Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

43 000 Shikime 709 mijë

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: alfirst.info...

Komente

 1. Elioze
  Elioze
  34 minuta më parë

  U kendoft zemra Zoti u bekoft

 2. Baki Dosti
  Baki Dosti
  2 orë më parë

  Te lumte goja o djale se na kenaqe

 3. Gerta Thanasi
  Gerta Thanasi
  2 orë më parë

  Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

 4. Ritvan Rrapi
  Ritvan Rrapi
  2 orë më parë

  Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

 5. Luan Berberi
  Luan Berberi
  5 orë më parë

  te petkryer

 6. Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili
  19 orë më parë

  🌟🌟👏👏🇦🇱

 7. Anxhela
  Anxhela
  20 orë më parë

  Ervis doja shum te beja nje kenge me ty❤❤❤❤e derroj shum

 8. Ανδέας Μήτσης
  Ανδέας Μήτσης
  Ditë më parë

  Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

 9. ꧁Ald' daa꧂
  ꧁Ald' daa꧂
  Ditë më parë

  Do na mungoj ky emision 😑😑

 10. erxsi-fan
  erxsi-fan
  Ditë më parë

  Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

 11. Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher
  Ditë më parë

  Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

 12. Anduela Laho
  Anduela Laho
  Ditë më parë

  na kenaqet

 13. Ina Dinellari
  Ina Dinellari
  Ditë më parë

  Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

 14. Lel Lmao
  Lel Lmao
  Ditë më parë

  Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

 15. soiung toiue
  soiung toiue
  Ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 16. Lirie Hyseni
  Lirie Hyseni
  Ditë më parë

  Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

 17. Yetta Sulaj
  Yetta Sulaj
  Ditë më parë

  Dueti me i bukur ❤️❤️shkelqeni qe te dy 🌍🌍Kombinimi zerave ne menyre perfekte bravo urime 🙏🙏te metejshme . Ju dua shume 🌍🌍

 18. Veri Nako
  Veri Nako
  2 ditë më parë

  Juljana kengetare me shume klase.!

 19. Albeta Zervo
  Albeta Zervo
  2 ditë më parë

  Bravo bukur

  1. soiung toiue
   soiung toiue
   Ditë më parë

   ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 20. Veri Nako
  Veri Nako
  2 ditë më parë

  Shume bukur! Juljana pazzesca kendon me shume klase brava.!

 21. Emiljan Bajrami
  Emiljan Bajrami
  2 ditë më parë

  boboooooooooo e keni cmend skenen edhe un qe jam shikues me cmendet sa bukur kendoni

 22. Melaize Dervishaj
  Melaize Dervishaj
  2 ditë më parë

  Shume bukur te kenaq shpirtin fantastike

 23. bcvbb hyui
  bcvbb hyui
  2 ditë më parë

  Ervis kush te njeh e di ca njeriu madheshtor je vllacko,te pershendes👋❤️

 24. elison lici
  elison lici
  2 ditë më parë

  Juliana Ervis na kenaqet me kto kenge jeni te persosur bravo

 25. Zivko Zivko
  Zivko Zivko
  2 ditë më parë

  Никад није касно

 26. Sonila
  Sonila
  3 ditë më parë

  Na kenaqet 💃💃💃me.keto keng Ju kendoft zemra gjithmon

 27. Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda
  3 ditë më parë

  Këngë e valle në jetën tuaj

  1. bcvbb hyui
   bcvbb hyui
   2 ditë më parë

   kuptimin e fjales.

 28. Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra
  3 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 29. Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal
  3 ditë më parë

  Po me te mir sbesoj se ka bravo njesha

 30. Mevlut Gremi
  Mevlut Gremi
  3 ditë më parë

  BRAVO JENI TE BREKULLUSHEM.

 31. Myzejen Moli
  Myzejen Moli
  3 ditë më parë

  Shume bukur duet i mrekullushem 👏👏👏

 32. Erlind Haxhiaj
  Erlind Haxhiaj
  3 ditë më parë

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 33. Lola Dashi
  Lola Dashi
  3 ditë më parë

  Ju lumté goja, jeni té mrekullueshém mrekullueshém mrekullueshém shuuuummmm té dy 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️Pérshéndetje nga Italia ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 34. Choco Jumbo
  Choco Jumbo
  3 ditë më parë

  Një bravo të madhe për Ervis Beharin..na kënaqët me këtë kolazh..

 35. asioe kiou
  asioe kiou
  3 ditë më parë

  Sa here te Degjoje Mbaresi te Uroje MIRESIA ty per Jete Le te Shoqeroje

 36. Arta Cani
  Arta Cani
  4 ditë më parë

  Pik e lotit kur të bjer moj nëna ime. Haber nga unë do të sjell moj nëna ime.

