Lala Lala e kuptova shum mir dhe ajo qe thash ishte shume e goditur Zoti po te ishte kaq i mire do i bente tere njerzit njesoj do i jepte mundesin njesoj, Edi krijonte semundje e viruse etc etj

  3. Wisdom Over Money
   Wisdom Over Money
   Muaj më parë

   zoti vet ka tallur bythen me njerezit.

  4. Lala Lala
   Lala Lala
   Muaj më parë

   @Gamer & Architect kur te kuptosh thelbin e komentit hajde bej koment sarkazem pastaj🤦🏻‍♀️

  5. Gamer & Architect
   Gamer & Architect
   Muaj më parë

   I ngelka hatri zotit dmth?

 71. geri meraja
  geri meraja
  Muaj më parë

  Mua personalisht të gjithë njerëzit fetarë besimtarë-praktikantë kanë njé tendencë që përpiqen të të afrojnë pranë fesë të tyre, nëpër televizione ju nuk bëni asnjéheré pytjen?- 1)Pse të gjithë besimtarët e të gjitha feve përpiqen të té afrojnë pranë vetes kur sipas jush të gjitha fetë janë të mira në thelb - 2) feja e çdo kujt eshté më e mirë se e tjerit? 3) kanë interes? 4)Nqs té gjitha fetë janë të mira pse njeriu duhet të konvertohet? 5) të gjitha perandoritë kanë qënë fetare të mira, pse ka pasur luftra?

  1. E
   E
   29 ditë më parë

   mos u mere shum me filozofi o shoke po futu vete kerko se te besosh dicka duhet se pari te bazohesh tek argumentat e shumta qe ka ajo fe per tu besuar por shumicat e feve thot beso dhe kaq si ti besoj une ne dicka qe nuk ka argumenta te fuqishem per tu besuar por nuk jam i mendimit qe ti thuash dickaj kjo është mashtrim pa e analizuar vete pa e lexuar

  2. Heroi Skenderbe
   Heroi Skenderbe
   Muaj më parë

   Përgjigja është: të gjitha fetë janë mashtrim.

 72. Ardiana Milici
  Ardiana Milici
  Muaj më parë

  Zheji te lumt qe po e tregon te verteten..bravo👍

  1. baba vera
   baba vera
   28 ditë më parë

   auu e knaqi zheji , ne boten tjeter sun te ndihmon dot andaj thiri mendjes leje zhejin

 73. Besian 67
  Besian 67
  Muaj më parë

  Po para Krishterimit çfar feje kishin Shqiptaret ?

  1. My Love
   My Love
   24 ditë më parë

   @Kristian Albania patjeter, mund te jete edhe kjo...siç e kemi ne; PER-I pari NDI-DI PERENDI- I PAR-DITURI

  2. Besian 67
   Besian 67
   Muaj më parë

   @My Love Bravo kjo do te ishte replika per Artur Zhejin.

  3. Besian 67
   Besian 67
   Muaj më parë

   @Adriatik Goxhaj Po pra Paganizmi si te ne dhe te gjithe popujt e Botes.

  4. My Love
   My Love
   Muaj më parë

   Kryesisht tek burimet e jetes pa te cilat nuk jetojm dot si; DIELLI....jo me kot sot idalianet e quajn Dio, spanja-Dios, portugalet- Deus

  5. Illyrians Illyrians
   Illyrians Illyrians
   Muaj më parë

   @Adriatik Goxhaj dhe tek djelli

 74. Er Aliz
  Er Aliz
  Muaj më parë

  Zheji 👏🏻 shpjegim total i sakte i fese ne Shqiperi, nga Irani, Algjeria, sheriati, Libani, Greqia, Serbia dhe qershia mbi torte alienet tek dhiata e vjeter duke konkluduar se Skenderbeu ishte djali i mbretit te Krujes. Sa me fat qe jemi...

