Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

1 438 Shikime 149 mijë
Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alfirst.info

Komente

 1. Nico Banushi
  Nico Banushi
  23 orë më parë

  O gjigand te lumte goja

 2. Thelleza Devollaj
  Thelleza Devollaj
  Ditë më parë

  Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

 3. Tofik Nazëraj
  Tofik Nazëraj
  Ditë më parë

  Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

 4. Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama
  3 ditë më parë

  Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

 5. Gjoni Daka
  Gjoni Daka
  3 ditë më parë

  Bravi

 6. Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak
  3 ditë më parë

  Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

 7. Ermir Dhimitri
  Ermir Dhimitri
  4 ditë më parë

  Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

 8. Zani i mirè
  Zani i mirè
  6 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

 9. Alma Salihasi
  Alma Salihasi
  6 ditë më parë

  Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

 10. Bbb Vbb
  Bbb Vbb
  6 ditë më parë

  u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

 11. O K
  O K
  6 ditë më parë

  Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

 12. Pranvera Duka
  Pranvera Duka
  6 ditë më parë

  Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

 13. Pranvera Duka
  Pranvera Duka
  6 ditë më parë

  Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

 14. Drita Bulla
  Drita Bulla
  7 ditë më parë

  Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

 15. Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha
  7 ditë më parë

  Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

 16. Gentiana Avdullahaj
  Gentiana Avdullahaj
  8 ditë më parë

  Super ♥️

 17. Roza Roza
  Roza Roza
  8 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

 18. Bardhok Prenga
  Bardhok Prenga
  8 ditë më parë

  Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  1. Bardhok Prenga
   Bardhok Prenga
   2 ditë më parë

   @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

  2. Erik Erik
   Erik Erik
   4 ditë më parë

   Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

 19. Ibrahim Nuraj
  Ibrahim Nuraj
  8 ditë më parë

  Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

 20. Alberta Alameti
  Alberta Alameti
  8 ditë më parë

  Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

 21. Κονσταντινα Alexandra
  Κονσταντινα Alexandra
  8 ditë më parë

  Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

 22. Dimitra Xoxha
  Dimitra Xoxha
  8 ditë më parë

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

 23. Emilia Emi
  Emilia Emi
  8 ditë më parë

  Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

 24. Gigi Gigi
  Gigi Gigi
  8 ditë më parë

  I madhi.. Petrit lulo

 25. Ladi Dosku
  Ladi Dosku
  9 ditë më parë

  Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

 26. Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj
  9 ditë më parë

  🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

 27. alem veshaj
  alem veshaj
  9 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 28. Besa Serjani
  Besa Serjani
  9 ditë më parë

  O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

  1. Florjan Hamzaraj
   Florjan Hamzaraj
   3 orë më parë

   Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam

  2. Blerta Muco
   Blerta Muco
   Ditë më parë

   Nje bravo te madhe!

  3. Blerta Muco
   Blerta Muco
   Ditë më parë

   Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

  4. Elton Hoxha
   Elton Hoxha
   Ditë më parë

   Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

 29. Male Gjozi
  Male Gjozi
  9 ditë më parë

  Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

 30. Darvin Ballo
  Darvin Ballo
  9 ditë më parë

  Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

 31. Besnik Topi
  Besnik Topi
  9 ditë më parë

  Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

 32. ALBANIA EAGLE
  ALBANIA EAGLE
  9 ditë më parë

  Brravo Denisa

 33. Sokol Pali
  Sokol Pali
  10 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

 34. Denald Gjoni
  Denald Gjoni
  10 ditë më parë

  Si goja zemra

 35. Arber Balla
  Arber Balla
  10 ditë më parë

  kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

 36. Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi
  10 ditë më parë

  Je artist me plot gojen

 37. VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA
  10 ditë më parë

  Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

 38. Sali Rerza
  Sali Rerza
  10 ditë më parë

  Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

 39. mary linda
  mary linda
  10 ditë më parë

  🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

 40. mirela banovici
  mirela banovici
  10 ditë më parë

  Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

 41. Shkelqim Delilaj
  Shkelqim Delilaj
  10 ditë më parë

  Bravo klarinetisti i pa pare bravo

 42. user N
  user N
  10 ditë më parë

  Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

  1. Suzana Demiri
   Suzana Demiri
   8 ditë më parë

   Te lumt goja denisa gjezo

 43. Xrstina azemi
  Xrstina azemi
  10 ditë më parë

  Te tilla mbrekulli sevin kur

 44. slightly. 00
  slightly. 00
  10 ditë më parë

  Ju lumt goja bravo

 45. Artan Resuli
  Artan Resuli
  10 ditë më parë

  Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

  1. Erik Erik
   Erik Erik
   4 ditë më parë

   Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

 46. Alibuyshopp
  Alibuyshopp
  10 ditë më parë

  ❤️

 47. Moza Hila
  Moza Hila
  10 ditë më parë

  Bravo te dyve

 48. Teuta Gjeka
  Teuta Gjeka
  10 ditë më parë

  Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

 49. Brunilda Vojka
  Brunilda Vojka
  10 ditë më parë

  Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

 50. Fier Fier
  Fier Fier
  10 ditë më parë

  U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 51. Eleni Koxhioni
  Eleni Koxhioni
  11 ditë më parë

  Bravo dy bilbila Gjirokastrite

 52. Erlind Sinani
  Erlind Sinani
  11 ditë më parë

  ⭐⭐⭐

 53. enkelejda nanaj
  enkelejda nanaj
  11 ditë më parë

  Shum bukure❤❤

 54. xhek kanani
  xhek kanani
  11 ditë më parë

  Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

 55. Klara Sevo
  Klara Sevo
  11 ditë më parë

  I pazvendesushem Petrit

  1. Shega Gjata
   Shega Gjata
   10 ditë më parë

   @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  2. Rudina Bani
   Rudina Bani
   11 ditë më parë

   Pa dyshim eshte i paarritshem

 56. Salli-01
  Salli-01
  11 ditë më parë

  Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

 57. ReA mene
  ReA mene
  11 ditë më parë

  Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

 58. Bruno Purbollari
  Bruno Purbollari
  11 ditë më parë

  😲❤❤❤❤👏👏👏

 59. MIRANDA LULAJ
  MIRANDA LULAJ
  11 ditë më parë

  💥💥💥👏👏👏👏

 60. Mirela Hasanbelliu
  Mirela Hasanbelliu
  11 ditë më parë

  O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

  1. Shkenca Cemani
   Shkenca Cemani
   5 ditë më parë

   Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

  2. Bardhok Prenga
   Bardhok Prenga
   8 ditë më parë

   Shum e vertet Mirela

 61. Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi
  11 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

  1. barjam sako
   barjam sako
   9 ditë më parë

   Bilbilat do kendojn gjithmon

 62. Flora Kovaci
  Flora Kovaci
  11 ditë më parë

  Denisa shum e mir

 63. jani banani
  jani banani
  11 ditë më parë

  Ec aty hoooopaaa

 64. Laura Jaupi
  Laura Jaupi
  11 ditë më parë

  👏👏👏👏

 65. Super Juve
  Super Juve
  11 ditë më parë

  💥💥💫💫👏👏👏👏

 66. Altion Qamo
  Altion Qamo
  11 ditë më parë

  Yllllllllllllll

 67. Mirela Çelaj
  Mirela Çelaj
  11 ditë më parë

  😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

 68. mimi sinani
  mimi sinani
  11 ditë më parë

  ⭐⭐👏👏