 37. meri jaho
  meri jaho
  4 ditë më parë

  Bravo❤💙

 38. anxhelo jonuzi
  anxhelo jonuzi
  4 ditë më parë

  Ju kendofte zemra , se na kenaqet

 39. Александр Кузьмин
  Александр Кузьмин
  4 ditë më parë

  Доброго дня.

  1. asioe kiou
   asioe kiou
   3 ditë më parë

   Zemra ju gendovte

 40. Jonnie Joni
  Jonnie Joni
  4 ditë më parë

  Hello from creece rispek

 41. Wellnes MIND
  Wellnes MIND
  4 ditë më parë

  Kjo eshte orkestra me e mire sot per sot ne Shqiperi.i ke ne dispozicion te improvizojn ca te duash Jazz, ,Alternative dhe Popullore .Jane te pa pare profesionista me plot kuptimin e fjales.

 42. Dallandyshe Kahuqi
  Dallandyshe Kahuqi
  4 ditë më parë

  O ju kendof te zemra Mos vdekta kurre muzika shqiptare 💃💃👌❤️🌟🌟Juliana pasha salezet ka ziti te gezofte o juli me shpirt e zemer te uroj nga Italia me respect 🌟💋👋

 43. Aurora Malsia
  Aurora Malsia
  4 ditë më parë

  Nese doni te humbisni kg per arsye shendetsore dhe estetike, me ndiqni nga ky kanal ku po le komentin, Aurora Malsia. Pervec informacionit mbi dieten, do te postoj here pas here dhe keshilla mbi stomatologjine!

 44. Marsilda Dervishi
  Marsilda Dervishi
  4 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemre 🔥🔥super

 45. G L
  G L
  4 ditë më parë

  DUETI ME I MIRE NDOJ HERE NE SHQIPTARI 👏🏻👏🏻 ZERA TEPER BUKUR TE KOMBIMUAR JU LUMT 🌟🌟

  1. Tushi Kamolli
   Tushi Kamolli
   20 orë më parë

   i6

  2. Gezim Noreci
   Gezim Noreci
   2 ditë më parë

   Ju lunte goja suksese

 46. Eva Shkira
  Eva Shkira
  5 ditë më parë

  Shume super kenga 😍 Me beri shume pershtypje ai tipi ne minuten 1:22 duket sikur do i gjuaj asaj vajzes😂😂

 47. Blerina Kadiu
  Blerina Kadiu
  5 ditë më parë

  Juliana je një yll, nuk besoj që ekziston ndonjë artiste nga veriu që arrin t'i këndojë aq bukur perlat e muzikës se jugut sa ti. Ky Ervisi pastaj është thjesht fantaaaaaaastik. Na kënaqët të dy, u këndoftë zemra gjithmonë! 🥰😍

  1. ori capo
   ori capo
   2 ditë më parë

   Jeni perla te muzikes shqiptare na kan munguar shum keto kenge na kenaqet

 48. julian melengu
  julian melengu
  5 ditë më parë

  Shum bukurrr ju lumte goja 🏅🏅🏅🏅

  1. julian melengu
   julian melengu
   4 ditë më parë

   👏👏

 49. Leda greca
  Leda greca
  5 ditë më parë

  Bravoo na kenaqet me zerin tuaj

 50. Miri Alliu
  Miri Alliu
  5 ditë më parë

  Na kenaqet bravo😌👏👏

 51. Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi
  5 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Dueti Mrekullueshem 🔥Shkelqeni si dy 💥⭐️Yjee Divaa 🍁Juliana 💥Artisti 🔥Ervisss 💥Kerceni shumee shumeee bukuroo 👗Fiustani 👗Shkelqen Bravoooo 👍Orkestra e Mrekullueshmee 🎷🎼🎺Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️

  1. Yetta Sulaj
   Yetta Sulaj
   Ditë më parë

   Me pelqen komenti tend te dy shkelqejne vezullojne Juli ❤️🙏kercen i jep lezet kenges je me e mira e dashur se bashku me Ervisin qe te shoqeron yll i bukur ❤️❤️

 52. Jorgo Mulla
  Jorgo Mulla
  5 ditë më parë

  Shum bukur juli ervis

 53. Redi Hamolli
  Redi Hamolli
  5 ditë më parë

  Zemra ju gendovte

 54. Redi Hamolli
  Redi Hamolli
  5 ditë më parë

  🎆🎆🎆🎆🎇✨✨

 55. Redi Hamolli
  Redi Hamolli
  5 ditë më parë

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

 56. Redi Hamolli
  Redi Hamolli
  5 ditë më parë

  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 57. Aldo Vlore
  Aldo Vlore
  5 ditë më parë