 75. Toni Kid
  Toni Kid
  Muaj më parë

  Feja e parë në një Zot u shfaq hebrenjve mandej u krijua Torra.Me pas brenda këtij besimi lindi Krishti dhe u krijua Bibla. Fqinjët e çifutëve krijuan dhe ata një kopje të torres me ca shtesa dhe ë quajtën Kuran.Nga pjesa tjetër e botës u krijua Budizmi. Tani kthehemi në Shqipëri, ne ishim pagane pra të pa fe. Kur fetë erdhën tek ne ne (me zor ose pa zor)i mirëpritën ashtu siç jemi mikepritesa si komb. Për t'a përmbyllur siç na mësojnë të parët tanë feja e shqiptarit është Shqiptaria. Që do të thotë ne nuk jemi mysliman,të krishterë,budist po jemi shqiptar dhe si të tillë ne jemi edhe mysliman, edhe të krishterë ,edhe budist dhe ca te na dojë kokrra ë qejfit.... (Feja është e bekuar në Shqipëri sepse ajo atje është e lirë të jetojë si të doje Pa komplekse....Toni kid)

  1. M L
   M L
   Muaj më parë

   Injorant i pakufi

  2. Illyrians Illyrians
   Illyrians Illyrians
   Muaj më parë

   Shume e vertet

 76. Kqiku Kqiku
  Kqiku Kqiku
  Muaj më parë

  SHQIPTAR zgjohuni nga gjumi, HARRONE RELIGJIONIN E TA FORCOJM KOMBIN. Religjioni vetem deme i ka sjelle KOMBIT SHQIPTAR NE SE PARI DUHET TE KONSOLIDOHEMI SI KOMB ,e per kete nuk na duhet religjioni POSHTE KISHAT POSHT XHAMIAT RROFTE KOMBI SHQIPTAR NJE GJUHE NJE FLAMUR NJE GJAK NJE SHTET, SHQIPERI ETNIKE JEMI TE RRETHUAR ME ARMIQ QE NA KAN GRABITUR TROJET E DERI SA TE NA ZHDUKIN NU GJEJNE QETESI DOT PRA TE BASHKOHEMI RRETH FIGURES SE GJERGJ KASTRIOTIT E TE FORCOHEMI ,VETEM KUR TE FORCOHEMI TE TJERET DO TE NA RESPEKTOJM RROFTE KOMBI SHQIPTAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  1. Kqiku Kqiku
   Kqiku Kqiku
   Muaj më parë

   O Patriot i vertet me thuaj pse jemi te percar ne se paku kater religjione Kush ishim ne para se te pushtoheshemi Jemi komb i vogel e nese vazhdojme te jemi te ndikuar nga te ashtuquajturat besime fetare nje dite nuk do ekzistojme si komb Une jam me ty qe se pari ti zhdukim xhamiat dhe turkofilet Por Mos harro se islami turkoarab dhe ordotoxia grekosllave jan nje medalje me dy ane qe per qellim ka Asimilimin dhe zhdukjen e kombit shqiptar Mendimi im personal eshte Ti kthehmi besimit pellazgo ilir prej nga i kemi rrenjet Jemi te rrethuar me armiq Te bashkohemi se vetem te bashkuar mund te mbijetojm RROFTE KOMBI SHQIPTAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 77. Arash S.
  Arash S.
  Muaj më parë

  Artur me pushtimin, patriotet dhe te shiturit dhe sidomos ata qè nuk duan te ndryshojne fene e tyre largohen vete. Mjafton tè studioni Durresin dhe tiranen qè pa i luftuar ata kan cpopulluar Shqiperinè dhe kan ardhur né Durres dhe tiran " A nuk e sheh se mendim jot eshtè i gabuar dhe tregon urrejtje ndaj gjyshit tat i cili mbante ramazanin dhe ndaj turkut qè perfaqson fene lslame?

 78. Arash S.
  Arash S.
  Muaj më parë

  Don ti je me shum poletikan se sa besimtare sepse nese né fene tende né Shqiperi jan vertet 10%. Ne itali jane mè pak se 1% dhe ti è din ketè por si poletikan ti nuk don tè tregosh se feja jote ne qendren e saj eshte ne kete kriz.....

