MC Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant

25 813 Shikime 2,6 mln
Argëtim

Stream or Download now "Criminal Immigrant" here 👇 lnk.to/CriminalImmigrantStores
Produced by: PINT
Lyrics by: MC Kresha & Lyrical Son
Beat, Mix & Master: PressPlay
Rec by: K-Master (PintStudio)
Video, Illustrations and Concept by: BERAT HASANI
All rights reserved: PINT 2021

Komente

 1. Agonシ
  Agonシ
  10 orë më parë

  A

 2. NoLaV Laloni
  NoLaV Laloni
  Ditë më parë

  Bone me perkthim anglisht,se shum tekst i bukur dhe besoj qe e meriton me e ndegju krejt Europa👍👍👍👍👍👍👍👍👍👐👍👍

 3. Elvan Hoxha
  Elvan Hoxha
  Ditë më parë

  Burek me spinaq Respect haha

 4. yuoop noke
  yuoop noke
  Ditë më parë

  For the culture 💯✍🏻 #PINT

 5. 123.982 views
  123.982 views
  2 ditë më parë

  nese sdo e kishte shpik tupak hip hopin do ishin kta 2 nuk esht thjesht stili me i vecant qe kan po dhe ma i miri ne gjith boten me tekst dhe audio tmrekullushem ." RESPEKT"

  1. yuoop noke
   yuoop noke
   23 orë më parë

   Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

 6. halim ismajli
  halim ismajli
  2 ditë më parë

  Pure hip hop bro ,👌👏

 7. Mabun Alaska
  Mabun Alaska
  2 ditë më parë

  Jan pintat 10 vende bosh 30 vende me mut pastaj vazhdojn tjeret

  1. yuoop noke
   yuoop noke
   23 orë më parë

   pint

 8. ap
  ap
  2 ditë më parë

  Jeni oaz në shkretëtirën e rap-it shqip.

  1. yuoop noke
   yuoop noke
   Ditë më parë

   sje normal o kresh lopa

 9. gioyu comi
  gioyu comi
  2 ditë më parë

  For the culture 💯✍🏻 #PINT

 10. aola wili
  aola wili
  3 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 11. GAMING Shadow gamer
  GAMING Shadow gamer
  3 ditë më parë

  KING

 12. abbsnn cose
  abbsnn cose
  3 ditë më parë

  Spo di qysh me thon mc kresha and lyrical son is real hip hop songs maker i love you guys ❤️🇦🇱🇽🇰🌶

 13. Herald Hoxha
  Herald Hoxha
  4 ditë më parë

  Du tshof kush jan portretet tjera anash Adem Jasharit po nuk mund ta ndaloj muziken 😭

  1. aola wili
   aola wili
   3 ditë më parë

   Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

 14. Drilon Rrahmani
  Drilon Rrahmani
  4 ditë më parë

  Wwaie

  1. gioyu comi
   gioyu comi
   2 ditë më parë

   can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 15. bilishu aliss
  bilishu aliss
  5 ditë më parë

  I’ve been waiting for a MASTERPIECE 🌶

  1. abbsnn cose
   abbsnn cose
   3 ditë më parë

   Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

 16. Ascension of the Eagle
  Ascension of the Eagle
  5 ditë më parë

  keng rrobqiresh. me titull shkerdhatash.

 17. dolita windo
  dolita windo
  6 ditë më parë

  Kujt i kan mungu kto dy 🐐🐐’ #PINT 🌶🔥

 18. Indro Al
  Indro Al
  6 ditë më parë

  Paranoja mka bo psikopat 👏👏👏

  1. bilishu aliss
   bilishu aliss
   5 ditë më parë

   This is masterpice

 19. MrFab YT
  MrFab YT
  6 ditë më parë

  Subscribe kanalin ton please. 1like = respect . Ne kanalin tone do te gjeni shumellojshmeri videosh .

  1. bilishu aliss
   bilishu aliss
   4 ditë më parë

   check it out ✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 20. Virtyt Hajtizi
  Virtyt Hajtizi
  8 ditë më parë

  pint

  1. bilishu aliss
   bilishu aliss
   4 ditë më parë

   This is masterpice

 21. RAJA FF
  RAJA FF
  8 ditë më parë

  Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

 22. Scorpion
  Scorpion
  9 ditë më parë

  sje normal o kresh lopa

 23. Lendi Ibishi
  Lendi Ibishi
  10 ditë më parë

  kush po e lexon kete mesazh zoti ja rujt familjen

 24. Toni Brahimaj
  Toni Brahimaj
  10 ditë më parë

  E ke myt.... Nje nder kenget me te bukura ne shqiperi

 25. Eduart Qollaku
  Eduart Qollaku
  11 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 26. RICO
  RICO
  11 ditë më parë