  O Ervis je nje djale I shkelqyer CDO Nene do te donte nje djal si ti me vjen keq per mamin tende qe nuk te pa qe ti je bere njee bilbil I rrall edhe ajo krenare eshte per Ty qe je bere artist suksese respekt e NGA...... VLORA

  1. NO NAME
   NO NAME
   Ditë më parë

   QqQqWbjkdfifkfk

  2. Valentina Zheku
   Valentina Zheku
   Ditë më parë

   Djem te tille ne 100 vjet vijne. Lum familja dhe nena qe nuk u gezua dot per ket djale qe kan ritur. .zoti te bekofte te dhente vetem miresi. ..

 58. ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ
  ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ
  5 ditë më parë

  6

 59. Sife Sife
  Sife Sife
  5 ditë më parë

  Bravo Elvis behari të dyve 🥰🥰👏🥰🥰👏🥰🥰

 60. Adriatik Saliaj
  Adriatik Saliaj
  5 ditë më parë

  Duet më të bukur për sa i përket muzikës popullore nuk kam dëgjuar kurrëëë, ju faleminderit nga zemra!

 61. drita Cerekja
  drita Cerekja
  5 ditë më parë

  🎷🎸🎹🎺🎻🥁🎤🎤🎵🎶🎼💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡📱📝super

 62. drita Cerekja
  drita Cerekja
  5 ditë më parë

  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞

 63. drita Cerekja
  drita Cerekja
  5 ditë më parë

  Super 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎤🎤👑👑Bravo Tutto super orchestra 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 64. drita Cerekja
  drita Cerekja
  5 ditë më parë

  Bravo golden 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💐

 65. BESO UKA
  BESO UKA
  5 ditë më parë

  Shumë bukur Juliana, por a e kujton ajo se kush i ka mësuar notat e para të muzikës në klasën e parë ?

 66. Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim
  6 ditë më parë

  Ky ervisi kendon me shum shpirt Juliana yll akoma zoti u bekoft.....Ca' orkestre super suksese

 67. Parim Disha
  Parim Disha
  6 ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 68. Nela Dhoraj
  Nela Dhoraj
  6 ditë më parë

  👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 69. Aftolina Selamaj
  Aftolina Selamaj
  6 ditë më parë

  Na kenaqet. Bravo ,na mbushen syt me lot nga malli ,pershendetje nga kreta.!!

  1. Sife Sife
   Sife Sife
   2 ditë më parë

   @guesthouse Niko figje mallaka pas na gamisis mallaga

  2. guesthouse Niko
   guesthouse Niko
   2 ditë më parë

   @Sife Sife q1111111p Q

  3. Eglantina Hoxhaj
   Eglantina Hoxhaj
   4 ditë më parë

   @Landi Roland k n bm

  4. Sife Sife
   Sife Sife
   4 ditë më parë

   @Landi Roland po ç'far është .ore se ke bër uuu

  5. Sife Sife
   Sife Sife
   4 ditë më parë

   @Landi Roland po çfar is më thuaj se qenke çmëndur duke bër zemra

 70. Aldo Vlore
  Aldo Vlore
  6 ditë më parë

  Jeni te mbrekullushem me harmonii me njeriu tjetrin bravo dhe suksesene karieren tuaj te kenges duhe Tu jepet cmim I pare padiskutim ju na kernaqet shlirtin ju p sh need NGA vlora...

 71. GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱
  6 ditë më parë

  MENGADAMOJNUSE.SENAPRISTHJET SEDHENDRIZDOTICOILEKET THOJEPERTY MOJNUSE

 72. GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱
  6 ditë më parë

  UN.NUK.PO.SIKONAJENUSENEVALLE

 73. Entela Mustafaraj
  Entela Mustafaraj
  6 ditë më parë

  🤍🤍

 74. Nadire Stankovic
  Nadire Stankovic
  6 ditë më parë

  ☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘🦜🦜🦜🦜🦜🦜🐓🐓🐓🐓🐓🐓🍇🍇🍇🍇🍇🍇🥭🥭🥭🥭🥭🥭🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰✌✌✌✌✌✌✈🤚🤚🤚🤚🤚🤚💯💯💯💯💯💯PERSHENDETJE VLLAZEN EDHE MOTRA SHUM BUKUR PO KENDONI ZEMERA JUVE KENDOFT GJITHMAN EJET SHUMMMMMM BUKUR ZOTI MADH JU RUJT PREIJ GJDO RREZIKUT AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN VLLAZEN EDHE MOTRA MIR UNDIGJOFSHIM MIR UPAFSHIM NE VENDLINDJEN TON AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN NGA UNE DUSHI BYTYQI NGA AUSTRALIA VICTORIA