  1. Arash S.
   Arash S.
   Muaj më parë

   @Kristian Albania Meso tè arsyetosh dhe te shkruash mire si shqiptare ndryshe do tè ngelesh gomar dhe tradhetare. Mjafton tè shkosh ne itali keta 60 miljon italjan kan kisha dhe kushte per besuar prap pjesmarja tyre nuk eshte me shum se è shqiptareve ne Shqiperi ti mendo pse falorja juaj quhet " Kisha "dhe jo kam........

 79. uka rekaliu
  uka rekaliu
  Muaj më parë

  Dom Gjergji Rrespekt per ju o Vella i dashur

 80. D M
  D M
  Muaj më parë

  Kurse per ket e keni djeg ju mutderna Xhordano Brunon

 81. D M
  D M
  Muaj më parë

  Islami ka mbi 1500 vjet qe ju ka tregu qe bota esht e rrumbullaket

  1. Koh Terg
   Koh Terg
   Muaj më parë

   Islamit i ka ngel ora ne shek e 7 po ik mos na ca karin... boten rrumbullak e dinin grek e egjiptian qe para 3000 vitesh

 82. Arash S.
  Arash S.
  Muaj më parë

  Besimi i vertet eshtè zgjuarsi dhe ndergjegje ndersa matrialistet mendojne vetem pasuri dhe defrim. I padituri ben padrejtesi se nuk e din se nje dite ai do tè pyetet per çdo padrejtesi qè ka bere ..Psh keta mashtus ne kohen e enverit 98%me librez dhe zemer ishin komunist dhe vetem kur degjuan se ne lindje po vdiste 98%u bene demokrate sali dhe filluan tè villnin dhe ate qè nuk munden ta villnin e shkatrruan ....Sot njerzit janè bere shum mashtrues, ata shesin fene dhe çdo gjè per perfitim. Prandaj sot po ndodhin keto parregullsi dhe kjo do tè shtohet gjithmon e me shum derisa nje dite çdo gjè do tè perfundoje.

  1. Gamer & Architect
   Gamer & Architect
   Muaj më parë

   Do pyetemi nje dite , do jene te veshtira ato pyetjet ? Se jam shum i zene duke jetuar jeten dhe nuk kam kohe te mesoj per pyetjet qe do na i bej nje krijese e fantazuar

 83. D M
  D M
  Muaj më parë

  Po kush e djegi genijen prift, xhordano bruno apo kush e mbylli ne burg shtepiak Galileo galile po ju o te pafe me vatikanin.

 84. D M
  D M
  Muaj më parë

  Po juve kaurra qe shani isliamin qe ju duket vetja modern, harranoni qe feja juve moderne nuk ka ende 200 vjet qe keni djeg shtrigen e fundit ne furr druve ju mutderrna!!!?? Islami kurr nuk ka vra njerz ne emer te fes. Ju as ateist nuk jeni jeni muta komunista Ju jeni vetem derra

 85. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Allahu ska nevoj per neve ne kemi nevoj per Zotin e kush te doje lete besoj e kush te doje lete mohoje Zoti esht i fuqishem ne jemi te vegjet para tij vet na ka krijuar Allahu dhe vet ben cfar te doje me neve dhe ne skemi fuqi ashtu vet na ka krijuar kur te doje na krijon qe nuk ishim fare hic kur te doje na vdes kur te doje na sprovon kur te doje na denon kur te doje na fal kur te doje na mallkon kur te doje na denon kur te doje na lumturon kur te na pasuron kur te doje na varferon kur te doje na shkund me termet kur te doje na,shkaterron esht shum leht per Allahun vetem i thot bju e urdheron dhe behet cdo gje me lejen e tij Allahu i ruajt besimtaret i beft si ni trung i bashkoft kudo ne mbar boten boten i beft sa me telumtur per dynja te pa vler dhe per ahiret qe pona pret me shum vler te madhe Allahu na bashkoft ne xhenetet e tij atje ku nuk ka sprova nuk ka vuajtje nuk ku ka tana te mirat e perjetshme qe syri nuk i ka pa mendja nuk i ka mendu atje ku ka lumturi te pa pame lum per ate qe punon ne dynja per boten tjeter me shum se per dynja kush e deshi dynjan Allahu ia dha ac sa deshi vet kush e kerkoj te dyja edhe dynja edhe ajret Allahu ia dha te dya elhamdulilah

  1. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   O aman mos na shkruej,se s'ke lidhje se cka ofrohet per besimtart mysliman ne xhenetin - qe na e reklamon....lexo more njeri pak dhe mandej ben "dawa".