  Tu rreziku rrugve cdo nat Paranoja mka bo psikopat

 27. bofooit gojo
  bofooit gojo
  12 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 28. Drinor Dellova
  Drinor Dellova
  12 ditë më parë

  Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

 29. Lefteris Tare
  Lefteris Tare
  12 ditë më parë

  🇦🇱🥵

 30. De facto Bessi
  De facto Bessi
  12 ditë më parë

  Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

  1. fouoii gyhh
   fouoii gyhh
   11 ditë më parë

   Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

 31. FrankyP1990
  FrankyP1990
  12 ditë më parë

  people sleep on this lyricism for real, these are masters at their craft.

  1. fouoii gyhh
   fouoii gyhh
   11 ditë më parë

   Gango

 32. ALBANIAN HIPHOP
  ALBANIAN HIPHOP
  12 ditë më parë

  This is masterpice

 33. gega troopy
  gega troopy
  13 ditë më parë

  DOPE si gjithnjë MC Kresha & Lyrical Son

  1. fouoii gyhh
   fouoii gyhh
   11 ditë më parë

   jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

 34. hen ko
  hen ko
  13 ditë më parë

  Legend's never die.

 35. Benny Blanco
  Benny Blanco
  13 ditë më parë

  Kingat🇦🇱👐🏼

 36. Protagonist Jakupi
  Protagonist Jakupi
  13 ditë më parë

  MC-Kresha më i miri. E ka ngrit hip hopin shqiptar në tjetër nivel👍👍

 37. Tërnoci Madh
  Tërnoci Madh
  14 ditë më parë

  Algokommi për Shqipën e vërtet

 38. bowen voowy
  bowen voowy
  14 ditë më parë

  That’s what I call Rythm and Poetry

  1. hen ko
   hen ko
   13 ditë më parë

   Jeni shume tmire

 39. Armand Xylit
  Armand Xylit
  14 ditë më parë

  This song hits personally, you two can relate with a particular type of ppl, solitary. Really liked it!! Test negative both :)

 40. jigga gasi
  jigga gasi
  14 ditë më parë

  Real hip hop

 41. soinhu foitu
  soinhu foitu
  14 ditë më parë

  Hands down they're the kings of rap in Albania

 42. Amarildo Jashari
  Amarildo Jashari
  14 ditë më parë

  Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

  1. bowen voowy
   bowen voowy
   14 ditë më parë

   Bablokat

 43. Dini
  Dini
  14 ditë më parë

  jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

 44. Flamur Ademi
  Flamur Ademi
  15 ditë më parë

  Gango

 45. Art Berisha
  Art Berisha
  15 ditë më parë

  🔥🔥🔥

  1. soinhu foitu
   soinhu foitu
   14 ditë më parë

   PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

 46. Art Berisha
  Art Berisha
  15 ditë më parë

  🔥🔥🔥

 47. Art Berisha
  Art Berisha
  15 ditë më parë

  🔥🔥💣

 48. Shkelqim Krasniqii
  Shkelqim Krasniqii
  16 ditë më parë

  2 legenda 🔥🔥🔥🔥

 49. gesi gesi
  gesi gesi
  17 ditë më parë

  Super keng...realiteti shqiptar ky esht 😒😒

  1. bodoti qwiu
   bodoti qwiu
   15 ditë më parë

   Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

 50. Albiona Thaqi
  Albiona Thaqi
  17 ditë më parë

  Jsjioa sdbkd

 51. DARK
  DARK
  17 ditë më parë

  ❤️

 52. eljan dule
  eljan dule
  18 ditë më parë

  Jeni shume tmire

  1. niduoe stre
   niduoe stre
   16 ditë më parë

   Masterpiece

 53. F V
  F V
  18 ditë më parë

  Definitivisht tjeter nivel👏👏👏❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. niduoe stre
   niduoe stre
   16 ditë më parë