 75. Eri Bufazi
  Eri Bufazi
  6 ditë më parë

  Bravo me këtë kolazh na kerrnaqet të dy super këngëtar ini Bravooooooooooo 👏👏👏👏👏👏👏💐💐💐

 76. arian xhelili
  arian xhelili
  6 ditë më parë

  Brava juli e ke qar pa ty nuk e di si do ishte na kenaqet un e kam par mbi 20 her kte kolazh dhe nuk ngopem bravi bravi bravi jeni te papar

 77. Anelisa Saliaj
  Anelisa Saliaj
  7 ditë më parë

  Ju kendoft zemrea 😊😊

 78. Artian Beqiraj
  Artian Beqiraj
  7 ditë më parë

  Shum bukur ju lumt goja zoti ju bekoft jeni artista

 79. Enkelejda Bilibashi
  Enkelejda Bilibashi
  7 ditë më parë

  O sa u kenaqa ju pershedes nga mascusteri amarik

 80. Zoi Makri
  Zoi Makri
  7 ditë më parë

  Ju kendofte zemra qe te dyve na kenaqet. Aman se na ka marre malli per nje dasem. ❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 81. Aleksandros Biras
  Aleksandros Biras
  7 ditë më parë

  Ju LUMTE GOJA DHE ZEMRA PER KETE KENAQESI QE NA JEPNI. NGA ZEMRA JU UROJME GJITHE TE MIRAT. DJEMTE E ORKESTRES SE PA LODHUR JANE TE PAPARE. PER PARAGOGJINE RESPEKT DHE MIRENJOHJE.

 82. Valentina Zheku
  Valentina Zheku
  7 ditë më parë

  Ku ka me bukur se kaq. Ju lumte goja. Na fiket qe mbaroi ky program kaq i bukur e shifshim me kenaqesi artiste te mbrekullueshem dhe prezantuesja me kinge klea huta thank u per ket mbrekulli.

 83. kalia komanaku
  kalia komanaku
  7 ditë më parë

  Bravo Juliana dhe Ervisi ,GOD bless BOTH of you GUYS, Pershendetje nga ANGLIA, ❤🙏🙏💯🙏🙏💯🙏🙏❤✨❤✨

 84. Klejdi Borakaj
  Klejdi Borakaj
  7 ditë më parë

  Ka lezet keng jo shaka 🥺😍😍😍🤩👍👍👍

 85. Marsela Daja
  Marsela Daja
  7 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve ❤❤🌹⚘🌹⚘

 86. Holidays in Crete
  Holidays in Crete
  7 ditë më parë

  🤗🤗🤗🤗🤗

 87. Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal
  7 ditë më parë

  Po nje bravo te madhe se na kenaqet ini te mrekullushem

 88. Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija
  7 ditë më parë

  Ju shkoftë jeta duke kënduar dhe ne duke na gëzuar.

 89. five stars
  five stars
  7 ditë më parë

  🔥👨‍🚒🚒🧯 👏👏👏👏

 90. Fier Fier
  Fier Fier
  7 ditë më parë

  Bravo ju lumte goja jeni super Ervis Behari dhe Juljana Pasha ❤❤🧿🧿

 91. arian xhelili
  arian xhelili
  7 ditë më parë

  O ervis ma kenaqe shpirtin hallall ta befte zoti te uroj suksese te metejshme

 92. Naun Ranxha
  Naun Ranxha
  7 ditë më parë

  06h7h

 93. Terezina Mucllari
  Terezina Mucllari
  7 ditë më parë

  Bravo na kenaqet 👏👏👏👏

 94. Qeribare Lamaj
  Qeribare Lamaj
  7 ditë më parë

  Bravo te dy Ini artista te mrekullushem

 95. Arta Alla
  Arta Alla
  7 ditë më parë

  Spektakli qe nuk e kamlen pa e pare asnjeher cdo jave u kendoft shpirti gjithmon te dyve

 96. Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim
  7 ditë më parë

  Ne emigrantet na kenaqet shpirtin pershendetje nga Italia bravo kenge moj orkestra super

 97. Fredi Muhameti
  Fredi Muhameti
  7 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra urime nga USA

 98. Klisart Hila
  Klisart Hila
  7 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra na kenaqet ju pershendesim nga USA

 99. Kadri Xarba
  Kadri Xarba
  7 ditë më parë

  Perse nuk e beni 1 ore kolazhin qe mos ta kthee Nga 20 her 😀