 86. toto Al
  toto Al
  Muaj më parë

  Zhej me i sakti ne panel

 87. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Femrat jan te cmuara ata qe mbulohen floriri esht i mbuluar esht i shtrejt edhe femrat ashtu cdo gje na ka cu Allahu ne kuran per te miren e ton prandaj ckeni me femrat e mbuluara juve ata kan nje kuran dhe e lexojn dhe e praktikojn ndalesat lejesat

  1. Flamur Seidini
   Flamur Seidini
   Muaj më parë

   Po pra keta i shesin gjithe pulat, kecat, delet qe te bëjne leke qe te shkojne ne vendet Perndimore. Sa vijne keteje fillojne e bëjne pordhe. Ashtu si bënë Kosovaret ( zvicra, gjermani) i shpetoje nga lufta e keta duane te kene vëllezër sirianet e jo ata qe i ndihmone

  2. My Love
   My Love
   Muaj më parë

   O Zot, o INJORANTI

  3. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   O zot , perseri ti me keto "perla".... hajde shqiptar hajde,fol dhe hajde...??? E kane zdrite muslimanet ne vendet e tyre - gjaku rjedh si rreke,s'munden me u paqesue....me mijera bejne cmos,duke u mbytyr ne det per me shkue te te krishteret....lene, pash njat zot se na lodhe!?

 88. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Rruga per ne xhehnem esht kollaj rruaga per ne xhenet esht me me sprova me veshtirsi Zoti i don shum ato qe vuajn sepse i don shum cdo sprov esht hkajer per besimtaret kur i bje nje sprov me vuajtje besimtarit e Allahu shum shum sepse don ta pastron nga gjunahet ose sprovon sa pe e don Zotin e vet dhe ne themi elhamdulilah jan shum te lumtur me Zotin e vet cdo sprov esht hkajer per per besimtarin nxjer dobi ne fund esht qudi e mdhe me besimtarin kur i bin sprova kur ben gjunahe neper mjet sproves Allahu e pastron me e mira tmires esht qe te jemi pa gjunahe dhe Zoti kur na sprovon pa gjunahe shperlehemi per at sprov shum fish ne ket bot dhe ne boten tjeter Allahu na ngret ne grata me te larta amin

  1. My Love
   My Love
   Muaj më parë

   FOL SHQIPEN TONE 7000 VJEÇARE JO ARABISHTEN PA DAT......A MORTJA MORTJA

  2. My Love
   My Love
   Muaj më parë

   FOL SHQIPEN TONE 7000 VJEÇARE JO ARABISHTEN PA DAT......A MORTJA MORTJA

 89. sander gjonaj
  sander gjonaj
  Muaj më parë

  Shkonii o palla se zoti esht 1 rroft Ènveri per at pun

  1. Gezim Krasniq
   Gezim Krasniq
   Muaj më parë

   Enveri i binte hakut ketyrve

 90. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Kush ja kthen shpinen Allahut dote ket nje jet te veshtir ne dynja dhe ne boten tjeter dote hudhen ne zjarr qe ka pergatit Allahu per njerezit dhe per gjinet per djajt mjer per jobesimtaret

  1. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   @blenti kalaja Hahahaaaa ....s'ka mbete gje tjeter me kete 'emerbukuroshin" - vetem me qeshe.... "ka ik per lesh"!? (nuk eshte plak,por plakush)...?