   alfirst.info/load/qneIdaa3f7uqq4k/video

 54. The Big on Sport
  The Big on Sport
  18 ditë më parë

  🙅🏻 they call me criminal émigrant illegal

 55. Leonit Hoti
  Leonit Hoti
  18 ditë më parë

  YYYYYHAAAA

  1. Leonit Hoti
   Leonit Hoti
   18 ditë më parë

   as tash sjom une apet

  2. Leonit Hoti
   Leonit Hoti
   18 ditë më parë

   sjom un veq hajt

  3. Leonit Hoti
   Leonit Hoti
   18 ditë më parë

   ja sdi

 56. valmir haskaj
  valmir haskaj
  18 ditë më parë

  Bablokat

 57. bodoti qwiu
  bodoti qwiu
  19 ditë më parë

  Hands down they're the kings of rap in Albania

 58. Lossy Abazi
  Lossy Abazi
  19 ditë më parë

 59. saimir guri
  saimir guri
  19 ditë më parë

  PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

  1. Arlind Qokaj
   Arlind Qokaj
   17 ditë më parë

   🤝

  2. mikin lirou
   mikin lirou
   18 ditë më parë

   MC Kresha tjeter nivel👑🔥

 60. Lazer Pepa
  Lazer Pepa
  20 ditë më parë

  Sa keq me vjen kur marr vesht se ju sju pelqen rinija po pelqej kto ordinerat qe sja ka haberin muzikes teksten e tyne edhe 5 vjeqat i kuptoj ndersa tekste e juaja as ne nga 30 si kuptoj me pak fjal ska pas as zdo ket ma te mir kurrrr love 2shja ma mir ne shqiptari per kyt lloj te muzikes

  1. bodoti qwiu
   bodoti qwiu
   19 ditë më parë

   me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

 61. Sjilita Breuls
  Sjilita Breuls
  20 ditë më parë

  I love this song much love from the netherlands🇳🇱🇦🇱

  1. mikin lirou
   mikin lirou
   18 ditë më parë

   Si gjithmon PINT ka bo HIT

 62. Ra-m Ib
  Ra-m Ib
  21 ditë më parë

  Ky eshte rep 👍🏻

 63. LedionGames TV
  LedionGames TV
  21 ditë më parë

  alfirst.info/load/hXyjnLCeo62Ag4k/video

 64. Soiram Epithetoglou
  Soiram Epithetoglou
  21 ditë më parë

  Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

  1. Soiram Epithetoglou
   Soiram Epithetoglou
   19 ditë më parë

   @Squiffy Co i can feel that exists something hidden behind from this song ✌🏼

  2. Squiffy Co
   Squiffy Co
   19 ditë më parë

   Its deep shit even albos dont get it

 65. Anna Simina
  Anna Simina
  21 ditë më parë

  The best !!! Song ever

 66. mill b
  mill b
  21 ditë më parë

  alfirst.info/load/qneIdaa3f7uqq4k/video

 67. Kuq Ezi
  Kuq Ezi
  21 ditë më parë

  *Masterpiece*

  1. zijuiy wttuy
   zijuiy wttuy
   20 ditë më parë

   👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

 68. fouoii gyhh
  fouoii gyhh
  21 ditë më parë

  Ja qita italianit ket keng tash shqiptar asht🔥🔥🔥

 69. Sono Io
  Sono Io
  22 ditë më parë

  Bravo 👏

 70. opzz xsin
  opzz xsin
  22 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 71. Lossy Abazi
  Lossy Abazi
  22 ditë më parë

  PINT 💯

 72. Ask to seduce Miss
  Ask to seduce Miss
  22 ditë më parë

  This was the dose of vaccine we needed 🥺🥺

  1. fouoii gyhh
   fouoii gyhh
   21 ditë më parë

   Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

 73. Leart Jahiu
  Leart Jahiu
  23 ditë më parë

  Si gjithmon PINT ka bo HIT

 74. 1124 2114
  1124 2114
  23 ditë më parë

  MC Kresha tjeter nivel👑🔥

  1. opzz xsin
   opzz xsin
   22 ditë më parë

   BOSS

 75. Info Seriale dhe Argetim
  Info Seriale dhe Argetim
  23 ditë më parë

  Lyrics MC Kresha: Jom si ODB me naughty by nature Kta opps jon nothin but haterz/ Dhe Dojn me t’kalbe n’burg pse i ke kape do pashteta/ po faktap o jeta kur n’muri po t'pshtetna/ e ardhmja vje nestra/ Ça po m’vyn louis kur tjetri s'ka tesha/ kejt bota n’protesta dajt robocopa me shkopa thejn eshna man/ ka shum idiota qe t’bojn per proteza man/ Plot hipokrita tu shtru hipoteza/ ti shum pe lun lojen po s’jon tu t’shku potezat/ po foli per headat qe i pi sikur dredhzat/ Qit sa dush ti pika man tu ka rrit bebza/ Jom tu sharrit versa se me arrit deshta/yea StarHopper po hupi me tesla n’space man/ Dog rruges t’suksesit do shkunen shum pleshta man/ t’shtunen mengjesi t’na qel si nji diamant/ Kolodont me ti zbardh dhomt nga columbiant/ lara croft dhipin e thirri pellumbi jem/ Polaroid foto nji kriminal emigrant/ Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Lyrical Son: Tu rreziku rrugve cdo nat, Paranoja mka bo psikopat, Kjo e jete e shpejt po don me m’tret’ Thriller i metrazhit t’gjate Pa titra E gjate osht nata kur mbizotron frika Gabon perpara veq mrapa pret thika Met kujtim si ne mahalla patikat Me Hekra nçant ma para se libra Rinia E sotit n’ nkriza nfajde per vija Criminal imigrant, ilegal viza Klandestin azilant shes monaliza Rrugve si militant per kto deviza Paret e bukes nkuzhin me kiMista Santa claus ni garazh thas me supriza N’storiet e mija çuditet Liza Mario Puzo e bi repin si nfilma Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

  1. Ask to seduce Miss
   Ask to seduce Miss
   22 ditë më parë

   Respekte

 76. Troi Mustafa
  Troi Mustafa
  23 ditë më parë

  mc kresha o full tru eke myt un pe gjaj veten n tekstet tuja amig luw per juve

 77. Lis Nikoliqi
  Lis Nikoliqi
  23 ditë më parë

  Nisha jan

 78. Endrit Aliu
  Endrit Aliu
  23 ditë më parë

  Jom krenar qe jetoj n’epoken e Pint🌶🙌🏻

 79. Besi Alia
  Besi Alia
  24 ditë më parë

  💣💣💣💣💣

 80. Besi Alia
  Besi Alia
  24 ditë më parë

  👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

 81. Tirana Tirana
  Tirana Tirana
  24 ditë më parë

  Skeni lidhje fare me kto shqipfolsat qe jan neper treg.un jam 32 vjec ndihem shum i vogel ala mi ju ngju ju,rrespekte per ju🙏🙏

  1. Joanna
   Joanna
   23 ditë më parë

   can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 82. Argjent Begolli
  Argjent Begolli
  24 ditë më parë

  Mc Kresha osht Reper me zor e njof qysh kur osht kon në tba Ky njeri edhe ather edhe sod di qysh i jep zor për me Kon dikushi

  1. Argjent Begolli
   Argjent Begolli
   19 ditë më parë

   @Joanna tregoma domethanjen? Une veq thash qe osht reper me zor gjeth ika jep diqysh zor kur nuk ka provu me bo diqka prej mendjes ti Po gjeth kopijim.. unikkatili osht muzikant dhe tregon histori nkong the kan kuptim .. artwork lol 😂 🤦🏻‍♂️

  2. Joanna
   Joanna
   23 ditë më parë

   Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️

 83. Enxhi Hasa
  Enxhi Hasa
  24 ditë më parë

  ❤️

 84. niduoe stre
  niduoe stre
  24 ditë më parë

  Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

 85. Samir Aliti
  Samir Aliti
  24 ditë më parë

  P.I.N.T ✌🏻👏🏻💪🏻

 86. Helium Straight
  Helium Straight
  25 ditë më parë

  Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

 87. A K
  A K
  25 ditë më parë

  Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

  1. niduoe stre
   niduoe stre
   24 ditë më parë

   Remzi Kresha me Llyrikalsonin 👌💘

 88. Shqipe Bilalli
  Shqipe Bilalli
  25 ditë më parë

  BOSS

 89. Joanna
  Joanna
  25 ditë më parë

  Smund tpritsha me dal prej punet me e ndi kangen kshtuqe e lidha me amplifikatorin e hipermarketit dhe e ndime te tan kangen 🤣🤣

 90. eXtreme Official
  eXtreme Official
  25 ditë më parë

  Respekte

 91. Arbër Gashi
  Arbër Gashi
  25 ditë më parë

  0:08 pidhiiiii i naaaaans byreeeeek me joguuuuurt.

 92. psycho BUI
  psycho BUI
  26 ditë më parë

  ❤️❤️❤️

 93. NEMEZIS
  NEMEZIS
  26 ditë më parë

  Instrumentali, teksti, clipi... MASTERCLASS

  1. Joanna
   Joanna
   25 ditë më parë

   Kryeveper Kresha Legjend je Vlla....

 94. dafuq breaken
  dafuq breaken
  26 ditë më parë

  RESPECT !!!!!

 95. eaglesofalbania
  eaglesofalbania
  26 ditë më parë

  Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️

 96. soinu foig
  soinu foig
  26 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 97. fitor123 Bujari
  fitor123 Bujari
  26 ditë më parë

  😈😈😈😈

 98. E.J .I
  E.J .I
  26 ditë më parë

  🔊💪🏼👌🏻

 99. Albert Mince
  Albert Mince
  26 ditë më parë

  Na kishit mungu mor bisha 👌🤘

 100. ramadan gashi
  ramadan gashi
  26 ditë më parë

  Kimistat E Repit

  1. soinu foig
   soinu foig
   26 ditë më parë

   The real hip hop