  2. Koh Terg
   Koh Terg
   Muaj më parë

   O kari boll shkrujte se le nom.. qeke per te 5

  3. blenti kalaja
   blenti kalaja
   Muaj më parë

   O Enis paske emër të bukur..po paske ik lesh o plak

 91. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Ju ka hy dreqi ne mes dhe nuk shikon secili punen e fet po kapeni te feja gjithkush e mban fen pervete te feja kerkush nuk duron per dynja na ka lejuar Allahu ne boten tjeter na ndan secilit neper vende vete sikur te punojm ne ket bot ashtu dote shperblehemi ne boten tjeter Allahu na ruajt sa ruajtesi i mire esht ai Allahu na mjafton amin

 92. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Feja muslimane zbaton kuranin jeton me rregllat e kuranit cdar ka ne te na mjafton kurani na mjafton krijusi qe na ka krijuar te gjithve kush e gjeti Allahun fitoi kush e humbi Allahun esht i humbur duket qart per njerezit qe llogjikojn

  1. blenti kalaja
   blenti kalaja
   Muaj më parë

   Me rregulla para 500 vjetësh..hap sytë shoku se jemi në 2030

 93. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Mos kujtoni se keni kap qiellin me dor dhe jeni te pavdekshem te gjith do vdesim vetem Zoti esht i pavdekshem qe nuk vdes kurr as nuk fle gjum as nuk koter Allahu vetem na shikon na vrejton na doron me nje mas te caktuar por kur te vije denimi Zotit ska gje qe e ndal pse nuk i shpetuat ata qe u shkaterruan me termet ngelen nen rronoja apo keni harruar mos harroni mereni kuranin lwxojeni cfar ka nete po disa njerez qe jan te mallkur sikur dreqi i mallkuar ata nuk e kuptojn kuranin sepse jan te mallkuar ua ka vulos Allahu zemrat pritni oju jobesimtar mrer per juve se edhe ne besimtaret po presim kur dot takojm Zotin ton dot vije koha shum shpejt

  1. Koh Terg
   Koh Terg
   Muaj më parë

   Po kari po 😅

 94. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Allahu ka then ne kuran kush kerkon fe tjeter pervec fes myslimane Allahu nuk kam per tjapranuar kurr

  1. Lyon Lyon
   Lyon Lyon
   Muaj më parë

   ALLAHU thot ne kuran kush merr fe tjeter perveq fes Ibrahimit ajo islame sepse ishte musliman kurrsesi si pranohet vetem se poshteron veten perfundimi ne zjarr quhet baba i profetve keshtu natha profeti i fundit Muhamedi alei selam te ndjekim fen e te parit ton Ibrahimit nuk tha fen time Qa ishim para se katolik musliman kishim fen e Idrizit ose Thotit fen e Alesandrit te madh se ner qdo popull ZOTI ka qu profet ishin profet ilirjan ZOTI idin punet ma se miri keni met takum katolik katolik Isai sishte katolik sadhurote kryqin lexone mir biblen Nana i tij Merjemja ishte e mbulume dhe e nderume jo si ato aty me shal jasht i duken brekt ne studio ok

  2. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   @Kristian Albania Po pra keshtu shkruhet ne kuran...kjo nuk eshte shpifje,... Xheneti musliman eshte KATASTROFE:Femra virgjine me gji te medhenj, qe nuk i ka preke as njeri dhe as xhin,me shtepi si pallate,me flori,tregje ku ke fotografi te djemve dhe vajzave te reja,...lumej me mjalte,lumej me qumesht,frute te ndryshme....si thamHYRIJE (femra virgjine)me bollek... - Eshte kjo oferte skandaloze qe dikush synon - pas vdekjes....????????? Fantazi pa kufi. Te gjitha keto jane te shkruara ne Kuran.

  3. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   Po lere mo se se s;ka lidhje se cka flet....vetem ligjeron pa lidhje, per xhenet e kuran. Ky zoteria s'ka haber se cka ofrohet ne xhenetin islam,le ta lexoj ne Kuran dhe Hadithe.Diktohet se eshte i palexueshem,por vetem si e kane indoktrinuar hoxhet.

  4. Leo Vokaj
   Leo Vokaj
   Muaj më parë

   Edhe te paret e tu kan qene per rreth 1000 vjet te krishtere, por jane vrare e masakruar nga turqit, ne shum raste kan mbet vetem gra dhe sot kemi tipa si ti.

 95. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Zoti ka then nuk i krijova njerezit per tjeter gje vetem e teme adhurojne mua kemi nje liber kuranin qe esht fjal e Zotit dhe kaardh ne tok per besimtaret ka gjera te ndaluara te lejuara ne te dhe besimtaret ate zbatojn me kuran vdesin duke zbatuar urdherat e Zotit qe na ka urdheruar dhe ju ku e dini ju se neser do ua mare shpirtin Zoti neser ose pasneser ose mas nje muaj ose mas nje viti ose 2 care pa vdek skemi shpetoni vdekjes o te mjer ata qe nuk besojn qai pret zjarri xhehnemit sa djep i shemtuar esht ai krejt vuajtje ne boten tjeter qe smund ti shpetoijm dot kjo jet esht sikur luajn femijet dhe shperndahen ac e shkurter si po kalojn deter sa shpejt vjen darka dhe del mjesi sa shkurt mjer per ate qe e sheft diellin qe perendon me urdherin e Zotit dhe qel mjes me urdher te tij dhe ne nuk mendojm kush po sjell drid ne mjes dhe kush po sjell erret ne dark sikur ta beje Zoti erret mos te bjere drit cfar do bejn njerezit po edhe faronin e keni ne kuran lexojeni pak me vemendje ka qen shum me pushtet po Zoti e shkaterroi shpetoi vetem besimtaret sa mbrojtes i mire esht Zoti per besimtaret Allahu ju mjafton esht rrit dreqi mallkuar ka dal haptas me para ka pas dreq po nuk e kemi pa ne ditet e sodit dreq te mallkuar jan be njerezit Allah ruaj besimtaret mbroi sic i ke mbrojt dhe na ke premtuar deri diten e kjametit dota mbroj sa premtues i mire je o Zot per besimtaret dhe jobesimtaret e kan zemren e vulosur nga Zoti dhe jan te verbur as nuk shikojn as nuk degjojn me fuqin e tij sa me shum qe po sulmohet feja islame pi forcohet elhamdulilah elhamdulilah mrej. Per jobesimtaret cfar i pret lum per besimtaret qe Allahune kan me vete kush te Zoti kerkon falje nuk ka pun ska rrugdalje elhamdulilah besimtret kendacen me caktimin e tij elhamdulilah elhamdulilah te falnederojm pa mas or Allah sepse ti ike krijuar dreq e njerez i ke nen shikim nen degjim i degjon i shikon cfart po thon cfar bejn dhe me desht i shkaterron me fuqin tende me sekonda ose jo mjer per jobesimtaret te verbuar

  1. Koh Terg
   Koh Terg
   Muaj më parë

   Po kari po 😅 po allahun kush e krijoi?

  2. iluminati Iluminati
   iluminati Iluminati
   Muaj më parë

   O,i mjeri ti lexoe burre,se cka flet.as pike as presje e ke bere lamsh,te pakuptimte.

 96. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  O mos u tallni me emrin e Zotit e keni harru dridhjen e shkaterrimin ku ngelen te afermit ton u shkaterrun nen rrenojat e termetit po ju nuk zini mend ne shpin te besimtareve te zotit jetoni ju o njerez qe ja kaloni dreqit mallkuar dreqi vetem se u be gjeloz pse e ka krijuar njeriun dhe Zoti e mallkoi dreqin e mallkuar e nxjerri nga rahmeti i. Tij po ju ja kaloni dreqit. Mjer per juve qe nuk besoni Zotin qe na ka krijuar pu ju ja kaloni kafsheve edhe kafshet e besoin zotin edhe shpendet e te gjith edhe adhurojn Zotin ne menyrat e tyre ashtu sic i ka mesuar ai i fuqishmi sundusi i gjith boten dhe ju qe nuk besoni ndaleni vdekjen behuni te perjetshem mos vdisni pra po kurre smund ta ndalni vdekje te gjith te vdesim dhe kemi per tu denu ne zjarrin e xhehnemit ose per tu shperbly ne xhenetin e tij dhe Zoti na ka ne dor te vet aq te vegjel jemi para tij Zoti me desht na shkaterron sic ka shkaterrur popuj me pare te crregullt dhe ka krijuar krijesa tjera te reja ate po kerkoni ju qe thoni nuk besojm Zotin o Allah ruaj te gjith besimtaret ne mbar boten amin i pa te meta je o Allah dhe njerezit jan ac te vegjel para teje po i ka verbur drequ mallkur Allahu na ruajt na mbroft me fuqine e tij te madhe amin

 97. Marjana Paloka
  Marjana Paloka
  Muaj më parë

  Dom Gjergj je bekim i Zotit per ne.

  1. baba vera
   baba vera
   28 ditë më parë

   @Su Pr ne momentin qe ndryshon nje liber me nuk eshte vler hyjnore ai liber prandaj smundesh me thon besoj ne bibel e me vepru jashta ligjeve te saj , perndryshe je heretik , e hertiket kerko ne google christian inquisition shiko si psoni :) ,prandaj vetem e mashtron veten

  2. Kuti Samsung
   Kuti Samsung
   Muaj më parë

   Ky domi esht sekt djallzor flet per yllin e davitit

  3. Su Pr
   Su Pr
   Muaj më parë

   Ka lezet ta degjosh. Pertej besimit fetar eshte njeri qe percjell vlera. Fatmiresisht feja e Krishtere ka perqafuar zhvillimin.

 98. enis hallaci
  enis hallaci
  Muaj më parë

  Edhe dreqi mallkuar beson ne Zot po kjo ja kalon dreqit mallkuar

 99. Arjon Bushaj
  Arjon Bushaj
  Muaj më parë

  Omg ,Zhehi eshte krejt out !!!

 100. Alb16
  Alb16
  Muaj më parë

  Myslimanet e shqiperise nuk duan ta pranojne se para se te ishin mysliman ishin katolik dhe kete e tregojne faktet se ne shume krahina te shqiperise ke plot fise myslimane por mbiemrat i kane katolik ,kjo do te thote qe kane nderruar fene por kane ruajtur mbiemrat...

  1. Fati Tifa
   Fati Tifa
   29 ditë më parë

   @Kristian Albania clidhje ka feja palidhje ...para turkut se di njeri ca kena qen dhe nqs thon tkrishtere po tpara krishtereve ca kena qene ,,, ska lidhje fare mhb palidhje

  2. Fati Tifa
   Fati Tifa
   29 ditë më parë

   mbiemrat jan nderru vetem nga hasmerite shqyperia ka qen pyll e gjitha , po dhe para skenderbeut pale ca feje kena qene

  3. Edison Demleka
   Edison Demleka
   29 ditë më parë

   @ROMAN 3 nga I merni kto informacjone sa nacjonalista jeni ju te katoliket po plasni nga mllefi qe keni kunder myslimanve sepse islami do shkoje aty ku shkojn rrezet e djellit ka then Pejkamberi a.s po ju jeni idhujtar pagan nuk jeni besimtar monoteist sikur ishte babaj I profetve Abrahmi a.s Zoti ju udhezoft sepse me vjen keq me ju pa ne zjarr perjetesisht sepse jemi nje gjak Panvarsisht fes qe ndjekim nga gjaku jemi vllezer

  4. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   @Kristian Albania bekime pac ✝️🇦🇱✝️🙏

  5. ROMAN 3
   ROMAN 3
   Muaj më parë

   @Edison Demleka edhe me e bukura po vijn shume vllezer mysliman kosovar me familje e po koncertohen ortodox ne kishat e durresit beratit korces e gjen shpetim se u mbyten me arabizmat atje e thone vete